Stiahnut.sk

Šetria čas aj peniaze: 7 skvelých AI nástrojov na úpravu fotiek a videí

S nástrojmi založenými na umelej inteligencii sa roztrhlo vrece. Možnosti sa zdajú neobmedzené a AI už pomáha aj s úpravou fotografií a videí. Popularizovanie služieb ako ChatGPT alebo DALL-E 2 prispelo k záujmu verejnosti aj vývojárov, a tak začali vznikať nástroje poháňané umelou inteligenciou, ktoré uľahčujú prácu aj zábavu.

Editovanie fotiek, obrázkov a videí nikdy nebolo jednoduchšie a alternatív je hneď niekoľko. AI nástroje už dokážu odstrániť pozadie z videa aj fotografie, vytroviť perfektné náhľadové obrázky na sociálne siete aj do videí či obsah celý generovať. Ak sa venujete editovaniu videí a fotografií, týchto 7 šikovných AI nástrojov vám zaručene uľahčia život.

Unscreen – Odstráni pozadie videa a simuluje zelené plátno

Nástroj Unscreen poteší všetkých editorov videí a umožní im úplne odstrániť pozadie videa. Otvára tak možnosti, ktoré boli doteraz väčšinou k dispozícii len v platených nástrojoch. Stačí si tak zhotoviť vlastné video alebo do služby nahrať video z vášho PC a môžete sa pustiť do úprav.

Unscreen video automaticky zanalyzuje a vygeneruje výsledok vo vysokej kvalite. Samotná práca s programom je jednoduchá a efektívna. Bezplatná verzia postačí na príležitostné úpravy pozadí videí, v platenej si potom môžete vybrať z ďalších nástrojov ako odstránenie vodoznaku, vyššie rozlíšenie videí (Full HD alebo MP4 formát), kvalitnejší zvuk alebo neobmedzená dĺžka videa. Unscreen podporuje formáty mp4, .webm, .ogg, .ogg, .ogv, .mov a .gif.

Runway – Profesionálne generovanie videí a obrázkov pomocou AI

S programom Runway si vyskúšate viac ako 30 nástrojov založených na umelej inteligencii. Pohodlne si vytvoríte nové videá, nechýba generátor obrázkov, s ktorým získate doposiaľ nevidené možnosti pri tvorbe nového obsahu. Nechýba ani spomalené video aj funkcia odstránenia predmetov z videí.

Súčasťou programu je aj nástroj, ktorý z vašich videí spraví pohyblivé obrázky a ak nie ste spokojní s pozadí, môžete si ho vymazať a dodať pozadie vlastné. Pre niekoho môže ísť o náhradu programov ako Adobe Premiere Pro či Final Cut Pro. Niektoré funkcie sú zadarmo a sú tak ideálne na vyskúšanie, za plnú verziu si musíte priplatiť.

Hotpot – Tvorba náhľadových obrázkov videí nebola nikdy jednoduchšia

Výber a realizácia náhľadových obrázkov pre videá je s umelou inteligenciou hračka. Presnejšie so službou Hotpot, ktorý v sebe ukrýva niekoľko skvelých nástrojov.  Umožňuje nielen tvoriť náhľadové obrázky pre videá napríklad na YouTube, ale ponúka aj rad ďalších funkcií ako generovanie obrázkov, odstránenie pozadia z fotky, vylepšenie ostrosti či vyfarbenie čierno-bielych fotografií.

Pri tvorbe náhľadových obrázkov si môžete vybrať z viacerých predvolených rámčekov, veľkostí a dizajnov a poradí si aj s úpravou fotiek na sociálne siete Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter a mnoho ďalších. Za niektoré služby si ale budete musieť zaplatiť.

Cleanup Pictures – Sila umelej inteligencie pri odstránení objektov z fotografie

Ak hľadáte nástroj čisto na odstránenie objektov z fotografií a retušovanie, nenájdete lepšieho pomocníka ako Cleanup Pictures. Poháňaný umelou inteligenciou v sebe skrýva možnosti ako platené programy. Stačí doň vložiť požadovaný obrázok a vybrať miesto, kde chcete odstrániť objekt.

Sami si nastavíte hrúbku okrajov, oblasť,, ktorú chcete retušovať a je to. Nástroj sa hodí pre e-commerce účely, fotografov, pre odstránenie vodoznaku alebo loga aj pre realitných maklérov, keď predávajú byt. Do nástroja stačí vložiť fotografiu napríklad pomocou funkcie Drag & Drop a môžete sa s ňou vyhrať. V bezplatnej verzii máte k dispozícii neobmedzený počet obrázkov v maximálnom rozlíšení 720p.

Playground AI – Hravé maľovanie obrázkov a inšpirácia pri editovaní

S nástrojom Playground AI máte k dispozícii možnosť vytvoriť alebo si upraviť už existujúce fotografie a obrázky. Umelá inteligencia spraví väčšinu práce za vás, takže stačí zadať len požiadavky a kochať sa. K dispozícii máte veľké množstvo nástrojov ako zvolenie štýlu maľby, rozlíšenie alebo aj vernosť k predlohe.

Čím viac toho do programu zadáte, tým presnejší výsledok dostanete. Maliarske schopnosti nemusíte mať, pretože to za vás zvládne umelá inteligencia v nástroji Playground AI. K dispozícii je zadarmo.

Watermark Remover.io – Odstránenie vodoznaku z fotky vďaka umelej inteligencii

Intuitívny AI algoritmus nástroja Watermark Remover.io sa postará o špičkové odstránenie vodoznaku z fotografií a obrázkov. Stačí vložiť súbor a o zvyšok sa postará program sám. Automaticky deteguje vodoznak na fotografii, navrhne riešenie prípadne vám umožní editovať fotku podľa predstáv.

Keďže ide o nástroj dedikovaný priamo na odstraňovanie vodoznaku z fotky pomocou umelej inteligencie, robí tak lepšie, než iné programy s viacerými funkciami. K dispozícii je zadarmo ale pri väčšom množstve fotiek je nutné dokúpiť kredity.

Remove Background – Odstránenie pozadia z obrázkov a fotografií

Vďaka umelej inteligencii je odstránenie pozadia fotografie intuitívne a ako od profesionála. Nástroj Remove Background si poradí so všetkým, čo naň naložíte. Stačí vložiť súbor a vybrať si jednu z možností editácie.

Dokáže pozadie úplne vymazať, aby ste si mohli pridať vlastnú verziu, alebo si vyberiete jedno zo stoviek predvolených pozadí. Výhodou je, že vývojári vytvorili zástup pluginov a nástrojov, ktoré je možné aplikovať do vašej práce cez API. Remove Background je úplne zadarmo a bez obmedzení.

AI nástrojov na úpravu videí a fotografií je k dispozícii oveľa viac, snažili sme sa ale vybrať tie najlepšie a v čo najlepšej možnej miere aj zadarmo. Inšpiroval vás článok na vyskúšanie niektorého z nich, alebo využívate iné nástroje s umelou inteligenciou? Pochváľte sa v komentároch.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 9.4.2023   |   Zobrazené: 5388x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 f 1 2 0 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia