Stiahnut.sk

Apex Legends novým kráľom battle royale hier?

Svet battle royale hier sa rozrástol o ďalšieho zástupcu. Titul Apex Legends od Electronic Arts sa okamžite po vydaní zapísal do hernej histórie a jeho úspech neustále narastá. Mysleli ste si, že PUBG a hlavne Fortnite spoločne ovládli trh a pre ďalšieho veľkého zástupcu BR hier už nie je miesto? Tak to ste na omyle a čísla z prvého víkendu aj celého týždňa sú toho jasným dôkazom. Neveríte?

25 miliónov stiahnutí za týždeň

Hru Apex Legends si za prvý týždeň stiahlo vyše 25 miliónov hráčov. Suma je neuveriteľná hneď z niekoľkých dôvodov. Titul sa vzal prakticky odnikiaľ. Chýbala dlhodobá propagácia, veľké marketingové čachre a pod. Iste, EA na vec išla šikovne cestou Twitch streamerov, ale to dnes robí každý vydavateľ podobne cieleného titulu. A napriek tomu získala 25 miliónov hráčov za týždeň (2 milióny hráčov hrajúcich v jednej chvíli). Fortnite, ktorý bol dlho považovaný za nezadržateľnú kométu, získal "len" 10 miliónov a to až za dva týždne. V neposlednom rade potom preto, že titul prichádza s veľkým oneskorením oproti vyššie zmieneným favoritom, a to napríklad aj vo vzťahu k módu Blackout zo série Call of Duty, ktorý vyšiel v rámci druhej vlny BR titulov.

Apex Legends screenshot

Prečo je o Apex Legends taký záujem?

Prvým logickým dôvodom je fakt, že ide o free to play titul. Jednoducho si hru môžete stiahnuť zadarmo a hrať bez akéhokoľvek obmedzenia. V rámci mikrotransakcií samozrejme môžete získať nové skiny a taktiež výrazne urýchliť sprístupnenie hrdinov Caustic a Mirage, ale nejde o nič zásadné.

Ďalší dôvod spočíva v zábave, ktorú hranie prináša. Apex Legends jednoducho doručuje zábavu priamo na obrazovky počítačov a to bez zásadnejších problémov.

Zabúdať nesmieme ani na to, že samotný herný mechanizmus, zbrane, pohyb a rad ďalších vlastností hry stojí na niekoľkých rokoch skúseností s hernou sériou Titanfall (ktorá je podľa môjho názoru prelomová a stále nedocenená). Ak ste tieto multiplayerové tituly hrali, určite narazíte na veľa prevzatých funkcií a prístupov – vertikálny pohyb, zbrane ako Scout, Hamlock, Wingman a pod., špecifické zvuky pri zásahu/zabití hráča, hlasové komentáre a samozrejme aj grafické spracovanie.

Akú má Apex Legends budúcnosť?

Môj dojem z hry a jej prijatia mi hovorí, že Apex Legends má pred sebou budúcnosť veľmi slušnú. Do sveta battle royale hier totiž prekvapivo priniesol veľký rad noviniek. Podarilo sa mu odstrániť veľký počet problematických vecí, ktoré BR hry všeobecne trápia a už teraz je zrejmé, že je ďaleko pripravenejší na eSport scénu, než kedy bude napríklad PUBG. Stať sa pochopiteľne môže čokoľvek, ale už teraz je jasné, že Respawn Entertainment odviedli skvelú prácu, ktorú hráči dokážu oceniť.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.2.2019   |   Zobrazené: 2227x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 7 1 d b c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia