Stiahnut.sk

Najlepšie RPG hry na tablety a smartphony

Dnes rozšírime náš zabehnutý seriál o hrách pre tablety a smartphony jedným konkrétnym smerom. A to tým, ktorý je plný fantasy svetov, desivých príšer aj chrabrých hrdinov. Do svetov, kde draky dávajú dobrú noc a démoni vás potom strašia nielen v nočných morách, ale aj po prebudení. Pozrieme sa na zúbok hrám na hrdinov, z ktorých niektoré uspokoja chute aj tých najnáročnejších RPG fanúšikov.

Minecraft

Máte pravdu, že Minecraft nie je to typické RPGčko, v ktorom levelujete a podobne, ale vďaka svojmu otvorenému svetu, perfektnému craftingu a nekonečným možnostiam nesmie v našom výbere chýbať. Oproti PC verzii je Pocket Edition osekanou hrou, ale rozhodne sa nedá povedať, že by chýbalo niečo podstatné, teda hlavne pre vyznávačov survival módu. Pre kreatívcov by sme odporúčali skôr pohodlnejšie ovládateľnú a plnohodnotnejšie vybavenú PC verziu.

Heroes of Destiny

Po porte PC hry prichádza čas na čisto mobilnú produkciu, ktorú zastupuje akčné RPG Heroes of Destiny. V ňom ovládate tím hrdinov, s ktorými sa pokúsite prebojovať na koniec každej z mnohých máp. Získavate nových hrdinov a lepšie predmety, aby ste si poradili aj s tými najtvrdšími bossmi. Hra sa môže pochváliť skvelou grafikou, ktorá je vďaka svojej štylizácii vcelku nenáročná na hw telefónu/tabletu a pritom sa na ňu naozaj dobre pozerá.

Brány Skeldalu

Portu Brán Skeldalu na mobilné zariadenia sme sa na Stiahnut.sk hojne venovali už v minulosti. Najprv jeho financovaniu, potom samotnému faktu, že vyšiel. Ak si chcete zahrať poctivý dungeon, Brány Skeldalu sú vašou prvou a skoro aj jedinou voľbou, myslíme samozrejme na tablete. Hra je zadarmo a jej prevod na dotykáč sa pomerne podaril. Hlavne teda na tablete by ste nemali mať s ovládaním žiadny závažný problém. Kreslená grafika pôvodných Brán nezostarla ani o minútu, a tak nám neostáva nič iné, ako tento klenot českých rpgčok do nášho výberu zaradiť.

Slash of the Dragoon

Zástupca kórejskej RPG školy, Slash of the Dragoon vás stavia do úlohy Dragoona, ktorý ovláda rôzne monštrá a hrdinov a používa ich k boju proti ďalším monštrám. Ak budete chcieť toto RPG pokoriť, budete musieť stráviť desiatky hodín ponorení do epických bitiek, kde rozhoduje nielen zloženie vášho tímu a vaše taktické schopnosti, ale aj šikovnosť. Útoky sa tu totiž odpaľujú ťahom po displeji, kedy musíte rozseknúť kryštály, aby ste uvoľnili ich moc. V SoD sa stretlo poctivé RPG s Fruit Ninja a kombinácia je to neuveriteľne zábavná a chytľavá. Zábava na mesiace zaručená.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Legendárna RPG hra od štúdia Bioware ukázala herné Hviezdne vojny v najlepšom možnom svetle. Nelineárne dobrodružstvo, v ktorom ste sa mohli stať ušľachtilým rytierom Jedi, alebo sa nechať zviesť temnou stranou sily. Príbeh, postavy, výprava, tým všetkým exceluje "KOTOR" aj po mnohých rokoch, kedy hra prvýkrát uzrela svetlo sveta na počítači. SW: KOTOR jasne ukazuje, že doba, kedy na telefónoch a tabletoch uvidíme originálne naozaj AAA (nielen) RPG hry je ešte pomerne ďaleko.

Baldur's Gate

A ďalšia perlička, podľa mnohých dokonca najlepšie RPG všetkých čias, podľa nás rozhodne najlepšie RPG na dotykové zariadenia. BG sa v tejto prepracovanej edícii stáva spoľahlivým spoločníkom na cesty, kde vám nudu skráti o desiatky až stovky hodín. Legendárna D&D inkarnácia nemôže sklamať.

Oceanhorn

Oceanhorn je neopakovateľným dobrodružstvom na vlnách i na súši. Budete v ňom preskúmavať rozľahlý svet plný prekážok, nepriateľov i zaujímavých charakterov. Hoci ide skôr o adventúru než RPG, Oceanhornu nechýba podmanivosť klasických hier na hrdinov, čo je na mobilných zariadeniach jav úplne výnimočný. Vďaka kúzelnej grafike sa vám ani nebude chcieť veriť, že hráte "len" na svojom telefóne, či tablete.

Final Fantasy IV

Legendárna séria JRPG má korene v hernom praveku a jedným z naozaj dlhoročných dielov je práve aj štvorka. Je to už viac ako 20 rokov, kedy sme si ju mohli po prvýkrát zahrať. Dnes tento klenot môže znovuobjaviť každý vďaka remaku pre telefóny a tablety. Tešiť sa môžete na podmanivý príbeh, sympatické i nenávidené postavy, klasický ťahový súbojový systém, veľa RPG prvkov a desiatky hodín návykových súbojov s nepriateľmi a epickými bossmi. FFIV neurazí ani svojím grafickým spracovaním, hoci už tu s nami nejaký ten piatok je.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 3.3.2015   |   Zobrazené: 6751x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d b 2 d 7 a  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia