Stiahnut.sk

Podrobný prehľad o HBO Max: Cena, obsah, profily aj podporované zariadenia

Po mesiacoch odkladov konečne dorazila nová streamovacia služba HBO Max aj do Česka a na Slovensko. Plynule tak nahrádza službu HBO Go a prináša so sebou nový obsah, vynovené používateľské rozhranie aj oveľa väčšiu ponuku filmov a seriálov s dabingom a/alebo českými a slovenskými titulkami. Aké výhody prináša stálym predplatiteľom a čím si chce získať nových?

Služba HBO Max spadajúca pod spoločnosť WarnerMedia Direct je rovnako ako Netflix a ďalšie streamovacie platformy založená na mesačnom predplatnom. V Česku a na Slovensku je dostupná od 8. marca 2022 a prináša obsiahlu knižnicu s exkluzívnym obsahom filmov, seriálov a dokumentov. Predplatitelia sa tak môžu tešiť na tituly z dielne DC Comics, Warner Bros., Cartoon Network či HBO

Aká je cena mesačného predplatného?

Novinka HBO Max sa snaží zákazníkov prilákať na počiatočnú zľavu predplatného, ktorá platí pre stávajúcich predplatiteľov HBO Go, ako aj pre novo registrovaných používateľov. Štandardne stojí HBO Max 6,99 € (resp. 199 Kč) mesačne, ale existujúci predplatitelia, ako aj tí, ktorí sa zaregistrujú do 31. marca 2022, získajú tento balíček v zľave za 4,66 € (132 kč) mesačne. Akcia bude platiť počas celej doby trvania predplatného, kým si používatelia službu nezrušia. Po opätovnom predplatení potom budú musieť platiť plnú, nezľavnenú sumu.

V ponuke je aj ročné predplatné za 54,99 € (1590 Kč), ktoré je takisto zlacnené po dobu jedného roka, ale v tomto prípade nie je garantované, že akciová cena vydrží aj po obnovení ročného predplatného. Akciovú cenu je možné získať pre nových predplatiteľov po registrácii na oficiálnej stránke hbomax, prípadne po stiahnutí mobilnej aplikácie. Tá je k dispozícii pre operačné systémy Android aj iOS.

Ako si zmením HBO Go na HBO Max?

Ak patríte k zákazníkom s predplateným HBO Go, službu môžete využívať buď cez webový prehliadač, mobilnú aplikáciu, Smart TV alebo Chromecast a AppleTV. Po otvorení HBO Go na stránke alebo cez aplikáciu budete automaticky presmerovaný na web hbomax, resp. vás aplikácia vyzve, aby ste si stiahli aplikáciu HBO Max. Prihlasovacie údaje vám zostávajú rovnaké, takže sa stačí prihlásiť a môžetee sa pustiť do prehliadania nového obsahu.

Na akých zariadeniach spustím HBO Max?

Oproti predošlej službe HBO Go pribudlo niekoľko možností, kde si HBO Max spustiť. V základe si ale obsah HBO Max sprístupníte cez webové rozhranie hbomax.com, pomocou mobilnej aplikácie pre Androidy a iOS zariadenia, cez Chromecast a AppleTV alebo v rámci smart TV aplikácie (Samsung, LG, Android TV, Fire TV, Vodafone TV, LG WebOS 4.0+).

Najnovšie sú okrem starých konzol PlayStation 3, PlayStation 4 a Xbox One podporované aj nové generácie konzol PlayStation 5, ako aj Xbox Series S a X. V obchode si tak stačí vyhľadať aplikáciu HBO Max, stiahnuť a môžete sa prihlásiť k svojmu účtu.

Aká je kvalita obrazu a zvuku HBO Max oproti HBO Go?

Novinkou a dobrou správou je, že obsah bude po novom k dispozícii aj v 4K rozlíšení s podporou HDR a 5.1 kanálovým priestorovým zvukom/Dolby Atmos (HBO Go ponúkalo "len" 1080p). Pri každom filme, seriále či dokumente máte vždy k dispozícii informáciu o kvalite obrazu a zvuku. Tou zlou, alebo minimálne horšou, správou je, že takýchto titulov je aktuálne k dispozícii len niekoľko. Do budúcna sa ale plánuje masívne rozširovanie aj v tomto ohľade.

Na druhej strane je výhodou, že oproti konkurenčnému Netflixu ponúka HBO Max len jednu verziu predplatného pre všetkých, takže sa k najkvalitnejšiemu obrazu a zvuku dostane úplne každý predplatiteľ bez rozdielu.

Jediné, čím bude kvalita prehrávania obmedzené, bude rýchlosť internetového pripojenia. Streamovaný obsah a jeho kvalita sa tak nastaví automaticky podľa rýchlosti internetu a nie je ju možné meniť manuálne. Len pre predstavu, minimálna rýchlosť sťahovania pre streamovanie v HD kvalite je 5 Mb/s, pre 4K kvalitu už je odporúčaná rýchlosť 50 Mb/s. 

A čo titulky a dabing?

V knižnici aktuálne nájdete približne 1500 filmov, seriálov a dokumentov, pričom väčšina z nich má k dispozícii české aj slovenské titulky. Pokiaľ ide o dabing, je na tom HBO Max oproti streamingovej konkurencii v Česku a na Slovensku podstatne lepšie a na dabingu pred spustením poriadne zapracovali. Aktuálne je tak s dabingom približne polovica dostupného obsahu a je isté, že ďalší obsah s dabingom, či už slovenským, alebo českým, bude pribúdať.

Samotné titulky je potom možné prispôsobiť podľa potreby a preferencií. Meniť môžete napríklad farbu, veľkosť aj pozadie, na ktorom sa zobrazujú.

Nové filmy budú dostupné tesne po kinopremiére

V prípade vybraných titulov z dielne WarnerBros. dôjde k novinke, ktorou je zaradenie filmov do ponuky len 45 dní po kinopremiére. Aj týmto spôsobom sa HBO Max snaž nalákať divákov, ktorí by tak mali prístup k filmom u seba doma medzi prvými, teda v prípade, že sme stále v rovine legálneho streamovania obsahu.

Novinkou je aj sekcia Max Originals, ktorá v HBO Go nebola a aktuálne tak ponúka niekoľko desiatok filmov a seriálov, ktoré v predošlej streamovacej službe chýbali.

Rozšírenie profilov a súbežného sledovania obsahu

HBO Max sa oproti HBO Go posunulo správnym smerom aj z pohľadu používateľských profilov. Odteraz si môžu predplatitelia vytvoriť až 5 nezávislých profilov, ktoré môžu zdieľať s rodinnými príslušníkmi či priateľmi a odporúčania ani sledovaný obsah sa tak nebude miesiť medzi všetkými používateľmi. Takto bude ďalej možné vytvoriť aj detský profil, na ktorom sa budú pozerať len rozprávky a odporúčania na hlavnej stránke tomu budú odpovedať.

Novinkou je aj navýšenie súbežných streamov/sledovaní až na tri, čo znamená, že na jednom profile môžete súčasne sledovať akýkoľvek obsah v TV, na mobile aj vo webovom rozhraní. Po vzore Netflixu pribudla aj možnosť preskočiť intro (Skip intro), obľúbená funkcia najmä pri seriáloch.

Môžem sledovať obsah aj bez pripojenia k internetu?

Sledovanie offline je pre mnohých predplatiteľov obľúbeným spôsobom, ako si pozrieť filmy či seriály aj bez pripojenia k internetu. Táto možnosť je v HBO Max k dispozícii a to pre mobilné zariadenia s Androidom a iOS operačným systémom.

Ak napríklad viete, že budete cestovať, nebude mať k dispozícii internetové dáta a chceli by ste si cestou niečo pozrieť, stačí si obsah stiahnuť doma. Takto stiahnuté filmy a seriály sa potom uložia do knižnice, pričom môžete mať naraz stiahnutých 30 položiek na všetkých profiloch a zariadeniach.

Po začatí pozerania sa spustí 48 hodinové časové okno, počas ktorého bude spustený film či epizóda seriálu k dispozícii pre offline prehrávanie. Po vypršaní času platnosť obsahu vyprší a vy si môžete stiahnutý obsah buď obnoviť, alebo odstrániť (funguje aj offline).

Ako sa líši obsah HBO Go a HBO Max?

Služby sa od seba líšia už novým používateľským prostredím, ale aj obsahom. Pri prevedení účtu z HBO Go na HBO Max sa navyše neprevedie história pozretých filmov ani seriálov, takže používatelia môžu začať s čistým štítom.

Po obsahovej stránke má HBO Max niečo málo cez 1500 titulov, čo je o niekoľko desiatok menej, než predošlá služba HBO Go. Na druhej strane sa ale môžete tešiť na úplne nový obsah vrátane kompletnej ponuky DC Comics, viaceré nové seriály aj kultové filmové klasiky. Obsah sa bude pravidelne rozširovať a okrem exkluzívnych titulov nebudú chýbať ani tie najznámejšie filmy a seriály inej, než HBO a WarnerBros. Produkcie.

V ponuke nemôžu chýbať tituly ako trilógia Pán prsteňov, všetky Matrixy, Hobit, séria Harry Potter, Priatelia, Hra o tróny, animované filmy a seriály z produkcie Cartoon Network a čoskoro ani nový Batman s Robertom Pattinsonom, ktorý po celom svete žne samú chválu. V rámci uvedenia filmu do služby 45 dní po kinopremiére tak príde na HBO Max 19.4. 2022.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.3.2022   |   Zobrazené: 1635x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 3 6 b 6 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia