Stiahnut.sk

Krásne Vianoce s PC a konzolou: Spríjemnite si sviatky týmito skvelými hrami

Vianočné sviatky nemusíme prežívať všetci rovnako, aby sme si ich užili. Špeciálne pre hráčov sú to dni nielen pokoja v rodinnom kruhu a s priehrštiami jedál, ale aj s časom na poriadny gaming. Práve vtedy je totiž veľká pravdepodobnosť, že je väčšina z nás zbavených pracovných povinností a máme tak viac času venovať sa obľúbeným herným titulom.

Na PC aj konzolách existuje nespočet hier priamo s vianočnou tematikou, ktoré dokážu spríjemniť tieto už tak pohodové dni. Navyše, do väčšiny online multiplayerových titulov je pred Vianocami pridávaný nový obsah práve s vianočnou tematikou. Ozdobené stromčeky vo World of Warcraft, vianočné skiny vo Fortnite, zimné mapy v Call of Duty alebo celý Battle Pass v Dota 2 so špeciálnymi Christmas módmi.

Každoročne si tak môžeme užiť Vianoce dosýta a to ako v reálnom živote, tak aj v tom virtuálnom. Pripojenie na server a volanie s kamarátmi s padajúcim snehom za oknom jednoducho má svoje čaro a odvšadiaľ je cítiť viac dobroty než toxicity. Chcete vedieť, aké sú tie najlepšie vianočné hry na PC a konzoly PlayStation a Xbox? V článku si predstavíme rôzne žánrové lahôdky pre jedného hráča aj multiplayerové hry, v ktorých sa môžeme rok čo rok tešiť na vianočné špeciály.

The SIMS 4

Najobľúbenejší simulátor života SIMS 4 si vždy zakladal na herných rozšíreniach, ktoré sa týkali prázdnin aj sviatkov. Presne tak, ako to máme aj v reálnom živote, aj v The Sims 4 si môžeme so Simíkmi užiť Vďakyvzdanie, Valentína a, samozrejme, aj Vianoce v rozšírení Winterfest. Užite si sviatky aj virtuálne a vytvorte si ich tak, ako si želáte.

STEEP

Čo by to bola za zima bez zimných športov. V hre STEEP síce nedostaneme sviatočnú tematiku, ale užijeme si kopy snehu, ktoré k perfektným sviatkom neodmysliteľne patria. Otvorený herný svet si podmaníte na snowboarde, lyžiach a iných adrenalínových športoch. Kochať sa môžete krásnou scenériou a ako odmenou vám budú pódiové umiestnenia.

Fortnite

Ako by to bolo, keby Fortnite nepriniesol miliónom svojich hráčov sviatky aj v hre? Vývojári z Epic Games pravidelne prinášajú tematický vianočný obsah v podobe Winterfest výziev a darčekov. Niektoré úlohy sú jednoduché, iné poriadne náročné a hráčom prinesú zaujímavé chvíle pri plnení.

Pretože nie je nič vianočnejšie, ako vyplieskať protivníkov v najhranejšom Battle Royale súčasnosti. Ale v rodinnom kruhu hrajte len na vlastnú zodpovednosť – nechcete predsa vytvoriť svár, keď rodinní príslušníci nezvládnu prehru.

Batman: Arkham Origins

Pre mnohých je Batman: Arkham Origins vianočnou hrou z jedného prostého dôvodu – odohráva sa na Štedrý deň. Obľúbený superhrdina nemá pokoja ani cez sviatky a musí sa vysporiadať s tými najzlovestnejšími záporákmi.

A keďže je v tejto hre Batman ešte stále vyvrheľom aj pre políciu, môže sa tešiť na svätý trojlístok zločincov, zabijakov a polície, proti ktorým stojí ako osamelý vykonávateľ spravodlivosti. Detektívna práca v zasneženom Gothame môže začať.

HITMAN

Známy tajný agent 47 v hre HITMAN pracuje aj cez Vianoce a to v misii Holiday Hoarders. Tá ho zavedie do Paríža, kde sa musí postarať o elimináciu dvoch cieľov. Počas misie si užijete vianočnú výzdobu aj Vianocami inšpirované výzvy. Popri tom sa budete snažiť zabrániť dvojici zlodejov v krádeži darčekov. Aby to bolo ešte lepšie, prezlečiete sa za Santu a máte tu hru v štýle Sám doma, len smrteľnejšiu.

Saints Row IV - How The Saints Saved Christmas

Hra Saints Row IV, známa svojím skvelým príbehom a akciou, prináša na sviatky veselú atmosféru s DLC "How the Saints Save Christmas". V rámci príbehu je Santa uväznený v simulátore, ktorý vytvoril Scroogeovský šéf Third Street Saints, a je na vás a na Svätých, aby ste im ukázali skutočný význam sviatkov. Samozrejme, že to zahŕňa veľa bojov, keďže ide predsa o hru Saints Row. DLC obsahuje tri dodatočné misie a je k dispozícii v rámci Season Passu.

Super Mario Odyssey – Snow Kingdom

Super Mario je pre mnohých vianočnou hrou a Snow Kingdom prináša aj zasnežené mapky a pravú atmosféru. V pozadí zvonia zvony a niektorí nepriatelia so Santa klobúkmi vám pripravia nečakané a zábavné chvíle pri riešení problémov v hre. A ak by vám bola príliš zima, rôzne leveli na slnenčných plážach alebo na púšti vás príjemne zahrejú.

Dead Rising 4

Séria Dead Rising je známa najmä vďaka veľkému množstvu nápaditých a inovatívnych zbraní, ktoré sa dajú nájsť alebo zostrojiť na boj proti hordám zombíkov, ale nič nezahreje pri srdci tak, ako keď sa prezlečiete za Santu a strieľate do davu nemŕtvych výbušnou kušou s cukrovinkami po stranách alebo mŕtvoly mlátite baseballovou pálkou s ostnatým drôtom a vianočnými svetielkami.

Aj prostredie hry, v ktorom sa počas Vianoc nachádza nákupné centrum plné zombíkov, je vtipným odkazom na konzumný spôsob života v tomto sviatočnom období.

Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim je skvelá hra na hranie počas celého roka. To však Skyrim určite nekvalifikuje ako titul vhodný na Vianoce. Existujú však niektoré ďalšie prvky tejto hry, ktoré z nej pre niektorých ľudí robia ideálnu voľbu na sviatky.

Odhliadneme od epických bitiek, drakov, príšer, obrov a ďalších prvkov tejto hry a povieme si len jedno slovo - sneh. Skyrim je rozhodne najzasneženejšia hra z celej série. Pridajte si k tomu obrovský svet na objavovanie a dostanete dokonalú zimnú zábavu pre všetkých potulkárov.

Ak máte počas týchto sviatkov chuť vyraziť do divočiny, ale nemôžete, môžete si celé dobrodružstvo "nasimulovať" v hre Skyrim. A čo je ešte lepšie, stretnete sa s niektorými tvormi, s ktorými sa v reálnom živote stretnúť nemôžete.

Dota 2 / League of Legends / Heroes of the Storm

Ak ste niekedy hrali nejakú MOBA alebo MMO hru, určite poznáte pravidelné aktualizácie. Vývojári každoročne aktualizujú svoje hry počas prázdnin. Pridáva sa čerstvý obsah súvisiaci s Vianocami, mení sa rozhranie spolu s niektorými novými funkciami.

Hranie online hry pre viacerých hráčov môže byť dobrým spôsobom, ako pocítiť vianočnú atmosféru vo virtuálnom svete. Priznajte si, že ak práve hráte online hru pre viacerých hráčov, už sa neviete dočkať, kedy bude pridaný vianočný obsah.

Takže hranie MOBA/MMO hier počas sviatkov je skvelý spôsob, ako zostať v kontakte s priateľmi počas zimnej prestávky. A zároveň pocítiť sviatočnú atmosféru. Platí to pre Dota 2, League of Legends aj ďalšie.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.11.2023   |   Zobrazené: 685x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 9 8 b 7 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia