Stiahnut.sk

Minecraft budete čoskoro môcť hrať len cez aktívny Microsoft účet

Fenomén Minecraft je známy po celom svete a je jednou z najhranejších hier vôbec. Štúdio Mojang, ktoré stojí za jeho vytvorením, pred šiestimi rokmi kúpil Microsoft a s ním sú spojené aj nasledujúce novinky. Doposiaľ bolo možné hrať Minecraft dvojako – prostredníctvom Microsoft účtu, ale aj bez neho, pokiaľ mali hráči starú Java verziu hry. Čoskoro sa to zmení.

Oficiálne vyjadrenie

Mojang Studios na svojej oficiálnej stránke uviedlo, že v roku 2021 si budú musieť všetci hráči vytvoriť Microsoft účet. Začne tak veľká migrácia, ktorá však hráčom nič nevezme. Tvorcovia sa snažia zjednotiť účty a v prípade, že bude už vaše meno obsadené, budete si musieť vytvoriť nové. Inak sa pre vás ale nebude v podstate nič meniť. Mojang účet alebo „legacy“ Minecraft tak už nebudú platné.

Problémom môžu byť hráči s viacerými Java účtami. Situácia sa bude dať vyriešiť len vytvorením rovnakého počtu Microsoft účtov, pretože jeden Java účet sa dá previesť na jeden Microsoft účet a nie viac.

A prečo k tomu došlo?

Mojang Studios sa vyjadrilo o zvýšených nárokoch na bezpečnosť, pretože Microsoft účty majú možnosť dvojfázovej autentifikácie. K tomu si treba pripočítať aj rodičovskú kontrolu. Na záver len dodám, že hráči neprídu o svoje custom módy ani skiny a rovnako nebude ovplyvnené ani PvP. Netreba sa ale ničoho báť – aj napriek tomu, že bude migrácia povinná, tvorcovia plánujú vytvoriť inštruktážne videá, ktoré hráčom všetko podrobne vysvetlia.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 23.10.2020   |   Zobrazené: 2423x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 1 a 2 3 c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia