Stiahnut.sk

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Najlepšie mobilné hry za rok 2014? Rôznorodá zmes logických, strategických a akčných hier, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti.

Defend Your Life!

A máme tu ďalší tower defense titul, tentoraz ide o lákavú kombináciu TD princípu s bojmi v ľudskom tele. Proste hra, o ktorej ste snívali, keď ste sa v televízii pozerali na Bol raz jeden život, ktorý tvorí priznanú inšpiráciu tvorcov hry z českého štúdia Alda Games. V roku 2014 vyšla hra na Windows Phone a veľmi skoro vyjde aj na obe dominantné platformy, iOS a Android. Vizuálna kvalita, poctivá hrateľnosť a postupne narastajúca náročnosť robí z tejto hry must-have záležitosť.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Nájsť hru od štúdia Blizzard, ktorá sa neradí medzi legendy, nie je nič jednoduché. Posledným prírastkom v rodine prvotriednych a hlavne nesmierne populárnych titulov je z tohto pohľadu Hearthstone, kartová hra postavená na obľúbenom univerze Warcraftu. V roku 2014 hra vyšla na obe hlavné mobilné platformy, iOS a Android, kde sa jej nesmierne darí. Má dostatočnú hĺbku pre dlhodobé hranie, ale zároveň stačí pár minút na odohranie jedného kartového zápasu, takže si ju môžete zahrať na ceste do práce/školy, v posteli pred spaním alebo kedykoľvek máte chvíľku a chcete si zahrať niečo naozaj zábavné.

2048

Najjednoduchšia top hra minulého roku, 2048, berie princíp nižšie uvedenej originálnej hre Threes, zjednodušuje ho a dáva ho všetkým zadarmo. Ak sa vám 2048 páči, ale radšej by ste vyskúšali niečo prepracovanejšie a ťažšie, skúste aj Threes.

Threes

Originálny titul, ktorý je založený na skladaní menších čísel do väčších, v tomto prípade jednotiek a dvojok do trojok a potom vždy rovnako (3 + 3, 6 + 6,...). Hra nie je tak primitívna ako jej obľúbenejší klon 2048, ani nie je zadarmo, preto nikdy neurobila takú dieru do sveta, ale to nie je dôvod prečo Threes zatratiť. Naopak, pre náročnejších hráčov znamená ďaleko väčšiu porciu zábavy.

Kingdom Rush: Origins

Tretí diel kultovej TD ságy je prequelom k ostatným dielom. V Origins bojujete za elfov proti všemožnej hávedi. Noví hrdinovia, nové schopnosti, nové veže, noví nepriatelia. Čo viac od poctivej stratégie chcieť? Snáď len vizuál by to chcelo po tých rokoch vylepšiť trochu drastickejšie, ale vďaka podarenej štylizácii vás to asi trápiť nebude.

Monument Valley

Logická hra s uhrančivým vizuálnym spracovaním, Monument Valley jasne ukazuje, že mobilné hranie môže mať umelecké ambície. V jadre skôr jednoduchá hra, ktorá vďaka štýlu grafiky chytí a nepustí.

World of Tanks: Blitz

Okrem Hearthstonu sa na tablety vydala aj ďalšia megaúspešná free-to-play pecka z PC. World of Tanks: Blitz ponúka zjednodušené tankové online boje, ktoré síce nedosahujú kvality World of Tanks, ale zas tak nezaostávajú. Navyše na mobiloch neexistuje zmysluplná konkurencia.

Hitman GO

Hitman nepatrí medzi najjednoduchšie hry a jeho prevedenie na mobilné zariadenia nemohlo dopadnúť dobre... Keby však nedošlo k úplnému prekopaniu celého herného systému, ktorý sa z 3rd person strielačky prezliekol za logickú ťahovku. Výsledkom je pohlcujúca logická hra s plešatým zabijakom v hlavnej úlohe, ktorá rozhodne nerobí sérii hanbu.

Castle Doombad

Dnes tretíkrát strategický tower defense žáner, tentoraz však budete hrať za tých zlých. Vaším cieľom je vežami zabrániť v prechode arogantným rytierom, ktorí vám chcú ukradnúť legitímne unesenú princeznú. Staviate tak pasce a vraždíte jedného kladného hrdinu za druhým. Vďaka originálnej hrateľnosti Castle Doombad spoľahlivo zabaví a vďaka podarenej štylizácii aj zaručene pobaví.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 3.4.2015   |   Zobrazené: 4295x

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 0 b 6 3 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia