Stiahnut.sk

Rozvíjajú fantáziu, zlepšujú postreh aj naučia: Najlepšie mobilné hry pre deti

S mobilom v rukách detí to netreba preháňať, ale pár pekných chvíľ pri ňom denne stráviť môžu. Ba čo viac, máte k dispozícii desiatky hier pre deti na Android aj iPhone, ktoré sú navyše náučné, alebo rozvíjajú postreh či logické myslenie. Zostavili sme pre vás výber tých najlepších detských mobilných hier, s ktorými sa zabavia aj niečo naučia. 

Ak by ste si náhodou zo zoznamu nevybrali, neváhajte zavítať do kategórie hier pre deti, kde nájdete stovky výborných mobilných hier rôznych žánrov.

Fiend Piet - Nájdite malého ušatého Pieta

V hre Find Piet bude vašou úlohou nájsť malého hnedého medvedíka, ktorý má v sebe niečo aj z malého losa. Ide o detskú postrehovú hru zameranú na najmenších, ktorá však potrápi aj rodičov. Je nachystaných desať úrovní, kde je potrebné hľadať túto malú hnedú postavičku. Tá sa môže ukrývať prakticky kdekoľvek. Každú miestnosť, ktorú uvidíte, musíte prevrátiť hore nohami, aby ste Pieta našli.

Pozriete sa do kuchyne, do neporiadenej obývačky aj do pivnice. Na predmety klikáte prstom a tie sa vždy otvoria, premiestnia alebo inak posunú tak, aby ste videli, čo je za nimi, prípadne čo sa ukrýva v nich.

The Sims Mobile

Hernú sériu The Sims asi netreba predstavovať žiadnemu hráčovi, ktorý len trošku zavadil o počítačové hry. Ide o simulátor života, kde sa rozkošné postavičky s typicky vtipným hlasovým prejavom jednoducho snažia žiť svoj život najlepšie, ako vedia, pričom tie hlavné body vždy určuje sám hráč. The Sims Mobile je mobilnou verziou hry pre Android aj iOS, takže si je hru možné užiť absolútne kdekoľvek.

Základ tvorí tradične vytváranie Simíkov. Tým hráč môže dať všetky vlastnosti, záľuby a samozrejme ich aj obliecť či sa postarať o ich vzhľad. Ďalej potom treba vybudovať poriadne zázemie, kde budú postavičky bývať. Všetky tieto aspekty hry sú v podstate neobmedzené a je možné vytvárať naozaj rôznorodé kúsky.

Čo by to ale bol z život bez väzieb a stretávania sa. Simíci sa môžu s ostatnými Simíkmi stretávať online a zariadiť si tak život spoločne. Je tak možné zájsť na šport, do kina, na drink, prechádzku alebo na nákup. Ako bonusy sú pripravené rýchle rande alebo hudobný festival. Všetky rozhodnutia sú čisto na hráčovi. Ovládanie je jednoduché a graficky ide o vydarený počin, ktorý by mal ísť spustiť od Androidu 4.1 a vyššie.

Veršované rozcvičky

Aplikácia Veršované rozcvičky je určená pre deti od 3 do 5 rokov. Ide o kombináciu malých hier, básničiek a pohybových aktivít, ktoré sú vhodné najmä do kolektívov. Vzorom pre vytvorenie aplikácie bola rovnomenná knižka od autorky Romany Suché.

Veršované rozcvičky obsahujú na každej stránke malé puzzle, básničku a k tomu aj nejakú pohybovú aktivitu. Všetko je koncipované pre malé deti, ktoré si s aplikáciou posilňujú ako jemnú motoriku, tak pamäť, výslovnosť a vzájomný vzťah s ostatnými. Všetko je navyše profesionálne nadabované, takže aplikácia dokonale poslúži aj tým najmenším.

Lego hry na mobil

Kto by nepoznal LEGO. Zábavka malých aj veľkých, ktorú si môžete užiť so svojimi ratolesťami aj na mobiloch. LEGO mobilné hry ponúkajú možnosť, ako prežiť nové príbehy s obľúbenými postavičkami z filmov, seriálov či kníh v rozkošnom šate. Akčné komiksové hry, logické a ťahové LEGO hry či plnohodnotné stavanie stavebnice vo virtuálnom svete na vás čaká v zozname LEGO hier na mobil, ktoré pre vás roky poctivo vyberáme.

Rovio Classics: Angry Birds

Rovio Classics je od základov prepracovaná Angry Birds hra. Ide o verný remake pôvodnej hry Angry Birds, ktorá vzala svet útokom!

V hre je prežitie Angry Birds, a teda vtáčikov. Pomstite sa chamtivým prasatám, ktoré im ukradli vajcia. Využite jedinečné schopnosti každého vtáka a zničte ich obranu. Angry Birds ponúka náročnú hru založenú na fyzike a hodiny opakovaného hrania. Vyriešenie každej úrovne si vyžaduje logiku, zručnosť a silu!

Where’s My Water?

V hlavnej úlohe 2D hry Where's My Water sa predstaví aligátor Swampy. Ten nadovšetko miluje kúpeľ a sprchovanie, lenže má veľké problémy s dodávkou vody do svojho podzemného bytu. Na hráčovi teda je, aby zabezpečil prítok vody potrubím, vykopal alebo inak odstránil prebytočnú hlinu a dopravil vodu až ku Swampymu.

Prvých niekoľko kôl sa hráči zoznámia s  možnosťami, hernými aspektami a a zároveň dostanú ovládanie pevne pod kožu. V ďalších kolách už potom musia predviesť všetko svoje umenie a skutočne vynikajúce logické myslenie a predstavivosť. Prekopať  sa na správne miesta a cestou pozbierať všetky nafukovacie kačičky nie je vôbec ľahká úloha.

Sýrový svět

Myš a syr, nerozlučná to dvojica, ktorá to spolu ťahá aj v novej logickej adventúre Sýrový svět od Alda Games, tvorcov podarenej hry Zachráň šneka. Na ceste za žltým pokladom budete plniť rôzne úlohy v klasickom point-and-click prostredie, ktoré preveria vašu pozornosť a schopnosť rozoznať zbytočné a dôležité detaily. Celkom si prejdete 35 misií v rôznych izbách veľkého domu, od detskej izby, cez garáž, až po tajuplnú pôdu.

Úlohy sú taktiež rozmanité, niekedy hľadáte rozdiely na obrázkoch a mnohokrát ide o peripetie úplne originálne. U Alda Games už je tradíciou kvalitná grafika, ku ktorej sa tentoraz pridal aj veľmi bohatý zvukový a hudobný doprovod.

Star Equestrian - Horse Ranch

Star Equestrian je simulátor, v ktorom sa môžete zahrať s koníkmi. Na začiatku hry dostanete koňa, s ktorým sa vydáte za dobrodružstvom po rozľahlej krajine. To zahŕňa budovanie vecí, ako sú stajne, upravenie koňa, súťaže a jazdenie s ostatnými hráčmi. Veľkým ťahákom sú súťaže, ktorých náročnosť sa dosť agresívne zvyšuje, ako je to typické pre voľne hrateľné hry. Inak ale ide o peknú a zábavnú hru, ktorá poteší milovníkov koní a simulátorov so zvieracou tematikou.

Marvel hry do mobilu

Marvel je fenomén posledných rokov, ktorí milujú malí aj veľkí. Je preto pochopiteľné, že ani mobilným hrám sa nevyhol. Práve naopak. U nás si nájdete tie najlepšie Marvel hry na mobil z rôznych žánrov, stačí si len vybrať. Zahráte si tak s obľúbenými postavami z komiksov a filmov a užijete si trošku akčnej sci-fi zábavy.

Spievankovo

S aplikáciou Spievankovo si budú rozumieť ako deti, tak aj rodičia. Ide o súbor detských filmov zo Spievankova, ktoré sú zamerané na najmenších a rozvíjanie ich fantázie a predstavivosti. Víla Nezábudka, Rafael Stonožka, Zajko Smejko a mnoho ďalších obľúbených postavičiek čaká na to, aby vyrozprávali svoj príbeh.

Okrem toho je v aplikácii Spievankovo aj sekcia Angličanina, vďaka ktorej sa deti naučia základné anglické frázy a získajú tak skvelé základy pre pokračovanie v školskej výučbe. Výhodou aplikácie je, že neobsahuje žiadne reklamy a všetok obsah je maximálne bezpečný pre detské uši a oči.

Crash Bandicoot: On The Run!

Konzolová legenda Crash Bandicoot prichádza aj na mobilné zariadenia. S touto malou ale šikovnou líškou si zaskáčete v novej hre Crash Bandicoot: On the Run!, kde sa stretnete aj s ostatnými obľúbenými postavami z tohto univerza: Doktor Neo Cortex, Dingodile, Nitrus Brio a pozriete sa do známych oblastí ako napríklad Turtle Woods, Lost City, Temple Ruins a pod.

Vašou úlohou bude bežať vpred, skákať cez prekážky, točiť sa, zbierať jabĺčka, vyhýbať sa dynamitom a nepriateľom, ktorí vám strhnú život pri kontakte. Nasledujte tajné cestičky, ktoré vás zavedú na tajný ostrov a získate nové odmeny, aby ste sa pozreli na dobrodružstvá, ktoré by vám inak unikli.

Aby toho nebolo málo, Crash Bandicoot: On the Run! Ponúka aj asynchrónny multiplayer na rozdelenej obrazovke.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.5.2023   |   Zobrazené: 471x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 5 d d d 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia