Stiahnut.sk

Fortnite – free-to-play MMO budovateľský sandbox

Nedávno sme vás informovali o existencii jedného budovateľského online sandboxu od obrovského štúdia (EQ ​​Next Landmark od Sony) a dnes pre vás máme ďalší projekt, ktorý si berie to najlepšie z módy, ktorú naštartoval Minecraft, ale balí to do najnovších technológií a pridáva poriadny kus noviniek. Reč je o Fornite od Epicu, ktorý sa po rokoch mlčania opäť objavuje na verejnosti a láka nás všetkých do uzavretého alphatestovania.

Celá hra Fornite je veľkou udalosťou - ide o prvú hru od Epicu na Unreal Engine 4, rovnako ako ide o prvú hru od tohto veľkého a obľúbeného štúdia za posledné roky (ak nepočítame mobilné Infinity Blade a kusy od ich vedľajších pobočiek). Okrem samotného jadra Epic pracuje na Fornite aj Epic Poland, ktorý vytvoril napríklad hity Bulletstorm alebo Painkiller.

Minecraft, kde vás dvere pred zombíkmi neochránia

Buďme féroví - Fornite nie je zamýšľaný ako komplexný budovateľský nástroj, ako je vyššie spomínaný Landmark a ani v ňom pravdepodobne nebudete mať dostatok pokoja na vytvorenie trvanlivých výtvorov ako v Minecrafte. Epic sa rozhodol ísť trochu iným smerom a budovateľské prvky nabaľuje na kooperatívny akčný sandbox. Čo si pod tým predstaviť?

Keďže ide o online hru, tak predpokladajme, že ste sa do hry dostali s pár priateľmi – cez deň budete objavovať svet, získavať suroviny a budovať obydlie/pevnosť a to nie kocku po kocke, ale z vopred pripravených assetov. Keď príde noc, vezmete do rúk zbrane, postavíte sa na hradby/do okien svojho útočiska a budete čeliť nájazdom nepriateľov, ktorí sa budú regrutovať hlavne z radov nemŕtvych príšer, ktoré asi ale nebudú príliš desivé vďaka použitiu veľmi cartoon grafiky, ale o tom až v ďalšej časti článku.

Grafika a technológie

Jeden z najpokročilejších enginov súčasnosti, Unreal Engine 4, poháňa Fornite a na prvý pohľad to na ňom nie je poznať. Grafika je pekná, ak máte radi extrémne komiksovú štylizáciu, ale pravdepodobne to nie je taký nárez, aký by ste čakali. Vynechajme teraz očividnú snahu Epicu, aby táto free-to-play onlinovka išla "každému", dôvodom pre grafickú podobu hry je aj veľká interaktivita a sandbox povaha hry. Môžete získavať suroviny, meniť svet okolo seba a hlavne budovať, čo si vyžiada veľký kus výkonu počítača. Epic nejde tak ďaleko ako Minecraft a EQ Next Landmark, ktoré využívajú na modelovanie objektov voxely, ale aj tak si tento typ voľnosti a interaktivity sveta zažiada o nemalý kus prostriedkov PC.

Na čo sa môžeme vo Fortnite ťešiť ďalej?

  • Procedurálne generovaný svet
  • RPG prvky
  • PvP
Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.10.2014   |   Zobrazené: 3354x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d c a 5 2 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia