Stiahnut.sk

Ako upraviť veľkosť fotky na sociálne siete?

Zvoliť správne formátovanie fotografie na sociálnych sieťach môže byť náročnejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Chcete pridať nový príspevok, zmeniť si profilový obrázok alebo vytvoriť náhľad videa? Využite k tomu dedikovaný nástroj Pixelhunter.io. S jeho pomocou je prispôsobenie fotografie na požadovaný formát intuitívne a jednoduché.

Nástroj podporuje všetky najznámejšie sociálne siete a poradí si aj s upravením náhľadového obrázku pre vaše video na YouTube. Kamkoľvek fotografiu pridávate, bez ohľadu na jej účel, pravdepodobne sa snažíte diváka zaujať. Práve vhodne zvolený náhľadový obrázok je alfou a omegou úspechu, na ktorom závisí dosah príspevku.

Ako orezať fotografiu v mobile a na PC pre sociálne siete

Nastaviť si správnu veľkosť fotografie pre konkrétnu sociálnu sieť môže byť problematické. Požadované rozmery ale bez problémov dosiahnete s webovým nástrojom Pixelhunter. Podporuje zmenšenie a orezanie fotiek pre Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, YouTube ale aj LinkedIn, Snapchat či Pinterest. Celý proces je veľmi jednoduchý a nezaberie viac ako pár minút.

Na začiatok si musíte vybrať jednu fotografiu, ktorú na web nahráte (upload). Tento súbor si vyberiete priamo z vášho počítača, pripojíte z cloudového úložiska Google Drive či Dropbox, alebo fotografiu rovno zhotovíte cez fotoaparát.

O plynulosť procesu sa potom postará umelá inteligencia, ktorá nahranú fotografiu alebo obrázok hneď oreže na všetkých 102 podporovaných formátov. Vy si následne vyberiete ten rozmer, ktorý vám pre danú sociálnu sieť vyhovuje najviac. Môže ísť o profilový obrázok, titulnú fotografiu aj náhľad videa či celého príspevku.

Primárne sa zobrazí fotografia vo formáte, ktorý ste si zvolili. Kliknutím na zelené tlačidlo 'More sizes' sa vám otvoria aj ďalšie možnosti, s ktorými môžete ľubovoľne pracovať.

V takto rozbalenom menu nástroja si môžete zvoliť, či chcete stiahnuť len jednu fotografiu, prípadne si ich označíte viac a stiahnete hromadne.

Stiahnutie jednej fotografie vykonáte pomocou tlačidla šípky v pravom hornom rohu obrázku.

Orezaná, zmenšená a formátovaný súbor sa uloží do vášho PC alebo mobilu podľa toho, na ktorom zariadení zmeny vykonávate. Hromadné stiahnutie označených fotografií vykonáte pomocou zeleného tlačidla Download all.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.1.2023   |   Zobrazené: 1441x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 7 f c 7 3  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia