Stiahnut.sk

Najlepšie hry pre tablet

Tablety ponúkajú množstvo spôsobov uplatnenia naprieč rôznymi profesiami. Vývojári webových stránok a aplikácií v nich môžu pohodlne testovať vzhľad a funkčnosť svojich riešení. Predajcovia alebo obchodní zástupcovia zasa s ich pomocou dokážu jednoducho a na úrovni prezentovať svoje produkty a ostatní ich môžu používať ako multifunkčnú čítačku kníh či prenosnú televíznu obrazovku. Primárne využite tabletov však stále spočíva v prehliadaní internetových stránok a, samozrejme, hraní hier. Tablety totiž majú dostatočne veľké a kvalitné dotykové displeje, ktoré hráčom prinášajú skvelé herné zážitky. Lenže nie každá hra je pre tablet vhodná. Ide predovšetkým o klasické stratégie a iné žánre založené na presnom ovládaní a rýchlom pohybe kurzorom. Keď sú ale tituly pre tablety priamo vyvíjané, je ich hranie skutočným pôžitkom. Nižšie nájdete zoznam hier pre tablety, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadnuť.

Eggies

Nový počin štúdia Alda Games sa snaží preraziť tam, kde doteraz neohrozene vládne Pou, duchovný nástupca slávnych digitálnych hier Tamagoči. Eggies svojho soka drví hlavne v grafike a podľa nás aj v tom, že sa nestaráte o podivný mimozemský zemiak, ale o vajíčko, z ktorého sa vám po čase vykľuje roztomilá príšerka.

Asi najdôležitejšia a časovo najnáročnejšia fáza starostlivosti o vajíčko je našťastie tá zábavná - hráte minihry a zbierate mince, za ktoré si potom môžete vajíčko prispôsobiť svojim predstavám. To znamená hlavne farby, vzory priamo na vajíčku a pokrývky jeho šišatej hlavy.

Angry Birds

Angry BirdsAngry Birds sú nestarnúcou klasikou a jedným z priekopníkov masívneho hrania na dotykových prístrojoch. Naštvané vtáky sa v hre nechávajú nabíjať do praku ako strelivo, ktorým hráči útočia na pevnosti prasiatok. Cieľom totiž je nájdenie stratených vajec, vendeta a s ňou súvisiace zničenie všetkých zelených ošípaných. Vtákov sa hre vyskytuje niekoľko druhov a každý z nich má unikátne schopnosti – prieraznosť, výbušnosť a iné.

Oproti hraniu na mobilných telefónoch ponúkajú tablety hneď niekoľko predností. Ide napríklad o možnosť získať titul v HD verzii, ktorá zážitok z hrania zintenzívni. Tým hlavným pozitívom však zostáva väčšia zobrazovacia plocha, zabezpečujúca lepší prehľad a pohodlnejšie ovládanie. 

Angry Birds tablet

FIFA 13

FIFA 13Aktuálne najnovší futbalový simulátor bol, okrem iného, vydaný aj vo verzii pre mobilné zariadenia so systémom iOS. Zahrať si ho síce môžete aj na iPhone, ale oveľa lepší herný zážitok vám sprostredkuje iPad. Väčší priestor na zobrazenie vám umožní taktizovať, vyhodnocovať situáciu a premýšľať, akým spôsobom dobyť bránku súpera. 

FIFA 2013 ponúka množstvo vylepšení, ktoré sa primárne týkajú správania sa hráčov ovládaných počítačom. Hráči vďaka nim kvalitnejšie bránia, vytvárajú lepšie pozície pre centre alebo dokážu presnejšie prihrávať. Realistickejšia je aj ich práca s loptou (zrušený princíp precízneho spracovania prihrávky v rámci 1st Touch Control).

FIFA 13 gameplay

Real Racing 3

Real Racing 3Dokonalé grafické prevedenie tohto závodného skvostu priamo prahne po vysokom rozlíšení a výkonných útrobách tabletov. Real Racing 3 je totiž takmer na nerozoznanie od prepracovaných desktopových závodných hier. Kvalita grafického zobrazenia, ovládateľnosť a herné možnosti sú na veľmi vysokej úrovni.

V rámci pretekania však hráčom klasické ovládanie môže predsa trochu chýbať. Kompenzáciou ale je úchvatný pohľad na hru samotnú.

Real Racing 3 vzhled hry

Infinity Blade 2

Infinity Blade 2Kde inde si vychutnať dokonalé rozlíšenie a široký herný záber než práve v dobovej súbojovej RPG hre Infinity Blade 2. Hra majiteľom mobilných zariadení so systémom iOS ponúka pokračovanie príbehu o krvi, nenávisti a šermiarskom umení. Hrdina sa v minulej časti ujal legendárnej čepele Infinity Blade a s jej pomocou je odhodlaný zahubiť každého, kto sa mu postaví do cesty.

Infinity Blade 2 disponuje skvelou ovládateľnosťou, ktorá sa našťastie nijako nepremieta do kvality zobrazenia alebo jeho plynulosti. Všetko je vytvorené s dokonalým citom pre výsledok, ktorý ohromí i skúsených hráčov.

Infinity Blade 2 vzhled hry

Plants vs. Zombies

Plants vs. ZombiesSúboj rastlín a plesnivých zombíkov sa vracia v podobe mobilnej hry. Rovnako ako pri predchádzajúcich predstavených tituloch, aj tu platí pravidlo – väčší displej = lepší prehľad v dianí. Hráč teda môže lepšie koordinovať rastlinky, zatiaľ čo sleduje dav umrlákov, ktorý sa chystá k preraziť stenu záhradky.

Plants vs. Zombies vychádza z počítačovej klasiky, ktorá oslovila neuveriteľné množstvo hráčov. Hra totiž spopularizovala, do tej doby nie príliš známy, princíp castle defence hier, kedy musí hráč pomocou statický zbraní (v tomto prípade špeciálne rastliny) ochrániť vchod do pevnosti pred pre vlnami nepriateľov. Hra určite pobaví všetkých milovníkov dobrej zábavy a poteší vtipom i dômyselnosťou.

Plants vs. Zombies vzhled hry

Cut the Rope

Cut the RopeHlavným hrdinom tejto zábavnej hry je malé zelené stvorenie menom Om Nom. To nadovšetko miluje sladkosti akéhokoľvek druhu, no často s k nim nevie dostať, pretože sa nachádzajú na nedostupných miestach. Na hráčovi teda zostáva doprava sladkostí priamo to papuľky malého maškrtníka. Ako čoskoro zistíte, úloha to nie je ľahká a vaše mozgové závity i postreh dostanú riadne zabrať.

Cut the rope opäť dokáže využiť celú zobrazovaciu plochu tabletov a v HD verzia zaručí skvelý herný zážitok s množstvom detailov.

Cut the Rope vzhled hry

Where‘s My Water

Where's My Water?Hlavným sprievodcom v hre Where's My Water je aligátor Swampy. Jeho obľuba kúpania a sprchovania je známa naprieč všetkým výrobcami mobilných hier a tak každá z platforiem túto záľubu podporuje.

 

Princíp hry je opäť naoko jednoduchý a dokáže vás chytiť od prvej sekundy. Nakoľko Swampy žije hlboko pod zemou a vodovodné potrubie je často porušené alebo chýba úplne, musíte sa chopiť role robotníka, inštalatéra i inžiniera zároveň a postarať sa o dopravu vody až do Swampyho sprchy.

Where's My Water? vzhled hry

Where‘s My Perry

Where's My Perry?Mladší braček hry Where's My Water, Where's My Perry, stavia na rovnakom základe. Vtákopysk Perry uviazol v transportnom zariadení a pokiaľ sa do jeho generátora nedostane para či voda, Perry nebude môcť zachrániť svet. Hrdina totiž patrí medzi hŕstku tajných agentov, ktorí sa podieľajú na ochrane sveta a jeho obyvateľov.

Hráč má pred sebou opäť dobre známu rolu, ktorá je oproti predchádzajúcemu titulu obohatená o nové prvky (nástroje, špeciálne materiály a pod.). Vo výsledku však bude rozhodujúce, či sa mu podarí do pripravenej trubice dostať čo najviac vody a tým spustiť transportný prístroj. 

Where's My Perry? vzhled hry

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.6.2013   |   Zobrazené: 106167x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 e 4 d 5 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia