Stiahnut.sk

Herné rukávy pre PC hráčov sú trendy: Aké sú ich výhody?

Herné príslušenstvo a doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou každého poriadneho hráča, profesionála aj amatéra. Najnovším trendom sú herné rukávy, alebo gaming sleeves, ktoré okrem dizajnových kúskov predstavujú aj praktické výhody nad konkurenciou.

Ovládať myš holou rukou a pohybovať sa po hernej podložke je stále štandardom, ktorý má ale svoje úskalia. Mierenie môže byť nepresnejšie, pohyb trhanejší a celkové ovládanie nekonzistnejšie. Tieto a mnoho iných nepríjemností odstraňuje práve herný rukáv a stáva sa tak neodmysliteľnou súčasťou hernej výbavy mnohých hráčov a streamerov. Oplatí sa doň investovať?

Hlavným marketingovým cieľom herného puzdra je však zníženie trenia. Trenie, ktoré vzniká trením predlaktia, zápästia a ruky o stôl a podložku pod myš. Sekundárnou výhodou je, že udržiava povrch vášho stola vrátane podložky pod myš bez nečistôt a potu.

Pri marketingu herných rukávov sa dočítate v prvom rade o jednej výhode – znížení trenia predlaktia a zápästia o podložku alebo o stôl. Vďaka tomu sa hodí pre hráčov hrajúcich na nízkej alebo strednej senzitivite myši, pretože dokáže sčasti eliminovať nedokonalosti v mierení a o čosi zvýšiť rýchlosť pohybu.

Ďalšou výhodou je, že sa z ruky nedostávajú na podložku, stôl či myš ani pot ani špina. A povedzme si na rovinu – väčšina podložiek a myší je ponorená v mastnote a nečistotách nielen z kože. Aj vďaka tomu bude ovládanie plynulejšie a môže dôjsť aj k zvýšenej presnosti. Netreba ale zabúdať ani na benefit kompresie ruky, a teda zníženie nepohodlia najmä pri dlhých herných sessions, zvýšenie prietoku krvi a vdýchnutie ruke novej energie.

Na druhej strane môže herný rukáv spôsobiť, že sa ruka bude potiť viac. Výhodou ale je, že sa pot nedostane na myš, podložku ani na iné neželané miesta.

Z čoho sa vyrábajú herné rukávy?

Keďže ide o funkčný herný doplnok, zodpovedá tomu aj jeho zloženie. Mix materiálov ako nylon a spandex je najčastejšia, pretože výborne odvádza pot z ruky, rýchlo schne a znižuje trenie ruky o podložku. Herné rukávy sú ľahučké a priedušné, ale v závislosti od ceny sa líšia aj použité materiály.

Rôzni výrobcovia ponúkajú rôzne varianty, kde okrem nylonu a spandexu môžeme nájsť polyester, bavlnu, poly-spandex, vlnu či pletenú tkaninu. Okrem ceny sa potom líšia aj pocitom na ruke, čo môže byť okrem ceny ďalším faktorom pri výbere najlepšieho herného rukávu. Materiál má vplyv aj na trenie s podložkou, preto je vhodné vyskúšať viaceré varianty a zistiť, ktorá kombinácia vám vyhovuje najviac.

Nylonové herné rukávy majú tendenciu byť rýchlejšie pri styku ruky s podložkou, čo sa môže hodiť v strieľačkách ako Overwatch alebo Apex Legends, kde sú častejšie väčšie pohyby rukou, pri ktorých otáčate aj lakťom. Niektoré rukávy ako Nike Pro Dri-Fit Sleeve sú z materiálov, ktoré poskytujú viac trenia a sú vhodnejšie na zlepšenie ovládania pohybov. Našťastie máme k dispozícii rôzne varianty pre eSporty aj voľnočasové hranie.

Prečo si zakúpiť herný rukáv?

Herný rukáv je obľúbeným doplnkom pre príležitostných hráčov, no najmä pre profesionálov či streamerov. Dokáže vylepšiť rýchlosť aj presnosť, a zároveň zvýši životnosť myši aj podložky a udrží ich čistejšie. Uplatnenie nájde najmä v hrách, kde sa vyžadujú rýchle reflexy a presnosť, ako sú strieľačky, multiplayerové akčné hry či MOBA žáner.

Pri ťahových stratégiách alebo kartových hrách si tieto výhody pravdepodobne neužijete, ale môžete si aspoň ochrániť myš, podložku a zároveň a dodať ruke lepšie prekrvenie vďaka kompresii. Niekto môže siahnuť po hernom rukáve čisto z extetického hľadiska, prípadne si nevie vynachváliť príjemný pocit na ruke.

Sú herné rukávy obľúbené na profesionálnej scéne?

Áno, samozrejme. Level súťaživosti je vždy vysoký a ak hráčovi poviete, že môže získať čo i len najmenšiu výhodu oproti protihráčom, je rozhodnuté. Zároveň vás ako profesionála snímajú na turnajoch kamery a môže ísť o ideálny spôsob, ako si vytuniť outfit a odlíšiť sa. Pre niekoho môže hrať úlohu aj placebo efekt.

Výhody herných rukávov

  • Znížené trenie a odpor
  • Lepšia konzistentnosť
  • Predĺženie životnosti podložky pod myš
  • Zníženie usadzovania nečistôt a potu
  • Podpora kĺbov a svalov

Nevýhody herných rukávov

  • Ak trávite príliš veľa času hraním hier, vaše zdravie sa nezlepší
  • Niektoré materiály môžu spôsobiť svrbenie
Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.9.2023   |   Zobrazené: 71x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 7 1 a 0 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia