Stiahnut.sk

Google Music – všetka muzika sveta za pár eur

V USA sa Google Music už dlho hreje na výslní, ale do Českej (do Slovenskej zatiaľ nie a ani sa nechystá) republiky sa táto služba odvážila až vlani a mnoho ľudí okamžite uchvátila. Môže za to vydarený jednoduchý dizajn, veľmi široká ponuka hudby, cenovo výhodné predplatné aj mobilná aplikácia so sťahovaním hudby pre offline počúvanie. V našom článku nájdete nielen základné informácie, ale aj návod a praktické skúsenosti.

Prvé kroky

K sprevádzkovaniu Google Music budete potrebovať účet Google. Vzhľadom ku kvalitám Gmailu alebo rozšírenosti Google+ už ho pravdepodobne máte. Ak nie, nie je nič jednoduchšie, než si ho zriadiť. Na stránke mail.google.com to zvládnete behom minútky. Po prihlásení do vášho účtu nasleduje jednoduché prihlásenie aj do Google Music na stránke music.google.com.

Tu na vás čaká hneď niekoľko volieb. Chcete dostávať novinky emailom? A hlavne, chcete používať Google Music len pre nákup a počúvanie nakúpenej hudby (bezplatné členstvo), alebo si zaplatiť predplatné?

Bezplatné členstvo

Aj v tomto prípade budete musieť zadať platnú platobnú kartu, hoci z nej nebudú žiadne peniaze strhnuté. V Google Music ale nebudete mať prístupnú inú hudbu, než nakúpenú alebo importovanú.

Predplatné s mesačným členstvom zadarmo

O poznanie zaujímavejšia je možnosť zriadiť si predplatné. Tá ponúka prístup k celej hudbe za odporných 149 Čk (cca 6 €) mesačne. To je ako keby ste si kúpili album raz za mesiac alebo za dva, ale namiesto toho máte k dispozícii celú nekonečnú knižnicu autorov, albumov i singlov Google Music. Opäť musíte zadať číslo platobnej karty, z ktorej ale prvý mesiac žiadne peniaze zrazené nebudú. Dostanete totiž 30 dní zadarmo a predplatné môžete kedykoľvek zrušiť v Nastaveniach, takže po 30 dňoch vám Google Music "spadne" do bezplatného členstva. Z neho sa opäť môžete ľahko, uskutočnením platby 149 Čk, dostať do fázy predplatného so všetkými výhodami.

Predplatné krok za krokom

 1. Zaškrtnite, že chcete predplatné

 1. Zadajte všetky potrebné údaje, nebojte sa, žiadne peniaze nebudú prvých 30 dní z vašej karty odčítané

 1. Užite si neobmedzené množstvo hudby vo vašom PC a v smarthonoch a tabletoch
 2. Kedykoľvek môžete predplatné zrušiť a to vám skončí, až vám vyprší existujúca zaplatená/bezplatná doba
 3. Keď predplatné nezrušíte, po 30 dňoch bude z vašej karty automaticky strhnutý poplatok 149 Kč (cca 6 €) a tak ďalej každý mesiac, kým predplatné nezrušíte

Budovanie knižnice

Google Music má takmer všetku hudbu, na ktorú si spomeniete. Svetoví autori sú zastúpení takmer v plnom počte a vyberiete si aj z tých slovenských či českých, mnohokrát ani nie republikovo preslávených kapiel, spevákov i speváčok. Rečou čísel ide o viac ako 20 000 000 pesničiek, čo by vám pri neustálom počúvaní vydalo na viac ako 100 rokov ... V móde predplatného si môžete pridávať jednotlivé pesničky, albumy aj autorov do svojej knižnice. V záložke Moja knižnica potom máte zoznam autorov, ktorých diela ste si do knižnice pridali. Získate tým rýchly prístup k pridaným dielam aj ku ostatnej tvorbe autora.

Import hudby

Rovnako ako napríklad iTunes dovoľuje aj Google Music import vlastnej hudby. Rozdiel je, že tu sa všetko deje online, takže na upload svojich pesničiek, a môže ich byť až 20 000, budete potrebovať solídne pripojenie k internetu. Vedľa ozubeného kolieska sa nachádza oranžové tlačidlo Nahrať hudbu, skrz ktoré si stiahnete správcu hudby. Ten vám dovolí vybrať si import vlastnej hudby z iTunes alebo napríklad akékoľvek zložky na vašom počítači. Pridaná hudba bude zoradená podľa autorov v záložke Moja knižnica. Tieto pesničky je možné následne zdieľať aj do vašich mobilných zariadení.

Funkcie Google Music

Ako prehrávač hudby na PC funguje Google Music dobre. Ide o online knižnicu, ktorá je vždy pripravená na vaše chute. Môžete najmä:

 • Púšťať Rádio podľa žánru, pesničky alebo autora, čo znamená, že Google Music podľa vzoru vyhodnotí, na aký druh hudby máte práve náladu, a vytvorí vám nekonečný playlist s náhodnou hudbou, ktorá zodpovedá danému profilu
 • Mazať skladby z Rádia – nie ste obmedzovaný fixným poradím, Google Music vás nechá preskakovať, vracať sa a robiť si, čo chcete
 • Kedykoľvek pridávať nové pesničky, albumy a autorov do knižnice, alebo si ich len tak prehráte, keď ich chcete vyskúšať
 • Využívať doporučenia na hudbu, ktorá je podobná tej vami obľúbenej
 • Zdieľať hudbu s priateľmi
 • Vytvárať Playlisty

Synchronizácia s iOS a Androidom

Google sa na Music zameral naozaj intenzívne a krátko po predstavení aplikácie pre Android pripravil aj rovnakú aplikáciu pre iOS, teda iPody, iPhony a iPady. Tieto aplikácie umožňujú okrem iného aj nahranie hudby z knižnice priamo do zariadenia, takže sa nemusíte spoliehať len na neustále pripojenie k internetu a streamovanie. To je vhodné hlavne kvôli FUP, kedy si doma alebo v práci na WiFi nahráte dostatok hudby a potom už nemusíte svoje mobilné pripojenie aj batériu prehnane plytvať po celý deň.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 30.6.2014   |   Zobrazené: 6031x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 3 1 5 2 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia