Stiahnut.sk

Retro fotky v mobile: 3 najlepšie aplikácie pre vintage štýl vašich záberov

V dnešnej dobe, kedy sa svet mobilnej fotografie pohybuje raketovým tempom, túžba po jedinečných a pôvodných snímkach nikdy nevyhasne. Pre tých, ktorí cítia nostalgiu k ére filmových fotoaparátov a chcú oživiť svoje digitálne zábery autentickým retro šarmom, existuje niekoľko ohromujúcich mobilných aplikácií, ktoré prinášajú do ich fotografií dych starého sveta. V tomto článku sa ponoríme do sveta troch úžasných aplikácií zameraných na retro efekty a filtre, ktoré nechávajú vyniknúť krásu minulosti vo vašich každodenných záberoch.

Aplikácia sa hodí aj pre milovníkov klasických analógových fotoaparátov, pretože dokážu vyčarovať naozaj realistické snímky.

OldRoll

OldRoll predstavuje autentický zážitok z analógového fotoaparátu priamo na vašom zariadení s Androidom. Táto bezplatná aplikácia prináša klasické štýly fotoaparátov a textúry historických filmov priamo do vašej dlane, čím eliminuje potrebu dodatočných úprav.

Vyberte si z rôznych analógových fotoaparátov, každý s vlastným unikátnym filtrom. Okrem toho získate prístup k ďalším funkciám, vrátane efektov, označenia dátumu a mnoho ďalšieho. Aplikácia je pravidelne aktualizovaná, a vývojári sľubujú pridanie možnosti nahrávania videí a efektov do videí v budúcich verziách.

 

Koda Cam

Koda Cam predstavuje ďalšiu populárnu kombináciu editora a fotoaparátu pre platformu Android. Ak máte radi retro efekty vo svojich fotografiách, táto aplikácia je pre vás stvorená. Stačí jediným kliknutím pridať do svojich snímok filmové škrabance, efekty prachu a trblietavé chromatické aberácie, aby ste dosiahli kúzelný vzhľad, ktorý pripomína éru minulosti.

Užite si široký výber viac ako 30 analógových filmových filtrov, cez 40 svetelných filtrov a kreatívnu úpravu, ktorá automaticky vtlačí vašim fotografiám vintage šarm.

 

VHS Camcorder

S mobilnou aplikáciou VHS Camcorder okamžite posuniete svoje videá z modernej éry do štýlu osemdesiatych rokov, dodávajúc im notu nostalgickej atmosféry. Vývojári sa starostlivo snažili zachytiť autentickosť starých videí, pričom do videí implementovali jemné nedokonalosti, ktoré považujeme za charakteristické pre toto obdobie. S automatickým pridaním dátumu a času do rohu obrazovky v pôvodnom formáte, sa môžete ponoriť do doby, kedy práve tieto detaily boli neoddeliteľnou súčasťou videonahrávok.

Nielenže si môžete vychutnať nostalgiu, ale môžete aj pretvárať realitu. Ak pridáte vlastné dáta s časom, môžete vytvoriť dojem, že vaše video pochádza priamo z VHS kazety. S možnosťou hrubého približovania a upravovania zvuku pre dosiahnutie horšej kvality, môžete dosiahnuť autentický dojem starých amatérskych nahrávok.

Výsledné videá je možné ľahko zdieľať na sociálnych sieťach alebo cez email, a to vrátane možnosti prehrávania v celoobrazovkovom režime. Vývojári nešetria na slávnych osobnostiach, ako sú Kendall Jenner, Snoop Dogg, Khloe Kardashian, Victoria Beckham, Wiz Khalifa, BTS, Die Antwoord a Philip Bloom, ktorí aplikáciu využívajú alebo využívali, čo svedčí o popularite tejto autentickej retro videokamery. Aplikácia za roky zmenila názov a novo sa označuje ako Rarevision VHS Lite - 80s Cam.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.10.2023   |   Zobrazené: 249x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 b d d c 3  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia