Stiahnut.sk

Tridsať minútové One-Shot demo Resident Evil 2 je k dispozícii zadarmo

Japonský vývojár a vydavateľ hier Capcom si cení svoje staré tituly natoľko, že mu nerobí problém ich zremastrovať a priniesť ich na konzoly a počítače aj v roku 2019. Resident Evil 2 je kultovou PS1 hrou a momentálne sa dočkala kompletného prerobenia tak, aby si ju hráči vychutnali v krásnej novodobej grafike postavenej na RE Engine, a zároveň zostali zachytené charakteristiky pôvodného titulu. Sériu pritom nie je treba príliš bližšie predstavovať – v skratke ide o survival hororovú hru so zombíkmi a inými zmutovanými kreatúrami po bioterorizme. Tvorcovia sa ešte pred vydaním plnohodnotného titulu, ktorý mimochodom vyšiel včera 25.1. pre konzoly aj PC, rozhodli dopriať hráčom možnosť vyskúšať si atmosféru a mechaniky hry v 30 minútovom One-Shot deme.

Resident Evil 2 zachytáva príbehy dvojice postáv – Leona Kennedyho a Claire Redfieldovej – no v deme je možné hrať len za mužský charakter. Ten sa ocitá v zdevastovanej policajnej stanici v meste Raccoon City, kde na prvý pohľad nikto neprežil (ahoj Marvin), len mŕtvolný zápach, krv s vnútornosťami po podlahách a stenách, zabití ľudia všade naokolo a pomaly sa pohybujúci zombíci. Vonku prší, vnútro je ponuré a postupom času, ako sa rozkukáte, si všimnete rozpoznateľné prostredie pôvodnej hry – dvojpodlažnú stanicu, kachličky pod nohami, známe sochy, písací stroj, počítač so starým operačným systémom, zátarasy vo dverách, mŕtvola padajúca zo stropu.

Okrem prostredia si tvorcovia dali záležať aj na hrateľnosti a malých nuansách. Nejde o akčnú strieľačku, ako tomu bolo v posledných rokoch, ale skôr o návrat k pôvodnému hutnému survival hororovému zážitku. Dej plynie pomaly, premýšľanie nad situáciami je na mieste a v inventári opäť strávite veľa času, rovnako ako pri skúšaní predmetov pre ich využitie. Plánovanie je základným kameňom úspechu. Pokiaľ ide o nemŕtvych, tak opäť pôjde o pomaly sa pohybujúce smrtiace a hnusné vagóny hnijúceho mäsa, ktorým musíte obetovať viac nábojov, než ste zvyknutí. Podstatné je dobre mieriť (najlepšie na spánkovú časť hlavy), ale skúste si užiť aj výstrely do končatín či iných partií tela, pretože zombíci na strely okamžite reagujú, odpadávajú im kusy mäsa, krv strieka všade naokolo a zameranie na realistickosť je v tomto ohľade naozaj poznať.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel® Core™ i5-4460 nebo AMD FX™-6300
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 760 nebo AMD Radeon™ R7 260x s 2GB Video RAM
HDD: 26 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 11, Win 7 (64-bit)

One-Shot v názve neznačí len jeden výstrel, ktorý môžete počas hry vystreliť, ale práve jeden pokus na prejdenie celkovej dĺžky 30 minút. Po odohratí časového úseku sa k nemu už viac nemôžete vrátiť, čo je takisto old-schoolový prístup k demo verziám hry.

Na záver ešte pár štatistík z priebehu hrania One-Shot dema. Od vydania si hru vyskúšalo 2 455 154 hráčov, ale len 26 % (približne 638 000) ju aj dokončilo. Najviac skúšajúcich bolo zo Severnej Ameriky, nasledovalo Japonsko, Južná Amerika a až potom Európa.

Demo je k dispozícii do 31. januára a stiahnuť si ho môžete tu nebo tu.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 26.1.2019   |   Zobrazené: 3254x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 a 9 5 7 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia