Stiahnut.sk

Najlepšie weby pre úpravu fotiek online

Úprava fotografií sa stala fenoménom. Súčasne však väčšina užívateľov neholduje komplexným a mnohokrát ťažkopádnym, drahým a zložitým programom typu Adobe Photoshop. Zaujímavou alternatívou sú v danom prípade mobilné aplikácie, ktoré mnohokrát dovoľujú fotku upraviť ešte pred jej vytvorením. Avšak práca na malom displeji, s obmedzeným operačným výkonom a s použitím prstov nemusí byť to pravé orechové. Akýmsi kompromisom tak pre užívateľov môžu byť online služby, ktoré kombinujú jednoduchosť mobilných aplikácií a výkon a možnosti PC programov. Nevyžadujú však sťahovanie, inštaláciu a sú kompletne zadarmo.

Článok v krátkosti predstaví 5 kvalitných a medzi užívateľmi obľúbených online služieb, ktoré dokážu vylepšiť fotografie až na nepoznanie.

Pixlr Editor

Pixlr Editor patrí k tým zložitejším službám s mnohými možnosťami a nástrojmi. Jasne najavo to dáva už vstup do editora, ktorý je rozdelený na dve cesty. Užívateľ buď môže zvoliť plnohodnotný editor (práca s vrstvami, možnosť nahradenia farieb, transformáciu objektov, a pod.), alebo siahne po verzii Express. Tá skutočne cieli na absolútnu rýchlosť a pohodlnosť. Fotografie tak možno bleskovo vylepšiť, orezať, doplniť o efekty, filtre a emotikony a niekoľko ďalších možností. Táto verzia tak v mnohých ohľadoch zodpovedá mobilnej aplikácii.

Pixlr Editor online

iPiccy

Editor s názvom, ktorý pripomína Apple produkty - iPiccy (s Applom ale nič spoločné nemá), patrí k tým naozaj jednoduchým a pre užívateľa absolútne pohodlným službám. Nechýba klasické vylepšenie fotografie jedným kliknutím, jednoduché orezanie/zväčšenie/zmenšenie, rotácia, bleskové úpravy farieb, prípadne expozícia a niekoľko ďalších funkcií.

V hornej časti základného editora potom možno nájsť rýchly rázcestník, ktorý veľa napovie. Nahrať fotografiu, Vytvoriť koláž, Navrhnúť dizajn. V samotnom editore potom dominujú veľké tlačidlá a prakticky totálna absencia textu. Všetko riešia obrázky a ikony.

iPiccy

iPiccy online

Fotor

Služba Fotor opäť inklinuje skôr ku komplexnejším editorom, ale súčasne sa užívateľovi snaží všetko čo najviac zjednodušiť. Po vstupe do služby tak na užívateľa vykukne jednoduchá ponuka deviatich ikon, ktoré fungujú ako základný rozcestník. Jednoduchým kliknutím možno vybrať budúci objekt úprav/tvorby. Facebook Timeline fotka, plagát, pohľadnice, príspevok na Instagram a Facebook a samozrejme covery na ostatné obľúbené sociálne siete. Pre prácu s neurčitou fotografiou je potom možné siahnuť po poslednej položke s označením Custom.

Samotné prostredie potom môže byť mierne mätúce. Akonáhle totiž užívateľ vloží fotografiu, zostáva v záložke Design a pre plnohodnotnú editáciu sa musí presunúť do záložky Edit. Trojicu hlavných panelov potom dopĺňa záložka Collage (tvorba koláží).

V editačnom prostredí si však na svoje prídu najmä pokročilejší používatelia, čo indikuje nielen absencia obrázkových tlačidiel. Tá bola nahradená textovými popismi. Poteší aj nová funkcia pre aplikáciu HDR.

Fotor online

PicMonkey

Editor pre úpravu fotografií s usmievavou opičkou v logu nesie názov PicMonkey. Ide o online nástroj, ktorý kladie pohodlnosť a intuitívnosť na prvé miesto, takže používatelia nemôžu čakať množstvo pokročilých nástrojov, prípadne náročných funkcií. No zo základných a užívateľsky povinných nechýba žiadna.

Samotné prostredie služby jasne oddeľuje pracovnú plochu od nástrojového panela. Spomínaný panel potom pracuje s netradičným poňatím ikon. Klasické ikony pokračujú druhou úrovňou, ktorá výber v danej nástrojovej téme príjemne rozdrobuje. Pod klasickou ikonou orezania tak možno nájsť nielen samotné orezanie, ale aj otočenie, zmenu veľkosti, zaostrenie a úpravu farieb. Podobne je tomu aj s ďalšími siedmimi nástrojmi.  

PicMonkey online

Photoshop Online Tools

Poslednou z vybraných služieb je Photoshop Online Tools. Zo strany Adobe ide o logický krok, kedy si nemôže dovoliť absentovať tento užívateľsky obľúbený spôsob práce s fotkami. Používatelia tak dostávajú akúsi veľmi zjednodušenú verziu Adobe Photoshopu, ktorej potom pochopiteľne nechýba množstvo nástrojov v štýle efektov, filtrov a ďalšieho skrášľovania. Samotné prostredie obsahuje základnú sekciu Edit, ako aj špeciálnu záložku Decorate. Kým Edit obsahuje klasické funkcie pre základnú editáciu fotografie (orezanie, rotácia, zmena veľkosti, autokorekcia, vyváženie bielej, zaostrenie a pod.), nezabúda ani na pokročilejšie možnosti (odstránenie efektu červených očí, lokálne zaostrenie a ďalšie), sekcia Decorate sa plne venuje emotikonom , vkladaniu textu, filtrom, rámčekom a mnohým ďalším nástrojom pre ozdobenie fotografie pre sociálne siete.

Photoshop Online Tools patrí rozhodne medzi pokročilejšie online editačné nástroje. Konzervatívnejších užívateľov potom poteší najmä veľmi klasickým a decentným rozhraním, ktoré svojou jednoduchosťou a použitými farbami neodvádza pozornosť od samotnej fotografie.

Adobe Photoshop Express Editor online

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.3.2016   |   Zobrazené: 18231x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 9 5 4 6 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia