Stiahnut.sk

Najlepšie antivírusy roka 2012

Nový rok tu máme už dva týždne a pomaly sa začínajú objavovať najrôznejšie zhodnotenia a ohliadnutia. Jedným z nich sa budeme zaoberať aj v tomto článku, pretože AV-Comparatives.org vydali dokument, v ktorom vyhlasujú najlepšie antivírusové programy za rok 2012. Takúto novinu sme si nemohli nechať ujsť, takže vám ukážeme niektoré z najzaujímavejších výsledkov. Celý dokument (viac než 150 strán) nájdete na adrese:

http://www.av-comparatives.org/images/docs/avc_sum_201212_en.pdf.

Najlepší antivírus roka

Podľa testov sa počas celého roka výborne darilo dvom antivírusovým riešeniam. Ide o Bitdefender a Kaspersky. Komu teda AV-Comparatives nakoniec udelili zlatú medailu? Vďaka o niečo lepším výsledkom v jednom z testov a hlavne kvôli tomu, že konkurent už niekoľko prvenstiev v danej kategórii obhájil, bol za víťaza vyhlásený BITDEFENDER. Ten si môžete v bezplatnej verzii stiahnuť aj od nás.

Najlepšie produkty 2013

Pretože skvelé výsledky dosiahol nielen Bitdefender, AV-Comparatives zostavili aj výber programov, ktoré sa umiestnili tesne pod ním:

Čo dodať? Pri žiadnom z týchto antivírusov nestúpite vedľa. Príjemné je aj to, že mnohé z nich majú svoje bezplatné varianty – niektoré z nich sa dokonca priamo zúčastnili testovania, na základe ktorého je vytvárané hodnotenie. Nemusíte sa teda báť, že bezplatná verzia bude fungovať horšie a vysoké hodnotenie dostala zásluhou plateného brata. Fantastické výsledky napríklad vo všetkých testoch dosiahol Avast, ktorý je vždy AV-Comparatives testovaný v bezplatnej verzii.

Odkazy na stiahnutie sú na freeware varianty (pokiaľ sú k dispozícii). Pri ostatných programoch musíme zvoliť trial verzie. Ak vás ale zaujal antivírus, ktorý na našom webe nie je, určite ho bez problémov nájdete na stránkach vývojára.

Real-World ochrana

Zásadná kategória poukazujúca na to, ako sa programom darí v nelaboratórnych podmienkach, teda pri bežnom používaní, ktoré je dôležitejšie, než vopred pripravené testy. Najlepšie opäť dopadol Bitdefender.

Výkon

Pre mnohých užívateľov je podstatné aj to, akým spôsobom antivírus ovplyvní výkon ich počítačov. Táto skutočnosť je prioritou aj pre výrobcov programov, pretože len málokto vydrží mať v počítači nainštalovaný antivírus, ktorý výrazne brzdí jeho chod. Mimochodom, ide o jedinú kategóriu, kde suverén Bitdefender nezískal 3 hviezdičky (maximálne hodnotenie), ale iba dve – stále veľmi dobrý výsledok. Ktoré antivírusy zaťažujú počítač najmenej?

  • Prvú priečku získal Webroot
  • Striebro dostal ESET
  • Bronz patrí AVASTu

Tri tipy na záver

  1. Testy majú len orientačný charakter a definitívna voľba je vždy na užívateľovi. Vyhovuje vám Microsoft Essentials, ktorý sa výborne integruje do Windows a prakticky o ňom neviete? Prosím, ide o dobré riešenie. Síce nepodáva úchvatné výsledky, no počítač ochráni spoľahlivo. Keby bol výber ovplyvnený len testami, neexistovali by desiatky kvalitných antivírusov, ale iba jeden. A to je vskutku nepekná predstava.
  2. Výsledky testov si prejdite sami. Áno, sú dlhé a v angličtine, ale nájdete v nich veľa cenných informácií, ktoré sa do tohto článku nevtesnali.
  3. Naším favoritom je AVAST. Prečo? Pochádza zo susedného Česka, je extrémne nenáročný, zbytočne vás neotravuje a je úplne zadarmo. Vo väčšine testov skončil medzi najlepšími, a to bola testovaná bezplatná verzia. Napríklad pri AVIRe, ktorá dopadla o niečo lepšie, bola testovaná verzia platená. S AVASTom viete, na čom ste, a je úplne zadarmo. 
Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.1.2013   |   Zobrazené: 11860x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 2 a 9 c 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia