Stiahnut.sk

Kedy a na aké platformy vyjde Diablo Immortal? Prinášame ucelený prehľad noviniek

Hru Diablo Immortal sprevádzala kontroverzia už od jej oznámenia v roku 2018. Príde totiž v podobe mobilnej hry na iOS a Android a najnovšie sa môžeme tešiť aj na nečakanú PC verziu. Tento nový Diablo počin od Activision Blizzard bude spustený 2. Júna 2022, pričom predbežná registrácia je už možná na zariadeniach s Androidom aj od Applu.

Diablo Immortal to od začiatku nemalo ľahké. Fanúšikovia totiž očakávali Diablo 4 alebo remaster Diabla 2 a predstavenie "nesmrteľného" titulu väčšinu hráčov poriadne vytočilo. Niektorí dokonca považujú Diablo Immortal za neskutočný cash grab, a teda dojnú kravu.

Objavujú sa aj názory, že hra je iba reskin hry Endless Of God od spoločnosti NetEase, ktorá sa spojila s Blizzardom, aby pomohla vyvinúť Diablo Immortal.

Vyzerá to však tak, že Diablo Immortal za päť rokov od svojho oznámenia a po rôznych verejných beta verziách získalo o niečo lepšiu reputáciu a už to nevyzerá na úplnú katastrofu. Stále však existujú obavy, hlavne pokiaľ ide o speňaženie a nákupy v hre.

Ako je na tom Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment, Inc. je americké herné vydavateľstvo a vývojár videohier so sídlom v Irvine v Kalifornii. Jej dcérska spoločnosť Activision Blizzard bola založená 8. februára 1991 pod názvom Silicon & Synapse, Inc. tromi absolventmi Kalifornskej univerzity v Los Angeles.

Spoločnosť sa pôvodne sústredila na vytváranie herných portov pre hry iné vydavateľstvá a štúdia. V roku 1993 začala s vývojom vlastného softvéru s hrami ako Rock n' Roll Racing a The Lost Vikings.

V roku 1993 sa spoločnosť premenovala na Chaos Studios, Inc. a meno Blizzard Entertainment dostala až po akvizícii distribútorom Davidson & Associates. Krátko po týchto udalostiach vydal Blizzard hru Warcraft: Orcs & Humans.

Odvtedy Blizzard Entertainment vytvoril niekoľko pokračovaní vrátane veľmi vplyvnej, až revolučnej, masívnej multiplayer online RPG hry World of Warcraft v roku 2004. Okrem WoW sme od Blizzardu dostali aj ďalšie tri multi-miliónové herné série a to Diablo, StarCraft a Overwatch.

Medzi najnovšie projekty od Blizzardu patria rozšírenie pre Diablo III, Reaper of Souls, kartová online hra Hearthstone, bojová multiplayer aréna (MOBA) Heroes of the Storm, tretie a posledné rozšírenie pre StarCraft ll: Wings of Liberty, multiplayer strielačka z prvej osoby Overwatch a ôsme rozšírenie pre World of Warcraft. Všetky tieto hry sú prevádzkované hernou online službou Battle.net.

Blizzard organizuje každoročné herné konferencie BlizzCon, na ktorých fanúšikov oboznamujú s novými výtvormi z ich dielne. Prvý BlizzCon sa konal v októbri 2005 v Anaheim Convention Center v Kalifornii. BlizzCon je plný oznámení týkajúcich sa hier, ukážok pripravovaných hier a obsahu Blizzard Entertainment. Ponúka tiež sekcie otázok a odpovedí, kostýmové súťaže a hrateľné verzie rôznych Blizzard hier.

Od roku 2018 povesť spoločnosti Blizzard Entertainmanet utrpela sériou zle prijatých hier, kontroverzií medzi hráčmi a zamestnancami a nevhodného spávania na pracovisku voči zamestnancom Blizzardu.

Čo čakať od Diablo Immortal?

Diablo Immortal je akčná role-play hra, v ktorej sa postavíme proti rôznym démonom z pekla a snažíme sa poraziť a prekaziť Diablovi a jeho učeníkom ich diabolské plány plné utrpenia a smrti. Hráme z perspektívy zhora nadol a útočíme na nepriateľských démonov, ktorým potom kradneme ich loot.

Toto vieme neskôr použiť na vyzbrojenie nášho vyvoleného bojovníka. K dispozícii je tiež klasické levelovanie a vlastné prispôsobenie, ktoré by sme od herného žánru očakávali.

Nič neobvyklé však neočakávame, pretože Diablo Immortal zostáva veľmi podobná už starším herným Diablo počinom. Diablo Immortal je prvá hra série vydaná od rozširujúceho balíčka pre Diablo III v roku 2014.

Ako šiel čas s hernou sériou Diablo

Už Samotné Diablo 3 bolo v roku 2012 utopené v rôznych kontroverziách kvôli mnohým veciam, ale asi najvýraznejšou bola preťaženosť serverov, na ktoré sa nedalo prihlásiť. A keď sme sa tam už dostali, tak nám hra prakticky vôbec nefungovala. Podobným problémom si pred nedávnom prešla aj novšia hra Lost Ark, kde však tento problém vyriešili omnoho rýchlejšie a lepšie ako Blizzard v rokoch minulých.

Herný titul Diablo lll obsahoval aj trh so skutočnými peniazmi, kde sme mohli nájsť niekedy veľmi vzácne predmety od iných hráčov, ktoré boli na predaj. Trh bol neskôr z hry odstránený s hlavnou aktualizáciou, ktorá prišla spoločne s expanziou Reaper Of Souls.

Doteraz najnovší počin zo série je Diablo 2 Resurrected, ktoré vyšlo celkom nedávno 23. Septembra 2021. Od vydania sa Diablo 2 Resurrected teší prevažne pozitívnym recenziám a je možné si ho zahrať na všetkých herných platformách ako Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One a, samozrejme, aj na PC.

Bude Diablo Immortal zadarmo?

Rovnako ako u mnohých mobilných hier, ktoré nemajú nič spoločné s Apple Arcade, aj Diablo Immortal bude dostupné úplne zadarmo. Vydavateľstvo NetEase je však dobre známe tým, že svoje hry veľmi obohacuje lákavými spôsobmi ako získať od svojich hráčov nejaký ten peňažný obnos. Diablo Immortal zatiaľ bohužiaľ nevyzerá ako výnimka, čo sa ale do 2. júna 2022 ešte môže zmeniť.

Hráči, ktorí už mali možnosť otestovať si beta verziu nového Diabla, sa veľmi často sťažujú na problémy s hrou, ktoré už tak nechcene patria k spoločnosti NetEase. Podobným problémom trpia aj iné herné tituly od tejto spoločnosti.

Problém spočíva v neustále vyskakujúcich otravných reklamách a upozorneniach. Nie sú to však tie upozornenia, ktoré sú na telefónoch bežné, ale sú to upozornenia pochádzajúce zo samotnej hry.

Vlastne nám počas hry vyskakujú upozornenia s červenými bodkami, ktoré od nás žiadajú buď zhromažďovanie, alebo úplne zamedzenie všetkých upozornení. Presne toto je veľmi bežná sťažnosť či už v Diablo Immortal alebo v iných tituloch, a to v skoro všetkých hier na podobný spôsob.

Tieto upozornenia však existujú z jednoduchého dôvodu - snažia sa udržať hráčov v ich super nadopovanej hre, aby sa z nej neskôr nevyparili späť do možno príjemnej reality.

Diablo Immortal na PC

Vydavateľstvo Blizzard položilo hráčom v roku 2018 otázku, z ktorej sa neskôr tvorili rôzne memes a veľa ľudí preto známe vydavateľstvo poriadne vysmialo. Ich otázka znela „Máte telefóny, však?“. K vlne posmechov za ich otázku sa pridala aj vlna kritiky za oznámenie Diabla Immortal namiesto očakávaných remasterov Diabla 4 alebo Diabla 2. V tej dobe bolo krásne vidieť, ako boli niektorí hráči z tohto oznámenia vytočení.

Od roku 2018 prichádza emulácia Androidu a vďaka veľmi zaujímavým a užitočným aplikáciám ako Bluestacks si tak vieme stále zahrať hry, aj keď trošku obmedzene, ktoré sú dostupné iba na naše mobilné zariadenia.

Aplikácia Bluestacks je niečo ako klasický Google Play obchod, ktorý poznáme s Androidov a vďaka nemu si dokážeme na počítače stiahnuť skoro všetko, čo nám len napadne. Od Sound Cloudu až po legendárne mobilné hry ako Clash of Clans alebo Subway Surfers. Aj Bluestacks a teda hráči na počítačoch ovplyvňujú štatistiky herných titulov k dobrému. Predsa len každý by sa potešil, keby sa ich hra rozšírila aj na iné platformy, o čom by mnohí vývojári ani nesnívali.

Emulácia často prináša výhodu použitia myši a klávesnice alebo dokonca ovládača v hrách, v ktorých by sme to naozaj nečakali a zvyčajne by ich nepodporovali, ale ako Blizzard podrobne opísal vo svojom blogu oznamujúcom počítačovú verziu Diablo Immortal, zámerne umožnil vydanie Diabla Immortal na počítače, aby zabránil používaniu emulácií.

V oznámení sme sa tiež veľmi podrobne informovali o podpore ovládača, myši a klávesnice, ako aj o tom, ako bude hra vyzerať na krajších monitoroch. PC verzia by sa tiež dala použiť na odstrašenie tých, ktorí prevádzkujú farmy s botmi, aby nejakým spôsobom zničili hry.

Diablo 4

Pokračovanie herného titulu Diabla 3 je stále ďaleko, pričom posledné zábery z hry sú ukázané spolu so štvrťročnou správou Blizzardu z 28. marca 2022. Diablo 4 momentálne nemá žiadny dátum vydania, ale tento rok určite nevyjde.

Za zdržanie pravdepodobne môže odkúpenie Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft. Kvôli tomu bude dosť možné, že uvidíme hru na Game Passe. Teraz, keď má všetko pod palcom Xbox, je pravdepodobné, že okrem dátumu vydania hry na PC uvidíme aj iný dátum vydania a to na konzoly Xbox.

Blizzard a rok 2022

Rok 2022 nie je pre Blizzard úplne prázdnym rokom, pretože spolu s Diablo Immortal spoločnosť vydá aj konkurenčnú beta verziu Overwatch 2. Tá bola spustená 26. Apríla, no Overwatch 2 ani Diablo 4 ešte nemajú oficiálne dátum vydania. Blizzard sa však okrem hier chystá vydať aj ďalšiu expanziu do World of Warcraft do konca tohto roku.

Teraz, keď máme mnohými milovaný, ako aj nenávidený či nepochopený herný titul predstavený, nám zostáva iba čakať na začiatok júna, kedy by hra mala byť oficiálne spustená. Dátum 2. jún však nemusí byť úplne presný, no je dobré mať aspoň nejaký záchytný bod. Budeme teda veriť Blizzardu a Microsoftu, že všetko zvládnu tak ako sľubujú a Diablo Immortal konečne bude môcť ukázať, čo sa v ňom skrýva.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.5.2022   |   Zobrazené: 1210x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d a 4 c e 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia