Stiahnut.sk

Nová hra Minecraft Legends bude akčnou stratégiou. Kedy vyjde a o čom bude? (INFO)

Kockovaný svet Minecraftu sa rozrastie o novú hru Minecraft Legends a bude to skôr, než si myslíte. Titul, ktorému sa zatiaľ nedostáva veľkej mediálnej pozornosti už rezonuje v ušiach hráčov, ktorí sa majú rozhodne na čo tešiť.

Vývojári z Blackbird Interactive (pod vedením Mojangu) sa tentokrát presunú do strategického žánru s prvkami akčných hier a prinesú doposiaľ nevinedý zážitok. Tu je všetko, čo zatiaľ o Minecraft Legends vieme.

Aký je dátum vydania Minecraft Legends?

Nová strategicko-akčná hra Minecraft Legends bola prvýkrát oznámená v rámci konferencie Bethesda Showcase v júni 2022. Hra zasadená do sveta Minecraftu zatiaľ nemá presne stanovený dátum vydania, ale na oficiálnej stránke sa objavila informácia o roku 2023.

Podporuje to aj tvrdenie Sarah Bond, viceprezidentky Xboxu, podľa ktorej vyjdú všetky predstavené hry do 12 mesiacov od oznámenia. Vydanie hry by tak malo prísť do júna 2023.

Aké platformy bude Minecraft Legends podporovať?

Minecraft Legends bude k dispozícii na platformách PC, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendo Switch.

Minecraft Legends Game Pass

Novinka bude hneď od prvého dňa súčasťou Xbox Game Passu.

Trailer pre Minecraft Legends

V prvom oznamovacom traileri nám bola hra jemne predstavená, najmä teda v podobe cinematic videí. Ku koncu traileru je ale možné vidieť prvé zábery z hrania (gameplay).

Za koho budeme v Minecraft Legends hrať?

Zhostíme sa legendárneho hrdinu, ktorého osudom je zjednotenie frakcií sveta Overworld. Ak sa to hráčom nepodarí včas, nikto nebude schopný brániť svoju zem pred mocnou armádou z iného sveta.

Minecraft Legends gameplay a najdôležitejšie prvky hry

Už pri predstavení na ďalšom evente Minecraft Live 2022 sme mali možnosť vidieť PvP prvky, ale nie v štýle klasickej real-time stratégie, na aký sme zvyknutí. Stratégia bude mať hlavné slovo počas celej hry, ale mechaniky sa budú viac podobať tým, ktoré poznáme z akčných hier.

Hráči budú skúmať a objavovať nový herný svet Overworldu z pohľadu tretej osoby, brániť usadlosti pred nájazdami nepriateľov a stanú sa tak centrom každej bitky v tomto fantasy svete. Do toho treba počítať s velením vojsk a zadávaním príkazov spojencom.

Nad hlavnou postavou budeme mať plnú moc s možnosťou rozdávať NPC postavám rozkazy, alebo ich nechať voľne sa rozhodovať. Zatiaľ sme ale nevideli úplne všetko, takže môžeme predpokladať, že táto možnosť sa bude vzťahovať len na súbojový systém.

Pokiaľ ide o herný svet, ten bude procedurálne generovaný, takže sa budú biómy správať vždy inak, zdroje sa budú objavovať na iných miestach a podobne. Ako vy, tak aj spojenci budú ťažiť suroviny na rôznych miestach a meniť tak herné prostredie postupne.

Minecraft Legends a podporovaný multiplayer?

Áno, Minecraft Legends bude podporovať kompetitívny aj kooperatívny multiplayer. V tejto chvíli o tomto formáte ale viac nevieme.

Minecraft Legends crossplay?

Hranie naprieč platformami by bolo určite vítané, ale zatiaľ nemáte žiadne informácie o tom, že by sme mali dostať crossplay podporu. Minimálne by sme ale radi videli možnosť zahrať si na PC a Xbox konzolách spolu.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.12.2022   |   Zobrazené: 506x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 6 b 4 7 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia