Stiahnut.sk

Najlepšie hudobné prehrávače do PC pre rok 2023

Mnoho užívateľov sa zamýšľa nad tým, ktorý z hudobných prehrávačov je najlepší. Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jednoduchá, pretože každý má rozdielne požiadavky a čo je výhodou pre jedného, môže byť druhému na nič.

Niektorí používatelia napríklad uprednostňujú graficky pekné a prehľadné užívateľské prostredie, jednoduché ovládanie a rýchle vyhľadávanie obľúbených pesničiek v playliste. Iní kladú dôraz na maximálnu funkcionalitu a možnosť prispôsobenia prehrávača do posledného detailu.

Pre uvedené dôvody Vám prinášame krátky prehľad najobľúbenejších a najpoužívanejších hudobných prehrávačov súčasnosti. Jednotlivé programy popíšeme a predstavíme ich kľúčové vlastnosti. Uvedené informácie Vám môžu pomôcť pri výbere najvhodnejšieho prehrávača. Berte však na zreteľ, že ide iba o stručného sprievodcu a rozhodne si nekladieme za cieľ rozsúdiť, ktorý z popisovaných programov je najlepší. Víťaza si totiž musíte zvoliť sami.

  

Windows Media PlayerWindows Media Player

Populárny multimediálny prehrávač od spoločnosti Microsoft, ktorý nájdeme predinštalovaný v každom operačnom systéme Windows. Na prvý pohľad upúta pozornosť štýlovým priehľadným vzhľadom a oblými tvarmi. Avšak s prepracovaným dizajnom ide ruka v ruke i vyššia náročnosť na systémové prostriedky. S tým súvisí aj rýchlosť otvárania a načítavania súborov, v ktorej WMP za ostatnými súčasnými prehrávačmi značne zaostáva. Program dokáže prehrávať hudbu aj videoklipy uložené na disku alebo streamované z internetu. Vďaka širokej podpore formátov poslúži aj ako prehliadač obrázkov.

Za vyzdvihnutie stojí knižnica médií, ktorá v posledných verziách prešla radom zmien, treba povedať že k lepšiemu. Pesničky sú zoradené do albumov a ku každému z nich môžete priradiť ľubovoľný obrázok. To má nielen estetický, ale aj praktický efekt, pretože obrázky výrazne zlepšujú orientáciu v hudobných archívoch. Jednotlivé pesničky je tiež možné vyhľadávať zadaním názvu do vyhľadávacieho poľa. Vylepšená bola aj synchronizácia dát s prenosnými prehrávačmi. Pri prvom spustení sa pomocou sprievodcu nastaví všetko potrebné, údaje sa uložia a ďalšie prepojeni prebiehajú automaticky.

  • Prehráva formáty: WMA, MP3, AAC
  • Hlavné výhody: Vydarený multimediálny prehrávač so štýlovým dizajnom, prehľadnou správou albumov a jednoduchým systémom vyhľadávania. Dobrá voľba pre všetkých bežných užívateľov.

 

WinampWinamp Bento

Jeden z najobľúbenejších hudobných prehrávačov, ktorý v posledných verziách prešiel malou revolúciou. Najviditeľnejšou zmenou je úplne nový vzhľad označený ako Bento, ktorý vychádza z klasického winamp vzhľadu prvej a druhej generácie. Prevažujú tmavé farby a istú podobnosť možno pozorovať aj v celkovom rozvrhnutí prehrávača. Vývojári sa opäť vrátili ku koncepcii jednoliateho okna, ktorého časti si možno zostaviť podľa potreby. Základom je hlavná časť, tá je spojená s multifunkčnou oblasťou, ku ktorej je možné pripojiť playlist a knižnicu médií

Vylepšenia sa dočkal aj editor tagov, ktorý po novom ponúka možnosť hromadného spracovania súborov a upravy náhľadov jednotlivých albumov. Novinkou je podpora formátu mp3surround, čo je multikanálová verzia obľúbeného formátu mp3. Ostatné formáty priestorového zvuku zatiaľ podporované nie sú, je však veľmi pravdepodobné, že čoskoro dočkáme.

  • Prehráva formáty: WMA, MP3, AAC, FLAC, WAV, OGG, M4A
  • Hlavné výhody: Obľúbený hudobný prehrávač, ktorého doménou sú najmä mp3 a podpora multikanálového ozvučenia. Oproti predchádzajúcim verziám prešiel radom zmien, čo z neho robí prepracovaný nástroj s množstvom šikovných funkcií.

 

Media Player ClassicMedia Player Classic Home Cinema

Media Player Classic je nenápadný ale výkonný multimediálny prehrávač. Málokoho asi zaujme jeho vzhľad, ktorý je v porovnaní s inými prehrávačmi naozaj zastaraný. Lenže vďaka jednoduchšiemu grafickému prostriedu je nenáročný na systémové prostriedky, a teda vhodný aj pre menej výkonné počítače. O to viac však prekvapí svojou univerzálnosťou a širokým spektrom užitočných funkcií. Prehrávanie hudby a videa je možné nastaviť do najmenších detailov, čo určite poteší užívateľov, ktorí programy radi prispôsobujú svojím potrebám. Výhodou je fakt, že prehrávač pred spustením nemusíte inštalovať. Odpadá aj potreba sťahovania kodekov, pretože sú integrované priamo v programe.

Na prehrávanie hudby slúži jednoduchý playlist, v ktorom sú skladby zoradené podľa toho, v akom poradí doň boli pridané. Samozrejmosťou sú funkcie opakovaného prehrávania a pomiešania poradia skladieb. Playlist je možné exportovať do súboru a kedykoľvek opäťovne vložiť do prehrávača.

  • Prehráva formáty: MP3, WMA, RealAudio (.ra), AAC, FLAC, WAV
  • Hlavné výhody: Graficky nevýrazný ale veľmi výkonný multimediálny prehrávač so širokými možnosťami nastavenia. Určený skôr pre skúsenejších užívateľov, ktorí nehľadajú pekný design ale maximálnu funkcionalitu.

 

Foobar 2000Foobar2000

Foobar2000 je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú jednoduchý a nenáročný prehrávač bez zbytočných funkcií. Obsahuje rad bežných kodekov pre prehrávanie hudby a videoklipov. Súbory je možné hromadne tagovat a jednoducho vyhľadávať v audio knižnici. Umožňuje tiež konverziu súborov z jedného formátu do druhého. Podporuje pridávanie pluginov, ktoré program rozširujú o množstvo užitočných funkcií. Prehrávanie zvuku je možné upraviť pomocou ekvalizéra a to, buď ručne, alebo voľbou niektorého z už existujúcich nastavení. Obsahuje tiež funkčné klávesové skratky pre znižovanie a zvyšovanie hlasitosti. Slabinou tohto, inak vynikajúceho prehrávača, je však dizajn užívateľského rozhrania, ktorý rozhodne nepatrí k najlepším.

  • Prehráva formáty: MP3, AAC, CD Audio, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AU
  • Hlavné výhody: Výborný prehrávač pre bežných i skúsených užívateľov, s možnosťou pridávať množstvo užitočných funkcií prostredníctvom pluginov.

 

AIMPAimp3

Menej známy no výborný multimediálny prehrávač, ktorý vyniká vysokou kvalitou prehrávania. Vzhľad aj ovládanie programu je veľmi podobné ako u starších verzií Winampu, a rovnako ako Winamp aj AIMP má k dispozícii celý rad voliteľných skinov, pomocou ktorých možno upravovať jeho vzhľad. Dokáže prehrať až 21 hudobných formátov a vďaka integrovanému prevodníku zvuku konvertovať súbory z jedného formátu do druhého. Zvuky vie aj nahrávať. Na úpravu signálu mu potom slúži 18-ti pásmový ekvalizér, ktorý môžeme pri prehrávaní hudby podľa ľubovôle vypnúť alebo zapnúť. Samozrejmosťou je editor tagov, prostredníctvom ktorého môžeme upravovať jeden alebo viac súborov naraz. AIMP tiež obsahuje pomerne raritnú a užitočnú funkciu AutoShutdown. Ide o naplánované vypnutie prehrávača v určenú dobu. Okrem zatvorenia programu je možné aj uspať alebo vypnúť počítač.

  • Prehráva formáty: CDA, AAC, MP3, MOD, MIDI, FLAC, APE, OGG, RMI, SPX, WAV, WMA
  • Hlavné výhody: Vynikajúci hudobný prehrávač s možnosťou úpravy signálu pomocou ekvalizéru. Je vybavený prevodníkom a rekordérom zvuku, editorom tagov a mnohými grafickými skinmi.
Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.2.2012   |   Zobrazené: 48074x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e c 5 1 d e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia