Stiahnut.sk

Očakávaný Battlefield 2042 sa predstavuje v skvelom gameplay videu aj s novým trailerom

Po dlhšej pauze medzi Battlefieldom 5 sa EA DICE vracia vo veľkom štýle s novým titulom Battlefield 6, ktorý dostal oficiálny názov Battlefield 2042. Už z názvu je jasné, že sa príbeh bude odohrávať v blízkej budúcnosti, ktorej budú dominovať, ako inak, Rusko a USA.

Svet je na pokraji zrútenia, sužujú ho prírodné živly a do toho všetkého sa ľudstvo nevie dohodnúť, ako ďalej. Tento konflikt asi najlepšie ilustruje brutálne akčný gameplay priamo z hry, ktorý toho veľa prezradil. Battlefield 2042 vyjde 22.10. pre PC aj všetky konzoly PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Gameplay i trailer nabité akciou

Predstavenie gameplayu prišlo v rámci konferencie E3, ktorá sa tento rok odohrávala iba online. Išlo o jedno z najväčších predstavení v rámci celého eventu a fanúšikovia nemôžu byť spokojnejší. Trailer, ktorý vyšiel už dávnejšie, spolu s gameplay video vzdali hold najikonickejším momentom od hráčov z predošlých sérií a niet sa čomu diviť, že si fanúšikovia série Battlefield tieto dve novinky okamžite zamilovali.

O Battlefield 2042 doposiaľ vieme viacero veľmi zaujímavých informácií na čele s absenciou singleplayeru. Práve kampaň bola v drvivej väčšine stálicou, ale tentokrát sa tvorcovia z EA DICE rozhodli úplne vypustiť sólo hru a zamerať sa na multiplayerové bojisko.

Obrovské mapy pre 128 hráčov

Keď už sme pri bojisku, určite všetkých milovníkov veľkých bitiek poteší fakt, že pre PC a next-gen konzoly budú mapy určené až pre 128 hráčov. Staršie konzoly si budú musieť vystačiť s tradičným bojiskom pre 64 hráčov, a teda s tímami po 32 hráčoch.

Že budú mapky obrovské, už tiež nejaký ten piatok vieme. V najnovších videách sa ale Battlefield 2042 predstavil v plnej kráse aj s prírodnými živlami, ktorým dominuje obrovské tornádo. Okrem neho sa budú v hre vyskytovať aj zemetrasenia a výbuchy sopiek, ktoré budú meniť celý chod bitiek. Rovnako tak ako v predošlých dieloch, aj teraz sa hráči môžu tešiť na ničiteľné prostredie. Dynamika hre teda rozhodne chýbať nebude.

Wingsuit a dynamické počasie

Gameplay video je plné chaotickej akcie s futuristickou technikou. Okrem klasických tankov sa hráči môžu tešiť na akčné súboje vo vzduchu na helikoptérach aj stíhačkách, nebudú chýbať robotické bojové psy alebo wingsuit. Z doposiaľ videných záberov je zrejmé, že tvorcovia sa pri vývoji nešetrili a chcú ponúknuť najlepší možný zážitok z akcie budúcnosti.

Mapky budú situované do oblastí po celom svete, spomenúť môžeme napríklad Južnú Kóreu, Singapur, Egypt, Katar, Indiu alebo Antarktídu. Nebude na nich chýbať striedanie ročných období v trojmesačných intervaloch podľa toho, ako budú vychádzať Battle Passy.

Online bojovníci sa v rámci Battlefield 2042 dočkajú popri klasických herných módoch ako Conquest a Breatthrough aj nového módu Hazard. Ten bude založený na spolupráci družstiev a podľa vývojárov pôjde o vysoké stávky. Ďalšie informácie by sme mali vedieť už 22.7., kedy príde EA Play Live event.

Vylepšovanie zbraní a špecialisti

Hráči sa môžu ďalej tešiť na vylepšovanie zbraní, rôzne gadgety aj prispôsobovanie vozidiel, ktoré bude mať vplyv na vývoj bitiek. V traileri sme mohli vidieť použitie wingsuitu pri výsadku z lietadla, prácu s hákom vo veľkých výškach alebo robotické psy, ktoré budú pomáhať hráčom v plnení úloh.

Battlefield 2042 bude mať až 10 špecialistov, z ktorých momentálne poznáme 4 herné triedy. Jeden vojak = jedna špecializácia a jedna jedinečná vlastnosť. Spolu s tým si ale hráči budú môcť svojho vojaka prispôsobiť podľa aktuálneho herného štýlu a preferencií. Pred vydaním plnej verzie hry bude už tradične k dispozícii aj verejná beta s predčasným prístupom pre všetkých nedočkavcov, ktorí si hru predobjednajú.

 
Autor: Michal M.  |   Publikované: 17.6.2021   |   Zobrazené: 1610x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d d 5 2 5 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia