Stiahnut.sk

Problémy s inštaláciou Spotify? V jednoduchom návode poradíme, ako situáciu vyriešiť

Ak vám v práci zakážu inštalovať na PC softvér, ale vy chcete počúvať hudbu cez aplikáciu Spotify, je tu jednoduchý návod, ako na to. Môžeme hovoriť o Spotify portable, a teda bez inštalácie, len trošku inak.

Dnes už sa mnohým spája práca na počítači s počúvaním hudby. Kedysi cez Winamp s poctivo nasťahovanými MP3-kami alebo na YouTube, no dnes už väčšina z nás siaha po streamovacích službách, najčastejšie Spotify. Je to jednoducho pohodlné.

O to viac potom zabolí, keď si na pracovnom PC nemôžete nainštalovať vlastný softvér. Buď môžete kontaktovať administrátora a ten vám ho nainštaluje na diaľku (remote), alebo si to vyriešite sami.

Problémom, najmä v korporáciách, bývajú najmä administrátorské práva, ktoré vám nemusia byť udelené. Dá sa to ale jednoducho obísť bez toho, aby ste porušili firemné pravidlá. Prinášame vám preto jednoduchý návod, vďaka ktorému si Spotify v počítači užijete aj bez inštalácie. Ako riešiť problémy s inštaláciou Spotify? A ako obísť neudelenie práv administrátorom? Dozviete sa v stručnom návode.

Tak teda začnime. Bez stiahnutia inštalačného balíka Spotify to nepôjde. Ak už máte stiahnutú najnovšiu verziu programu spustite inštaláciu. Nespustí sa vám síce hneď, ale to vyriešime v nasledujúcich krokoch:

 1. Choďte do vyhľadávacieho poľa v ponuke Windows Štart
 2. Napíšte doň %appdata% a stlačte Enter

 1. Vyhľadá vám zložku pomenovanú ako Spotify
 2. Celú túto zložku si skopírujte na vašu plochu
 3. Otvorte poznámkový blok
 4. Do poznámkového bloku skopírujte tento text:

@echo off
set APPDATA=%CD%
spotify.exe

 1. Zatvorte poznámkový blok a uložte ho (zvoľte jeho názov s príponou) ako start.bat (Súbor – Uložiť ako – start.bat)

 1. Uistite sa, že ho neuložíte v textovom formáte (.txt)
 2. Po uložení bat. súboru ho presuňte do zložky Spotify, ktorú máte skopírovanú na ploche.
 3. Spotify je plne funkčné a môžete si ho pohodlne spustiť.
 4. V prípade, že sa Spotify nespustí, presuňte súbor start.bat na plochu a spustite Spotify.
 5. Všetko by malo byť plne funkčné.
 6. Následne potom môžete zložku Spotify so start.bat súborom premiestniť do akéhokoľvek PC bez toho, aby ste potom program museli nanovo inštalovať. Získate tak prenosnú portable verziu.

Alternatíva k spusteniu Spotify online

K dispozícii je ešte jedna možnosť, ako sa dostať k hudbe na Spotify, tentokrát bez akejkoľvek inštalácie a sťahovania, a to prostredníctvom Spotify Web Playera. Službu Spotify si tak môžete otvoriť vo vašom internetovom prehliadači, ale z vlastnej skúsenosti konštatujem, že to nie je ani zďaleka tak pohodlné.

Proti Web Playeru hovorí aj kvalita streamovanej hudby, ktorú nie je možné meniť. V bezplatnej Free verzii dostanete kvalitu len 128 kbit/s, vo verzii Premium to bude maximálne 256 kbit/s. V desktopovej verzii je možné streamovať hudbu v kvalite 320 kbit/s.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.5.2023   |   Zobrazené: 1051x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 8 9 3 e 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia