Stiahnut.sk

Test antivírusov - máj 2016

Spoločnosť AV-Comparatives sa aj v mesiaci máj 2016 zamerala na kvalitu a schopnosti bežne používaných a dostupných antivírusov. Z výslednej správy potom možno získať veľmi komplexný prehľad toho, ako si s hrozbami jednotlivé riešenia dokážu poradiť.

Testovacia zostava:

Akékoľvek testovanie za rok 2016 je vykonávané na systéme MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1.

Výsledky

Do testovania boli zaradené tieto antivírusy:

Bitdefender, ThreatTrack Vipre, Trend Micro, F-Secure, Kaspersky, AVG, Lavasoft, AVIRA, Tencent, ESET, Avast, eScan, Sophos, Microsoft, Bullguard, Emsisoft, Fortinet, McAfee, Quick Heal

Ich zoznam bol vytvorený podľa nasledujúcej tabuľky, ktorá antivírusy zobrazuje od najspoľahlivejších po najmenej spoľahlivé.

Výsledky květen 2016

Je však dôležité mať na pamäti, že časť chýb (označené oranžovou farbou) bola spôsobená užívateľským konaním. Rovnako tak je potrebné sledovať oranžovú linku v spodnej časti tabuľky, ktorá ukazuje mieru tzv. Falošných poplachov. Ide o mylné hlásenia antivírusov (ich vysoký počet nielen užívateľov zbytočne otravuje, ale postupne ich aj uspáva. Pokiaľ tak dôjde ku skutočnému odhaleniu, užívateľ môže zareagovať nevhodne. Vysoké čísla týchto falošných hlásení vykazuje trojica antivírusov: F-Secure (15), BullGuard ( 9) a Trend Micro (7).

Zdroj: 

http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2016/06/avc_factsheet2016_05.pdf

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.7.2016   |   Zobrazené: 4689x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 6 3 7 6 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia