Stiahnut.sk

Test antivírusov – marec 2014

Ako server zaoberajúci sa stiahnuteľným softvérom berieme antivírusy vážne a považujeme ich za absolútne nevyhnutnú súčasť softvérovej výbavy počítača. Preto sa tiež intenzívne venujeme správam, ktoré vydáva spoločnosť AV-Comparatives. Tentoraz sa pozrieme na test detekcie z marca tohto roku, ktorého súčasťou je aj zhodnotenie počtu falošných detekcií. Ako si vedú svetoznáme značky v konkurencii s progresívnymi programami z Číny a ako je na tom obľúbený český Avast?

Zoznam:

Detekcia

Test detekcie dopadol pomerne dobre pre väčšinu testovaných antivírusových programov. Iba AhnLab so svojimi 11% nezachytenými hrozbami nepresvedčil, že ide o efektívnu ochranu PC. Out-of-box ochrana systému Windows 7 a 8 je na tom podobne, prejde ňou 10% škodlivých súborov.

Čo z toho vyplýva? Väčšina antivírusov by dostala veľmi dobré hodnotenie, iba natívnu ochranu Windows a program od AhnLab nemožno podľa týchto výsledkov príliš odporučiť.

Falošné poplachy

Falošné poplachy nie sú nebezpečné (väčšinou), ale patria k základným otravným vlastnostiam "nesprávneho nastavenia" antivírusov, ktoré znižujú kvalitu užívateľskej skúsenosti s antivírusom i celým počítačom. Preto je potrebné tomuto testu venovať rovnakú pozornosť, ako testu detekcie malwaru.

Podľa metodiky AV-Comparatives je žltá farba synonymom pre mnoho falošných poplachov, červená pre veľmi veľa a hnedá pre šialene veľa.

A ako sa test falošných detekcií prejavil na celkovom hodnotení? Poza uši vďaka nemu dostali hlavne ThreatTrack VIPRE, ktorý by bol býval získal ešte trojhviezdičkové hodnotenie, ale vďaka mnohým detekciám sa prepadol na dvojhviezdičkové. Ešte horšie potom dopadli Baidu, Avast a AhnLab, ktoré by dosiahli na 3, respektíve 2 a 1 hviezdičku, ale vďaka veľkému počtu detekcií nezískali nič a odniesli si len status "testované", ktorý si môžeme vyhodnotiť ako čistú päťku a veľa práce do budúcnosti, aby programy zložili reparát. Nezabúdajme však, že ide vždy len o jednu verziu príslušného antivírusového programu a výsledky je nutné sledovať z dlhodobého hľadiska. V tomto konkrétnom teste však obľúbený Avast úplne prepadol vinou veľkého množstva falošných detekcií.

 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.5.2014   |   Zobrazené: 16409x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 0 8 e 6 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia