Stiahnut.sk

Five Nights at Freddy's

Kultové hry spravidla prichádzajú nečakane, rovnako ako vaša smrť vo Five Nights at Freddy 's. Aj reakcia publika je rovnaká, krik. Len tá príčina výkriku sa líši. Five Nights at Freddy's sa však vďaka svojej popularite a ľakačkám môže ako jedna z mála hier pochváliť obidvoma. Vzbudzuje totiž obdiv i des, často oboje naraz.

V jadre ide o jednoduchú adventúru, v ktorej je vaším cieľom prežiť. To ale urobíte jedine tým spôsobom, že si od tela udržíte niekoľko milých robotov, ktorí cez deň bavia deti v obľúbenej reštaurácii, zatiaľ čo v noci sa zakrádajú temnými chodbami, aby vás našli a zabili. Teda nie že by to bolo tak jednoduché, roboti-zabávači vás vyložene zabiť nechcú, ale efekt zostáva rovnaký. Akonáhle sa k vám dostanú a vybafnú, je koniec a vy musíte celú noc opakovať. Atraktivita hry je hlavne v tom, že ide o skvelú "návnadu na Youtuberov", ktorí milujú tituly, ktoré im dovoľujú sa intenzívne prejavovať. Sú to herci a role vydeseného a kričiaceho strážnika pizzerie im väčšinou sedí ako uliata. Však sa pozrite na obľúbeného českého Youtubera, ktorý FNaF vyskúšal:

Hrateľnosť neoslní

Hrateľnosť spočíva vo využívaní správnej možnosti v správny čas, ktorý zistíte len tým, že sa naučíte, ako sa vaši protivníci správajú. V prvom diele (vyšiel v roku 2014, ale už čoskoro ho nasledovali tri pokračovania) ste skrz kamery museli kontrolovať pohyb vraždiacich robotických zvieratiek a v správnej chvíli ich zastrašiť rozsvietením svetla, alebo zatvorením dverí na jednej z dvoch strán. Druhý diel k tomu pridal rôzne formy zastrašovania pre rôznych nepriateľov. Kým ste si ale všetko neskúsili a nezažili, dosť často vás príšerky dostali, čo spočíva v takzvanom jumpscare. Proste na vás s krikom skočia a vy sa vydesíte, pričom zakričíte tiež.

Za úspech vďačí Youtuberom

Hoci nejde o rekordmana v počte predaných kusov, pričom ide o hru veľmi lacnú, svojmu tvorcovi urobili veľa radosti. Dohromady všetky diely len na Steame predali cez milión kusov, čo znamená niekoľko miliónov dolárov. Bez diskusií za tieto peniaze vďačia Youtuberom, medzi ktorými hra konkuruje oveľa slávnejším a predávanejším značkám ako je Minecraft alebo Counter Strike. Youtuber sa po Freddym mohli utĺcť, rovnako ako ich diváci. To však neznamená, že hra sama o sebe nie je zaujímavá, prinajmenšom vydesiť dokáže ako máloktorá.

Five Nights at Freddy 's krásne ukazuje, že aj hra nie práve obsahovo, mechanikami alebo grafickými kvalitami výnimočná môže uspieť. A tiež to, že nič sa nemá preháňať, pretože štvrtýkrát za jeden rok to isté už jednoducho prejsť nemôže:

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.12.2015   |   Zobrazené: 5881x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 a 1 3 0 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia