Stiahnut.sk

Kedy vyjde GTA 6 a o čom bude? Ponúkame prehľad všetkých dostupných informácií

Máme to potvrdené. GTA 6 oficiálne vyjde! V časoch, keď ľudia všetky nádeje toho, že GTA 6 niekedy príde už zatracovali, vydavateľstvo Rockstar Games vo februári 2022 potvrdilo, že aktívny vývoj ďalšieho vstupu do série Grand Theft Auto je v plnom prúde. Momentálne nemáme od Rockstaru žiadne informácie o vývoji, ale to, že na GTA 6 pracujú nám na začiatok asi bude stačiť.

Už roky kolujú po internete tisíce rozhovorov a fám o GTA 6, a teraz tu máme aj oficiálne potvrdenie, ako aj dostupné úniky informácií, ktoré naznačujú niečo z príbehu, prostredia, funkcií a ďalších detailov hry. Všetky "leaky" vyzerajú zaujímavo a určite všetci budeme sledovať, čo nám Rockstar ukáže ďalej. Na druhej strane ich treba brať s rezervou, nakoľko sme od vydania ešte ďaleko a počas tvorivého procesu sa môže všeličo zmeniť. Zhrňme si teda, čo vieme aktuálne.

Kedy môžeme čakať vydanie?

GTA 6 bolo dlhé roky zo srandy považované za mýtus, niečo ako Atlantída počítačových hier, ale teraz si tieto veci môžeme pokojne vyhodiť z hlavy. Vo febrúári tohto roka nám totiž Rockstar oznámil, že GTA 6 bude, len sa ešte presne nevie kedy. Jeden z únikov nás ale príliš nepotešil, lebo hovorí, že GTA 6 nepríde skôr ako na konci roka 2024. Najnovšie sa však hovorí o ešte škaredšom dátume a to niekedy v roku 2025. Nie je to veľmi príjemná správa, ale s ňou prišiel aj tip, že GTA 6 bude zasadené do modernej verzie Vice City, ktorá sa bude časom rozširovať a meniť.

Očakávania sú, ako inak, obrovské a v konečnom dôsledku bude platiť, že ak vydajú tvorcovia skvelú hru, čakať sa oplatilo. Určite pôjde o lepší variant, než že by prišli na trh s nedorobeným titulom a pohnevali si väčšinu hráčskej základne.

Proti tomuto všetkému je však jeden zdroj, ktorý hovorí, že GTA 6 môže vyjsť v októbri 2023 s príbehom v Miami rozdeleným na kapitoly ako v Red Dead Redemption 2. Rockstar na svojom oficiálnom Twitter účte oznámil podráždeným fanúšikom, aby zostali naladení na aktualizácie o hre a zopakoval, že aktuálne na všetkom usilovne pracuje.

Kde sa GTA 6 bude odohrávať?

Objavilo sa niekoľko zvestí o potenciálnych miestach, kde by sa hra mohla odohrávať, vrátane návratu do Vice City alebo zasadenia po celých Spojených štátoch. Najnovšie zvesti, ktoré sa objavili v júni 2021, naznačujú, že prostredie GTA 6 bude modernou rekreáciou Vice City.

Za legitímne môžeme považovať aj obrázok domu, ktorý sa objavil v remastrovanom GTA San Andreas. Fotografia vyvolala špekulácie, že ide o únik naznačujúci GTA 6. Táto informácia sa údajne overiť známemu leakerovi Tomovi hendersonovi a výsledok bol taký, že fotografia pochádza z GTA 6. Toto znova nahráva tomu, že GTA 6 uvidíme v modernom Vice City.

Ďalší únik hovorí o tom, že v GTA 6 si budeme budovať naše vlastné drogové impérium pomocou mechaniky podobnej tej z Vice City Stories. Naše vozidlo bude fungovať ako kôň v Red Dead Redemption 2. Podľa tohto úniku sa hra bude odohrávať v rokoch 1970 až 1980, pričom budovy sa postupom času budú rozpadať a degradovať. Veľkým prvkom v hre by malo byť aj premenlivé počasie.

Posledný únik, ktorý tu na túto tému máme hovorí o tom, že v GTA 6 pôjde o moderné prostredie Liberty City, pričom začiatok hry pripomína televíznu reláciu The Wire. Čo naznačuje, že sa budeme pohybovať v prostredíá drogových kartelov a kruhov.

Dan Houser (spoluzakladateľ Rockstaru) v septembri 2013 povedal: „Momentálne sa zdá, že DNA GTA je súčasná, americká, anglicky hovoriaca, pretože to tak bolo vždy... ale to ju nevyhnutne neobmedzuje len na to, a to je presne to, čo sme urobili. Zatiaľ.“ Toto znova vyvolalo vlnu špekulácií a hovorilo s mimo iného aj o tom, že GTA môže hľadať inšpiráciu zvonka alebo sa dokonca vrátiť do Anglicka. Houser však tiež povedal, že GTA sa nevráti do Londýna, ale šanca na návrat do Anglicka zamietnutá nie je.

Čo nás čaká v novom príbehu?

Jeden únik z Redditu v roku 2020 naznačil , že GTA 6 nás prenesie do 70. a 80. rokoch minulého storočia a bude obsahovať jediného mužského hrdinu, ktorý sa stane drogovým bossom menom „Ricardo“. Ďalšia kľúčová postava s názvom „Kacey“ by mala byť tiež súčasťou príbehu. Podľa tohto úniku začneme ako pašerák kokaínu z Vice City.

Údajne sa objaví aj postava Martin Madrazo a jeho otec, ktorý je v tom čase veľkým narkobarónom. Takže niečo ako taký Pablo Escobar. Pre rodinu Madrazo by sme mali robiť niektoré misie, kde budú zahrnuté aj zásahy do iných gangov. Príbeh sa údajne bude zaoberať aj témami ako HIV a imigračná kríza, ako tomu bolo v 70. a 80. Rokoch.

Iný, trochu skorší, únik však hovorí, že v príbehu budú štyri hlavné postavy. A to dvaja policajti a dvaja členovia gangu. Únik tiež uvádza, že hlavná dejová línia sa po chvíli rozdelí, pričom kriminálna strana má akési sandboxové impérium budovania zločinu, zatiaľ čo na policajnej strane sa stretneme s akčnou hrou s malým twistom.

Toto povedal Rockstar o GTA 6

Bývalý prezident Rockstar v roku 2013 povedal: „Nevieme, ako sa GTA 6 vyvinie, ale máme nejaké nápady, asi 45 rokov nápadov, ktoré chceme preniesť do hry. Vyberieme tie správne. Z toho vzíde prvý nápad a prvá otázka je, kde sa všetko uskutoční. Toto definuje misie. Predsa len v LA robíte iné veci ako v New Yorku alebo v Miami. Potom dáme mapu a príbeh dokopy s tým, že príbeh je základný tok a určuje, ako bude všetko fungovať a rozhodne aj o misiách.”

Vtedajší prezident nespomenul akú formu GTA 6 bude mať, ale je viac ako pravdepodobné, že Rockstar zostane pri svojom osvedčenom vývojovom procese série Grand Theft Auto, kde je budovanie sveta na prvom mieste s postavami a štruktúrami navrstvenými navrchu.  

Uvidíme GTA 6 aj na PC alebo len na konzolách?

Teraz je možné celkom priamo povedať, že GTA 6 vyjde na PS5 a Xbox Series X. Tomu nasvedčuje aj príspevok novej generácie GTA 5 pre konzoly a PC. Nie je však rovnako jasné, či GTA 6 bude mať rovnaký dátum vydania aj na PC. Avšak GTA 5 a GTA 4 sa nakoniec dočkali počítačovej verzie, takže nám nezostáva nič iné ako dúfať, že rovnako ako jeho predchodcovia aj GTA 6 objavíme na počítačoch.

Rovnako ako vývoj tak aj konšpirácie o GTA 6 sú v plnom prúde a je určite zaujímavé všetko sledovať a nedočkavo čakať či už na nejaký trailer, dátum alebo aspoň nový únik od Rockstaru na túto tému. A tí, čo si mysleli, že sa vydania GTA 6 už nikdy nedožijú nové informácie naznačujú, že by ste to ešte mali stihnúť.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.6.2023   |   Zobrazené: 9358x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 f 1 5 5 3  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia