Stiahnut.sk

Najlepšie antivírusové programy

Asi každý si raz položil otázku, ktorý z antivírových programov je najlepší a najspoľahlivejší. Našťastie pre užívateľov, si túto otázku kladú aj mnohé internetové magazíny, ktoré pravidelne jednotlivé antivírusy testujú a vzájomne porovnávajú podľa toho, ako v danom teste obstáli. Medzi dôležité hodnotiace aspekty patrí schopnosť rozpoznávať škodlivý softvér a prípade detekcie nákazy problém efektívne vyriešiť. Ďalšími kritériámi sú systémové nároky a užívateľská prívetivosť.

Antivirus predstavuje základnú ochranu proti vírusom a spyware, ktorú by teda mal používať každý. K dôležitým schopnostiam moderných antivírusov patrí rezidentná ochrana systému, kedy antivír systematicky prechádza systémové súbory a hľadá škodlivé kódy. To všetko sa deje na pozadí, bez nutnosti účasti užívateľa. Aspoň do doby, než program na nejaký podozrivý súbor narazí. Vtedy je potrebné, aby používateľ rozhodol, či je súbor naozaj nebezpečný, alebo sa jedná o planý poplach. V prípade detekcie nákazy užívateľ rozhoduje, čo so súborom ďalej urobiť. Je možné ho rovno vymazať, umiestniť do karantény alebo sa pokúsiť o odvírovanie napadnutého súboru. Vyhľadávanie škodlivého softvéru však nemusí vykonávať len antivírus, spustiť ho môže aj sám užívateľ, ak má podozrenie na prítomnosť vírusu či iného neporiadku v systéme.

Každý antivírus pravidelne sťahuje automatické aktualizácie z internetu, ktoré mu pomáhajú udržiavať aktuálne vírusovú databázu. Vďaka tomu si dokáže poradiť aj s tými najnovšími vírusmi. Rad antivírusov však obsahuje aj množstvo ďalších bezpečnostných funkcií, ako je napríklad firewall, spam-filter, antispyware a podobne. Platí to najmä pre platené verzie programov. Bezplatné verzie spravidla obsahujú iba antivírus. To však ani zďaleka neznamená, že by boli bezplatné verzie zlé. Veľakrát sa  totiž stáva, že bezplatný antivírus poráža aj platené konkurenčné produkty.

Ak hľadáte teda antivírusový program na stiahnutie zadarmo, tu je niekoľko najlepších:

1) Avast! Free Antivirus

Populárna antivír, ktorý je pre domáce použitie úplne zadarmo. Účinný proti vírusom i spyware, ponúka jednoduché ovládanie a pokročilé vyhľadávanie škodlivého softvéru. Samozrejmosťou je rezidentná ochrana počítača a automatické aktualizácie. Bezplatnú verziu je potrebné pre dlhodobé požívanie registrovať, inak je časovo obmedzená na jeden mesiac. Na stiahnutie v slovenskom jazyku. Avast, ako jeden z mála bezplatných programov ponúka ochranu proti phishingovým útokom

 • Ochrana pred: vírusmi, červami, trojanmi, spywarom, phishingom
 • Hlavné výhody: kvalitná ochrana, pravidelné aktualizácie, ochrana pred spyware
 • Výsledok testu AV-Comparatives: Advanced+ (zisk troch hviezd z troch možných)

 

2) AVG Anti-Virus Free

Bezplatný antivírus, spoľahlivo chrániaci pred všemožným škodlivým softvérom ako sú červy, vírusy, trójske kone alebo spyware. Free verzia je určená len pre nekomerčné použitie. AVG ponúka prívetivé užívateľské prostredie, ľahko nastaviteľné vyhľadávanie, pravidelné aktualizácie a rezidentnú ochranu.

Prednosťou AVG je tichý chod, vďaka ktorému o aktívnej ochrane a užívateľ prakticky nebude vedieť.

 • Ochrana pred: vírusmi, červami, trojanmi, spywarom
 • Hlavné výhody: príjemné užívateľské rozhranie, spoľahlivá ochrana pred väčšinou útokov
 • Výsledok testu AV-Comparatives: Standard (zisk jednej hviezdy z troch možných - platí pre platenú verziu AVG Antivirus 2012)

 

3) Microsoft Security Essentials

Bezplatný antivírusový program od spoločnosti Microsoft, ktorý je určený ako pre domáce použitie, tak pre malé firmy. Počítač spoľahlivo ochráni pred vírusmi, spywarom a ďalšími hrozbami, ktoré na internete číhajú. Pre používanie tohto bezplatného antivírusu je potrebné mať v počítači nainštalovaný originálny operačný systém Windows. Antivír sa automaticky udržuje aktuálny pomocou Windows Update.

Spolupráca s operačným systémom od rovnakej spoločnosti je absolútna. Užívateľ program vníma ako súčasť systému.

 • Ochrana pred: vírusmi, červami, trojanmi, spywarom
 • Hlavné výhody: nízke HW nároky, komplexná ochrana, zadarmo pre domácnosti a menšie podniky
 • Výsledok testu AV-Comparatives: Standard (zisk jednej hviezdy z troch možných)

4) ESET NOD32 Antivirus

Komplexná ochrana pre každý počítač. V testoch je pravidelne oceňovaný ako jeden z najspoľahlivejších antivírusov. Vďaka svojej jednoduchej inštalácii a ovládaniu je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. NOD32 je veľmi nenáročný a nezaťažuje operačný systém. Pravidelnú aktualizáciu vírusovej databázy uskutočňuje automaticky. Obsahuje nielen antivír, ale aj rezidentný štít a dokáže kontrolovať prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu. Program je k dispozícii aj v slovenčine.

 • Ochrana pred: vírusmi, červami, trojanmi, spywarom, phisihingom
 • Hlavné výhody: nenáročný chod, komplexná ochrana, intuitívne prostredie
 • Výsledok testu AV-Comparatives: Advanced+ (zisk troch hviezd z troch možných)

 

5) Avira Free Antivirus

Spoľahlivý antivír, ktorý počítač uchráni od vírusov, malwaru, červov, rootkitov alebo phishingu. Vírusová databáza sa udržuje aktuálna pomocou pravidelných aktualizácií. Antivír poskytuje rezidentnú ochranu, ktorá beží na pozadí. Avira je dlhodobo na špici v detekcii škodlivého software a vírusov, vďaka čomu dosahuje výborné výsledky vo väčšine porovnávacích testov.

Okrem bezplatnej verzie je k dispozícii aj verzia Internet Security, ktorá zabráni aj phishingu a ďalším internetovým hrozbám.

 • Ochrana pred: vírusmi, červami, trójanmi, spywarom
 • Hlavné výhody: pravidelné aktualizácie, nízka miera falošných detekcií, kvalitná ochrana
 • Výsledok testu AV-Comparatives: Advanced+ (zisk troch hviezd z troch možných - platí pre platenú verziu Avira Premium)
Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.1.2012   |   Zobrazené: 41702x

Značky

Podobné články

Diskusia

Gabriela Vavríková
Gabriela Vavríková

Stačí Windows Essentials 2012 pre antivírovú ochranu NTB? Alebo potrebujem skombinovať tento antivírový program ešte s niečím iným, aby som mala maximálnu možnú ochranu NTB? Ak áno, s akým SW? Ďakujem.

03.09 11:49 reagovat

frantisek truchly
frantisek truchly

Ako sa da obnovit bezplatne antivirus AVG jeho verzia konci o 28 dni ,dakujem

05.10 06:11 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 7 b 7 c 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia