Stiahnut.sk

Návod na inštaláciu Windows Movie Maker

Obľúbený nástroj pre strihanie a ďalšie úpravy videí Windows Movie Maker zmizol zo základnej výbavy operačných systémov od Microsoftu. Nie je ani možné ho dodatočne stiahnuť z oficiálneho webu výrobcu týchto operačných systémov. Paradoxne potom môžu jasať majitelia starších verzií Windows, ktorí ho mali predinštalovaný, prípadne tak sami urobili v minulosti. Z hľadiska bezpečnosti to však nie je najšťastnejšie riešenie. Najmä potom vtedy, ak je možné Windows Movie Maker na najnovšie operačné systémy (vrátane Windows 10) stále dostať. V článku nájdete návod, kde Windows Movie Maker zadarmo stiahnuť a ako si ho nainštalovať.

Kde stiahnuť Windows Movie Maker pre Windows 10?

Verziu WMM (Windows Movie Maker) pre Windows 10 možno stiahnuť priamo z nášho webu. Na profile programu Windows Movie Maker stačí kliknúť na tlačidlo Stiahnuť a dostanete sa k verzii s označením 16.4.3528.331. Tú podporujú ako staršie operačné systémy ako Windows 7 a 8, tak aj najnovší Windows 10.

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker na Windows 10

WMM bol vydávaný ako súčasť balíka s označením Windows Essentials (MS OneDrive, Mail, Writer a ďalšie). Pre inštaláciu samotného Movie Makeru je tak potrebné stiahnuť plnú verziu Windows Essentials 2012. Pri inštalácii ale stačí zatrhnúť iba tie služby, ktoré chcete nainštalovať.

Krok 1 - Stiahnutie inštalátora

Inštalátor stiahnite priamo z profilu aplikácie Windows Movie Maker.

Instalace Windows Movie Maker

Krok 2 - Spustenie inštalácie

Ide o inštaláciu ako každú inú - jednoducho 2x kliknite na inštalátor a počkajte, kým sa proces rozbehne.

Ruční instalace služeb Windows Essentials

Krok 3 - Vyberte položku Fotogaléria a Movie Maker

Počas inštalácie dostanete ponuku na inštaláciu šiestich rôznych služieb. Tie však pre spustenie/inštaláciu WMM nie sú potrebné. Stačí teda zaškrtnúť položku Fotogaléria a Movie Maker.

Vyberte položku Fotogalerie a Movie Maker

Krok 4 - Dokončite inštaláciu

Kliknite na Inštalovať, počkajte na dokončenie inštalácie a následne len celý proces uzavrite tlačidlom Áno/Dokončiť. Potom WMM skúste spustiť (paradoxne nevytvorí zástupcu na ploche, takže ho vyhľadajte cez Ponuku Štart a spustite). Pri Windows 10 sa niekedy môže stať, že počas spúšťania sa vyskytne chyba - v spustených procesoch preto ukončite (Ctrl + Shift + Esc) proces WMM a znovu program spustite. 

Prostředí programu Windows Movie Maker

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.8.2017   |   Zobrazené: 8839x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 c 9 7 6 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia