Stiahnut.sk

Zoznámte sa s Udio - najrealistickejším AI nástrojom na tvorbu hudby

Nemusíte byť hudobne nadaní, aby ste si zložili vlastnú pesničku. Umelá inteligencia to spraví za vás kvalitne a úplne zadarmo. Najnovším a najlepším AI nástrojom sa na našom webe venujeme pravidelne a dnes si opäť ukážeme jednu mimoriadne šikovnú službu. Dostala názov Udio a na základe vášho zadania vám vygeneruje skladbu, ktorá bude naozaj znieť ako skutočná pieseň. A čo viac, zvládne to dokonca aj v slovenčine!

Posledných pár rokov môžeme pokojne označiť ako dobu umelej inteligencie, ktorá postupne preráža do rôznych odvetví. Chatovanie, generovanie obrázkov a videí, deepfake, matematické výpočty či programovanie – AI je všade a neustále sa zdokonaľuje.

Čo je Udio?

Platí to aj pri tvorbe hudby pomocou umelej inteligencie, kde sa nástroje posunuli už tak, že sa môžete zahrať na skladateľa a to úplne zadarmo. Nástroj Udio.com umožňuje podľa zadaných kritérií (promptov) vygenerovať hudbu rôznych žánrov, inštrumentálnu aj so spevom a dokonca aj s textom, ktorý mu sami zadáte.

Udio vygeneruje hudbu úplne zadarmo

Jediné, čo musíte pre zloženie piesne spraviť, je registrovanie sa buď pomocou Google účtu, Twitteru/X alebo Discordu. Následne sa vám otvoria v podstate nekonečné možnosti, kedy máte mesačne možnosť generovať až 1200 skladieb. Program je totiž stále v beta štádiu a tvorcovia sa rozhodli sprístupniť ho všetkým úplne zdarma.

Po prepojení s jedným z vašich účtov sa vám otvorí stránka s oknom, do ktorého môžete vpísať vaše zadanie. Čím podrobnejšie popíšete to, čo chcete dosiahnuť, tým presnejšie výsledky dostanete. Pre každé zadanie sa vygenerujú dve približne 30 sekundové ukážky, ktoré majú automaticky vygenerovaný názov. Zadanie môže vyzerať napríklad takto:

Možnosti editácie skladieb v Udio

Pri jednej či druhej skladbe potom máte na výber možnosti ako predĺženie o ďalších 30 sekúnd, zdieľanie s komunitou služby Udio, remixovanie piesne, stiahnutie do zariadenia alebo dokonca pridanie do vlastného playlistu.

Na stránke nižšie potom nájdete komunitné výtvory primárne zoradené podľa žánrov, ako aj vypočutí. Okamžite tak získate prístup k stovkám skladieb vytvorených inými používateľmi alebo aj priamo vývojármi ako ukážky, čo dokáže ich AI.

A ak už ste nejaké skladby v programe vytvorili, v spodnej časti stránky sa zobrazia odporúčané piesne podľa žánru, ktorý ste zadali.

Po kliknutí na akúkoľvek skladbu zo zoznamu sa zobrazia podrobné informácie ako autor, dĺžka, žáner aj text, ak v skladbe nejaký je.

Aj keď je používanie služby intuitívne a jednoduché, nie každý s tým môže mať skúsenosti. Tvorcovia mysleli aj na takých používateľov a pripravili krátky tutoriál, kde vysvetlia v troch jednoduchých krokoch používanie služby. K tutoriálu sa dá dostať cez tri čiarky vpravo hore a následne vybrať možnosť „Open Tutorial“.

Poteší aj možnosť zadanie náhodne generovať, napríklad ako inšpiráciu. Môžete tak urobiť klikaním na dvojicu kociek v hornom okne, kým nenarazíte na prompt, ktorý by ste si s radosťou vyskúšali.

Neuveriteľné výsledky a možnosti do budúcna

Udio.com dosahuje neuveriteľné výsledky, ktoré si môžete aj sami vyskúšať a nič vás to nebude stáť. V kategórii generovania hudby sa radí medzi to najlepšie na trhu a to aj napriek tomu, že je stále v beta verzii. Vďaka 2-minútovému oknu sú tak skladby konzistentnejšie a plynulejšie. Používatelia by si teraz mali užívať dôslednejšie používanie prvkov, ako sú refrény, a to v celej hotovej skladbe.

Službu si ale vyskúšate úplne zadarmo a prakticky s neobmedzeným množstvom vygenerovaných skladieb. V budúcnosti plánujú pridať podporu ďalších jazykov, možnosť oddeliť hudobné nástroje a vokály z jednotlivých stôp a potenciálne aj možnosť určiť vokalistu - zatiaľ sa však zameriavajú na budovanie komunity okolo Udio.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 7.5.2024   |   Zobrazené: 75x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 6 6 5 8 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia