Stiahnut.sk

God of War: Ragnarok – Gameplay, dátum vydania a všetko podstatné

God of War z roku 2018 bol jednoducho skvelý, zhodla sa hráčska verejnosť a odštartoval veľkolepé akčné dobrodružstvo s polobohom Kratosom. Teraz má vydavateľstvo Sony Santa Monica Studios v pláne pokračovať v tejto hernej sérii s vydaním God of War: Ragnarok, ktorý má však ročné meškanie, no vývojári tvrdia, že si tento rok už Ragnarok zahráme. Ragnarok patrí medzi hry, ktoré boli oznámené počas predstavenia od Sony pre PS5 z roku 2020.

Žiadnym prekvapením nebude návrat krutého a všetkými milovaného Kratosa s Atreusom, ktorí sa znova stretnú pri preskúmavaní starovekých nórskych ríš, a čakať ich budú ešte mocnejší bohovia, ktorí netrpezlivo vyčkávajú na odplatu. Viac podrobností a nový trailer sme mali možnosť vidieť počas septembrového podujatia PlayStation Showcase, odvtedy je však Sony o Ragnaroku pomerne ticho a na internet vyplávalo iba veľmi málo nových informácií. Vy sa však teraz môžete s nami pozrieť na všetko, čo zatiaľ o novom God of War vieme.

Kedy uvidíme God of War: Ragnarok?

Toto pokračovanie hry God of War má všetky predpoklady byť jednou z najväčších hier pripravovaných na PS5. Ale jej vývoj vo veľkom ovplyvnila pandémia COVID-19 a s kombináciou potreby dlhého času na vývoj sa pokračovanie preložilo na rok 2022. Aby toho nebolo málo, tak doteraz nepoznáme presný dátum vydania.

Vývojári potvrdili vydanie hry na rok 2022 a vyzerá to tak, že sa táto skutočnosť stále viac potvrdzuje. Pred nedávnom Cory Barlog a Sony Santa Monica oslávili štvorročné výročie ich prvej hry God of War, ale na naše sklamanie nám nezverejnili žiadne nové zábery alebo informácie z pripravovaného Ragnaroku.

Kratosov predstaviteľ Christopher Judge nám v septembri minulého roka trochu priblížil, prečo sme sa vydania hry nedočkali už v roku 2021. Na Twitteri priznal, že je čiastočne zodpovedný za oneskorenie hry kvôli jeho operácii chrbta, výmene oboch bedrových kĺbov a operácii kolena.

Na akých platformách uvidíme God of War: Ragnarok?

God of War: Ragnarok je plánované na PS5, no jej príchod si užijeme aj na PS4. Na PlayStation Showcase Sony potvrdilo vydanie Ragnaroku na obidve konzoly aj keď zatiaľ nie sú známe žiadne informácie o rozdieloch medzi verziami. Na oficiálnej webovej stránke God of War Ragnarok je uvedené, že digitálnu a diskovú verziu hry na PS4 si bude možné upgradovať na digitálnu verziu pre PS5, bude to však za nejaký poplatok. Aký? To zatiaľ nie je známe.

Sony je známe pomalosťou pridávania ich úspešných hier na PC. Napríklad tu máme už spomínaný God of War, ktorý vyšiel v roku 2018 a Sony hru uviedlo na počítače až na začiatku tohto roka. Je veľmi pravdepodobné, že rovnako ako God of War, tak aj Ragnarok uvidíme na PC. Spoločnosť Sony získala špecialistu na porty počítačov Nixxes Software, ktorý uviedol, že má v úmysle do roku 2025 vydať polovicu ročných vydaní PlayStation na PC a mobilné zariadenia.

Príbeh Ragnaroku bude pestrý

Septembrový trailer potvrdil návrat našich hrdinov do päť rokov staršieho obdobia od God of War z 2018. Sony napovedalo, že Atreus je zvedavý a ako väčšina mladých ľudí chce pochopiť, kým je. Mladý Atreus hlavne túži, aby bola jeho rodina v bezpečí, ale nebude len stáť v úzadí, kým veľký konflikt pohltí deväť ríš. Kratosova rola bude udržať svojho syna v bezpečí a hlavne ušetriť ho od krvavých lekcií, ktoré zažil v God of War.

Nepriatelia v hre God of War: Ragnarok

Naši úhlavní nepriatelia budú Ragnarok a Thor s Freyou, ktorá v minulosti bola Kratosovou priateľkou, ale po tom, ako Kratos zabil jej syna, netúži Freya po ničom inom ako po pomste. Thor, ktorý si vyslúžil titul jedného z najmocnejších bohov, nás bude chcieť zabiť, pretože mu zomreli synovia a nevlastný brat. To dáva zmysel, nie?

God of War: Ragnarok súboje a gameplay

Hra God of War má naozaj skvelý systém a mechaniku, čo si tvorcovia zobrali aj do Ragnaroku. Oznámili totiž, že nabrali veľa skúseností z ich predošlého herného titulu a teraz ešte zlepšili bojové mechaniky, aby sme sa cítili v nových podmienkach sviežo ale zároveň sme nestratili náš dlho budujúci skill zo sekania bohov.

Jedným z hlavných cieľov Ragnaroku je donútiť hráčov robiť dobré rozhodnutia počas rýchleho a intenzívneho súboja. Ďalšie plus sa skrýva v tvrdých úderoch, ktoré vieme rôzne nakombinovať. Kratos s Atreusom sa postavia ešte silnejším protivníkom na akých boli zvyknutí z prvého God of War. Okrem klasických bohov v Ragnaroku stretneme množstvo nových stvorení zo severskej mytológie.

Koniec ságy

Síce nám vydavateľstvo Sony Santa Monica toho neprezradilo veľa o príbehu ale čo vieme, je to, že Ragnarok bude Kratosov posledný výlet do sveta severskej mytológie. Už spomínaný Cory Barlog povedal, že sa so Sony Santa Monica rozhodli, že príbeh nechcú naťahovať a preto ho rozdelia iba na dve časti. Preto nemôžeme čakať tretiu hru, v ktorej uvidíme Kratosa ako sa presekáva severskými bohmi. Toto nemusí znamenať úplný koniec našej severskej dvojky ale zároveň táto informácia môže niečo naznačiť o konci Ragnaroku.

Tešíte sa na God of War Ragnarok rovnako ako my? Jasne, že áno netvárte sa, že nie. Teraz keď máme potvrdené, že Ragnarok bude posledná God of War hra, môže byť čakanie ešte náročnejšie a to všetko s tým, že stále nepoznáme presný dátum vydania hry.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.6.2022   |   Zobrazené: 8924x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a b 3 4 8 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia