Stiahnut.sk

Ako generovať hudbu pomocou umelej inteligencie online a zadarmo?

Skladať hudbu pomocou AI dnes už môže úplne každý. Existuje nespočetné množstvo nástrojov s umelou inteligenciou, vďaka ktorým je tvorba piesní hračkou. Väčšina z týchto služieb je zadarmo alebo umožňuje tvorbu audia len v obmedzenom počte a z pochopiteľného dôvodu – AI je v oblasti hudby ešte v plienkach, no neustále sa zlepšuje a čoraz viac ponúka výsledky, ktoré sa môžu hodiť do videí či prezentácií.

Kariéru hudobníka na tom asi nepostavíte, ale dokážete si vytvoriť hudobnú zložku na rôzne témy. My si dnes ukážeme, ako sa skladá hudba pomocou AI nástroja Stable Audio 2.0.

V pôvodnej prvej verzii dokázal Stable Audio generovať len 90 sekúnd hudby, čo sa však s príchodom druhej verzie zmenilo na celé 3 minúty. A to už je dĺžka, ktorú bežne piesne na albumoch mávajú. Za službou stojí spoločnosť Stability AI, ktorá ponúka jednoduchý spôsob, ako si vygenerovať AI hudbu na základe vášho písomného zadania.

Ako napísať zadanie pri tvorbe hudby pomocou AI

Na začiatok sa musíte do služby zaregistrovať pomocou emailu. Netreba nič overovať, všetko prebehne za pár kliknutí a môžete začať tvoriť. Stačí, ak napíšete čo najšpecifickejšie zadanie, počkáte na generovanie a výsledok je na svete.

Zadanie môže vyzerať nasledovne: „Post-Rock, Guitars, Drum Kit, Bass, Strings, Euphoric, Up-Lifting, Moody, Flowing, Raw, Epic, Sentimental, 125 BPM“. Okrem toho si môžete zvoliť dĺžku skladby od 0 až po 180 sekúnd.

Až 10 skladieb vytvorených pomocou AI zdarma

Po registrácii máte k dispozícii 20 kreditov, pričom na vytvorenie jednej piesne sa spotrebujú kredity 2. Na začiatok tak máte možnosť vytvoriť 10 skladieb alebo akékoľvek audio, čo nie je málo na to, že ide o úplne bezplatnú službu.

Ak si neviete rady so zadaním, využiť môžete jeden z 18 vzorových príkladov, ktorý poslúži ako inšpirácia. Buď môžete nechať umelú inteligenciu vygenerovať hudbu priamo podľa predpripraveného textového zadania, alebo ho upravíte tak, aby vyhovoval vašim potrebám.

Zloženie piesne online na základe vami nahraného súboru

Stable Audio 2.0 ponúka ešte jednu zaujímavú možnosť, ako vytvoriť originálnu audio nahrávku, a tou je zloženie piesne na základe vami nahraného súboru. Umelá inteligencia tento súbor (napríklad skladbu od vášho obľúbeného interpreta) zanalyzuje a následne vygeneruje obsah, ktorý sa mu bude ako-tak podobať.

Netreba čakať zázraky, je dobré mať otvorenú myseľ a neočakávať veľa, pretože výsledok môže aj nemusí stáť za to. Zároveň ale musí všetko prebiehať v súlade s autorskými právami.

Nevýhodou je, že ak napríklad v zadaní budete požadovať čisto inštrumentálnu skladbu, stále sa v nej môžu objaviť vokály, ktoré môžu pripomínať všeličo, len nie ľudský hlas. Ak ale s tvorbou hudby pomocou umelej inteligencie začínate, potom je pre vás Stable Audio 2.0 ako stvorený.

Vyberať si ale môžete z mnohých online služieb, ktoré vám vygenerujú audio nahrávku podľa zadania. Spomenieme jedny z najznámejších ako Beatoven.ai, Loudly AI Music Generator, Canva Free AI Music Generator, Soundful, Soundraw, Musicfy AI, Boomy AI alebo Mubert.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.4.2024   |   Zobrazené: 231x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 e d f 1 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia