Stiahnut.sk

Podrobný návod, ako zrušiť email na Sezname

Možností, kde si založiť emailový účet, máme obrovské množstvo. Či už ide o najpoužívanejší Gmail, alebo v Česku aj na Slovensku obľúbený Seznam.cz. Najmä s druhým menovaným poskytovateľom emailových adries môžu nastať komplikácie, pokiaľ si chcete emailovú adresu natrvalo odstrániť.

Celý postup zmazania emailu na Sezname je veľmi jednoduchý, problémová je len časť, ako sa v Nastaveniach dostať k možnosti odstránenia účtu. Ešte predtým, ako si ukážeme podrobný návod, je ale dobré vedieť, že zmazaním účtu na Sezname prídete o všetky svoje emaily, nikto vám na túto emailovú adresu nebude môcť poslať správy a rovnako tak ani vy ich nebudete môcť odosielať.

Je mnoho dôvodov, prečo si chcete email od Seznamu zmazať. Chcete začať od začiatku, ak náhodou máte trápne alebo nevhodné meno, prajete si zbaviť sa nepríjemného spamu, ktorý sa vám tam za roky nahonobil, alebo jednoducho prechádzate k inému poskytovateľovi služby. Nech už na to máte dôvody akékoľvek, v prehľadnom návode si ukážeme, ako sa dostať k možnosti trvalého zmazania emailového účtu na Sezname.

Ako odstrániť Seznam email

  1. Po prihlásení sa k vášmu účtu kliknite na váš email v pravom hornom rohu.

 

  1. Rozbalí sa menu, kde vyberiete položku Nastavenia.

 

  1. Keď ste sa dostali do Nastavení, prejdite úplne na spodok, kde nájdete možnosť „Môže sa hodiť“. Tu kliknite na Zmena hesla (nastavenia Seznam účtu).

 

  1. V menu vľavo hore sa zobrazia možnosti, z ktorých vyberte Osobné údaje.

 

  1. Následne sa zobrazí karta so Základnými osobnými údajmi a s Ochranou osobných údajov dole. V nej potom vyberte možnosť „Žiadosť o zrušenie účtu a zmazanie užívateľských dát“.

 

  1. Táto karta sa následne rozbalí a ak to s odstránením Seznam emailu myslíte vážne, kliknite na „Pokračovať k žiadosti“.

 

  1. Následne stačí vybrať obidve položky „Chci natrvalo smazat tento účet u Seznamu a všechna data v něm obsažená“ a „Potvrzuji, že smazanou e-mailovou schránku nebude možné nadále používat nebo ji znovu založit“.

 

Hotovo, email od Seznam.cz bude do 30 dní vymazaný. Pozrite sa aj na náš návod, ako si deaktivovať alebo vymazať účet na Facebooku.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.3.2022   |   Zobrazené: 1794x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 a f 0 c f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia