Stiahnut.sk

Nejlepšie hry pre Váš tablet 2

V prvom diele nášho špeciálu o hrách pre tablet, niektoré aj pre smartphony, sme vám odporučili najväčšie legendy tohto zábavného odvetvia na čele s Angry Birds, Infinity Blade 2, alebo Plants vs. Zombies (článok nájdete TU). Už je to ale viac ako štvrť roka a na nebi tabletových hier pribudlo veľa nových hviezdičiek aj hviezd, ktorým sa budeme venovať práve teraz.

Pou

Pou nie je žiadna novinka, ale skôr rest z prvého dielu špeciálu, ktorý teraz naprávame. Novodobému tamagoči šialenstvu sme sa venovali už v dvoch samostatných článkoch, či už o samotnej hre (TU), alebo o jeho spustení na PC cez emulátor Bluestacks (TU). Oproti starému tamagoči do vrecka sa Pou môže pochváliť oveľa väčšími možnosťami, ktoré ako starostliví opatrovatelia a opatrovateľky máte. Udržujte Poua najedeného, čistého a dodajte mu dostatok zábavy a bude šťastný ako blcha. Zanedbáte ho a ochorie. Jednoduché, ale chytľavé tak, že Pou pobláznil malých aj veľkých hráčov na mobiloch a tabletoch na celom svete.

Subway Surfers

Jedným z najpopulárnejších žánrov na tabletoch, ktorý je ako stvorený pre nenáročné dotykové ovládanie, sú skákačky "na koľaji", čo je označenie, ktoré pre Subway Surfers platí dvojnásobne. Ovládate si postavičku, ktorá automaticky beží rovno a vy sa musíte len uhýbať, skákať a metať kotúle, aby ste sa vyhli rozmanitým prekážkam, či už statickým, alebo pohyblivým. V Subway Surfers ide najčastejšie o vlakové súpravy, pričom okrem rýchlych ohybov musíte nazbierať čo najviac mincí, ktoré slúžia na uľahčenie postupu hrou.

Kingdom Rush

Najlepšia Tower Defense stratégia na mobilných zariadeniach vôbec, Kingdom Rush, si vás získa od prvých momentov, kedy budete svoje kráľovstvo brániť pred nájazdmi škriatkov a ďalšou temnou háveďou. Hra má šialené množstvo možností pri samotnom hraní aj medzi levelmi, kedy si za získané hviezdičky odomykáte nové schopnosti, vylepšenia aj celé špecializované veže. Postupne k tomu pribudne aj vlastný hrdina a stratégia ďalej napáchne aj RPG prvkami. Obrovská rozmanitosť nepriateľov potom len napomáha tomu, aby vás Kingdom Rush len tak neomrzela. Hra je na vyššej obtiažnosti ozajstnou skúškou umu každého hráča a dohrať na harde už chce nervy z ocele.

Tiny Thief

Tiny Thief je na prvý pohľad nezvyčajnou hrou v portfóliu fínskych Rovio (Angry Birds, Bad Piggies, Amazing Alex), no tentoraz títo priekopníci mobilnej zábavy fungujú iba ako vydavateľ hry od štúdia 5 Ants. Tiny Thief je adventúra, v ktorej budete v nádhernej grafike riešiť najrôznejšie logické problémy. Nesústredí sa na fyzikálne zákonitosti, ale ide po stopách starých point-and-click adventúr, v ktorých sú bystrá myseľ a dobrý plán vašimi najlepšími spojencami.

Clash of Clans

Skvelá stratégia Clash of Clans je dostupná len na zariadeniach s iOS, ale lepšiu voľbu na tabletoch asi nenájdete, ak máte teda radi budovanie a bojovanie so živými protivníkmi, ktorí vždy znamenajú väčšiu výzvu, ako počítačom riadení boti. Každý hráč si totiž svoju dedinu a jej obranné prvky môže postaviť ľubovoľne, takže každý útok bude iný. Zároveň sa ale musíte brániť aj vy, respektíve vybudovať taký obranný val, aby ste sa, ak je to možné, ubránili nájazdníkom, ktorí vám chcú vyplieniť zásobárne surovín. Hra sa neustále vyvíja a nikdy sa vám nestane, že by nebolo čo robiť. Navyše je hra silne založená na sociálnom prvku, ktorý predstavujú až päťdesiat členné aliancie, ktoré si môžu všelijako pomáhať a hlavne spolu komunikovať.

Earn to Die

Earn to Die je klasikou a dôkazom, že niekedy stačí veľmi málo a na svete sa ocitne hra, ktorá kvalitne zabaví. V post-apokalyptickom prostredí tu budete so svojou károu prechádzať zástupy zombíkov, za ktorých dostávate peniaze na upgradovanie auta, nech už si pod tým predstavíte väčšiu nádrž, silnejší motor alebo napríklad guľomet na streche a raketový pohon. Hra je naozaj primitívna, pretože stačí ísť jedným smerom a občas použiť boost (ku ktorému práve slúži upgrade na raketový pohon), aby ste sa dostali čo najďalej, než vám dôjde palivo. Ale presne tento druh zábavy od hier pre mobil a tablet čakáme. Instantná a návyková hrateľnosť je ideálna na všetky tie päťminútovky v MHD, pri čakaní na vlak, na WC alebo pred spaním miesto pár stránok obľúbenej knižky.

Candy Crush Saga

Ak nevypnete túto hru do dvoch sekúnd po zapnutí, už ju nevypnete nikdy. Vtieravá a neuveriteľne strašná hudba sa vám dostane pod kožu a vy nebudete môcť prestať v spájaní troch a viac cukroviniek rovnakej farby, skoro ako v každej bejeweled hre. Na Candy Crush Saga je na zasadení do sveta dobrôt unikátna práve muzika, ale aj skvelá grafika s dokonale plynulými animáciami a efektmi, ktoré prídu na scénu v momente, kedy si šikovnou hrou zmeníte obyčajné cukrovinky na tie špeciálne, ktoré potom po odpálení spustia reťazové vlny výbuchov ostatných cukroviniek. Delicious.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.8.2013   |   Zobrazené: 13786x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 1 1 7 9 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia