Stiahnut.sk

Dota Underlords tipy a triky: 10 vecí, ktoré vám hra (ne)prezradí

Veľkým hitom sa stala najnovšia hra od Valve s názvom Dota Underlords, a aj keď je ešte stále vo fáze beta, ponúka už hodnotené ranked súboje. Práve do nich sa častokrát púšťajú aj noví hráči, ktorí sa ale pripravujú o cenný čas strávený v tutoriáli, zápasoch proti AI alebo tých nehodnotených. Napriek tomu, že je hra voči nováčikom veľmi prívetivá a ponúka krásne popisy a vysvetlivky k jednotlivým častiam hry, sú veci, ktoré vám len tak neprezradí. Ak patríte medzi začiatočníkov a chcete sa pomerne rýchlo posunúť dopredu, týchto niekoľko tipov a trikov vám výrazným spôsobom ušetrí čas a zlepší vaše šance na výhru.

Zlato je základ

V Dota Underlords sa všetko točí okolo zlata. Začínate s jedným a za každé kolo ho získavate čoraz viac v závislosti na tom, ako s ním hospodárite. Nakupujete zaň postavy, vylepšujete si leveli (úroveň levelu predstavuje počet hrdinov, ktorých môžete mať na ploche) alebo rolujete ponúknutú päticu postáv. 

Asi najefektívnejším spôsobom získavania zlata je tzv. „interest gold“. Sú to peniaze, ktoré sa znásobujú po každom kole v závislosti na tom, koľko ich momentálne máte. Za každú desiatku získate jednu zlatku navyše, takže pri 10 máte ako bonus jednu, pri 20 dve a tak ďalej až do číslovky 50. Vtedy získavate za každé kolo päť bonusových zlatiek, ale nikdy nie viac. 

Predávanie za interest goldy

Pokiaľ sa ocitnete v situácii, že máte pred začiatkom kola 9, 19, 29, 39 alebo 49 zlata, je lepšie predať jednu postavu zo striedačky, aby ste získali extra zlato po skončení kola. Veľmi jednoduché a užitočné, preto na to netreba zabúdať.

Aj prehrávať sa vyplatí

Ďalšie bonusové zlatky si nahonobíte za série vyhratých zápasov po sebe. To platí aj v opačnom garde, a teda pri sériách prehier. Nech už sa vám hra vyvíja akokoľvek, je dobré počkať pár kôl v nastolenom trende a vyžmýkať zo série výhier/prehier čo najviac. A keď už cítite, že by ste po nepodarených kolách mohli niečo uhrať, nasaďte si najlepších bojovníkov na hraciu plochu a dúfajte, že protivníci budú mať slabšie postavy.

Levelovanie hrdinov

Je nevyhnutné vedieť, že hrdinov môžete vylepšovať až na tri celé úrovne. Každá postava má na začiatku jednu hviezdičku a kombináciou troch rovnakých sa posunie na novú, dvojhviezdičkovú úroveň. Tá má lepšie štatistiky, viac many, udeľuje väčšie poškodenie a rovnako aj viac vydrží. Úplne rovnako sú vylepšované aj ich schopnosti, či už aktívne, alebo pasívne. Pokiaľ si takto poskladáte troch dvojhviezdičkových hrdinov, vznikne vám ultimátna postava na najvyššej úrovni s troma hviezdami. 

Dbajte na to, aby ste príliš nerolovali ponúknutých hrdinov, šetrili zlato a až postupne sa snažili míňať zarobené peniaze. Ak sa vám na začiatku podarí vytvoriť zopár dvojhviezdičkových postáv, bude prechod prvými kolami ľahší. Ak aj nie, pár prehier na začiatku nebolí. 

Synergia je kľúčom k víťazstvu

Každá herná postava je radená do dvoch kategórií (niektoré aj do troch). Kombináciou s inými hrdinami z rovnakej kategórie získate ich špecifické bonusy, ktoré ovplyvňujú vašu silu na hracom pláne. 

Po pravej strane na hracej ploche máte vždy zobrazené aktuálne synergie. Hra vám sama ukáže, do ktorých treba investovať, pokiaľ už máte pár jednotiek z danej kategórie nakúpených. Méta sa stále mení, preto je možné, že čo fungovalo pred mesiacom, nebude výherné teraz. 

Vrahovia skáču!

Jedna z vecí, ktorú vám hra určite nepovie. Každý z vrahov buď skáče k najkrehkejším a najvzdialenejším protivníkom, alebo sa k nim veľmi rýchlym krokom presunie. Na túto vlastnosť neprídete, pokiaľ ju neuvidíte a takisto vám môže chvíľku trvať, kým ju pochopíte. Niektoré jednotky, ako napríklad Bounty Hunter, na chvíľku zmiznú a po čase sa objavia, iné preskočia predné línie a dopadnú k tým najvzdialenejším nepriateľom, ďalšie sa zase teleportujú na krátku vzdialenosť.

Priradenie predmetov hrdinom

Získané predmety si môžete navoliť sami po porazení neutrálnych postáv, ale ich účinok sa ukáže až po tom, čo nimi vybavíte svojich hrdinov. Takisto ako hrdinovia, aj predmety sa delia na 5 hodností podľa vzácnosti aj sily. Čím vyššia hodnosť, tým lepšie. Snažte sa predmety vyberať podľa toho, čo práve hráte. Okrem predmetov okamžite použiteľných na jednotlivé postavy sú k dispozícii aj globálne itemy. Pri nich je zvlášť dôležité prečítanie popisu, pretože niekedy ovplyvňujú práve také jednotky, ktorými nedisponujete a neprinesú vám žiadne výhody.

Výber pozície je mimoriadne dôležitý

Rozostavenie bojovníkov na ploche je ďalším kľúčom k úspechu, ktorý si musíte osvojiť sami a hra vám s tým nepomôže. Vo všeobecnosti platí, že odolnejšie jednotky sú v predných líniách, prípadne po stranách a chránia mágov a vrahov. Strelcov sa snažíte držať vzadu a netreba zabúdať ani na bonusy niektorých špecifických hrdinov, ktoré získavajú napríklad za zoskupenie vedľa seba. 

Máte hrdinu so silným kúzlom a chcete, aby ho použil čo najskôr? Postavte ho do prednej línie – za utŕžené poškodenie sa mu totiž oveľa rýchlejšie dobíja mana! V posledných kolách, ak sa do nich prepracujete, je väčšinou (ale nie vždy) lepšie držať jednotky viac od seba a chrániť ich tak pred silnými plošnými kúzlami. Pred každým kolom si môžete board preskladať a experimentovať so zostavou. 

Odmeny za porazenie neutrálov

Začiatok hry je vždy rovnaký a po výbere prvotného hrdinu sa začína boj proti neutrálnym postavám. Prvé tri kolá tak slúžia na získanie základných predmetov, ktorými môžete vybaviť svojich hrdinov. Oddychové kolá majú poradové čísla 1., 2., 3. (radené ako úvodný akt), nasleduje prvá prestávka v kole číslo 10 a po každom piatom kole sa tieto bonusové súboje s odmenami opakujú až do finále v 50. kole.

Na neutrálov je treba vyzrieť

Aj napriek tomu, že sú všetky kolá proti neutrálom podrobne popísané v hernom menu, veľa hráčov si tieto informácie nepozrie a zbytočne sa pripraví o odmeny. Po každom prehratom súboji sa totiž zhoršuje výška odmien, z ktorých je možné vyberať. Preto je dobré svojich hrdinov na hracej ploche prestavať podľa toho, proti čomu práve stojíte. Prvé tri kolá stačí, že na boarde máte postavené jednotky. Level 10 ale vyžaduje, aby boli proti neutrálom s vysokým brnením použité kúzla a v 15. kole na vás zase čakajú vlky neustále meniace pozície, takže je rozumnejšie zmeniť taktiku a rozostavenie jednotiek.

Druhá desiatka končí bratskou dvojicou, ktorú chcete poraziť naraz, inak dôjde k veľkému hnevu preživšieho brata. Na 25. kolo si radšej pripravte hrdinov, čo zdržia dlhší súboj, 30. meranie síl zakončite s postavami, ktoré dokážu nepriateľa odrovnať čo najrýchlejšie (inak sa dinosaury začnú liečiť). Drak na čísle 35 má rád, keď máte jednotky blízko pri sebe, pretože ich zničí rýchlejšie, takže si ich postavte čo najďalej od seba. Trollovia v kole číslo 40 majú radi rýchle súboje, čo môže byť trochu vabank pre obe strany. No a posledné dve kolá s odmenou? Však uvidíte...

Bonusové drobnosti, ktoré vám možno unikly

  • Kolieskom na myši sa posúvate medzi možnosťami v pravom rohu – synergie, poškodenie a predmety a ich použitie. Práve poškodenie je veľmi cennou informáciou, kde zistíte, ako sa darí vašim jednotkám, či sa výraznejšie podieľajú na výsledku, alebo, naopak, zomrú skôr, než by do bitky výrazne prehovorili.
  • V nastaveniach si môžete zvoliť, ktoré synergie sa vám budú zobrazovať počas zápasov – či to budú len tie, ktoré máte úplné, alebo aj tie neúplné.
  • Niekedy sa stane, že sa pozabudnete, najmä na začiatku, a nevložíte hrdinu na hraciu plochu. V takom prípade je v nastaveniach možnosť „Automaticky nasadzovať hrdinov zo striedačky, ak je to možné“.
  • V menu hry nájdete kategóriu „Achievementy“. Za ich plnenie získavate kozmetické predmety, ktoré potom môžete použiť na bojisku a ukázať nepriateľom, čo ste už dosiahli.
  • S predošlým bodom súvisí aj Beta denník slúžiaci, podobne ako Dota 2 Compendium, na plnenie denných výziev a získavanie bonusových predmetov.
  • Počet hrdinov je v hre limitovaný. Najmenšia hodnosť je zastúpená najviac, najvyššia má hrdinov poskromne (prvá hodnosť má 45 kópií každého hrdinu, piata a posledná už len 10). Zoznam postáv je dostupný pre všetkých, preto sa oplatí sledovať, čo majú protihráči. Ak si vyberajú rovnako ako vy, pre obidvoch klesá šanca na to, že mu príde požadovaný bojovník.
  • Po vypadnutí akéhokoľvek hráča sa jeho hrdinovia vracajú do rotácie, čím sa zvýši šanca na ich drop.
Autor: Michal M.  |   Publikované: 7.8.2019   |   Zobrazené: 1941x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 1 6 e 4 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia