Stiahnut.sk

TOP 10: Najlepšie nové aplikácie - praktické, trendy aj lifestylové

Mobilné aplikácie nám uľahčujú každodenné fungovanie. Či už sú praktické, trendové, zábavné alebo lifestylové, každý si v nich nájde to svoje. Google Play aj Apple Store každoročne ponúkajú tisícky nových aplikácií v rôznych kategóriách, kde je niekedy náročné si vybrať tú správnu.

Aby ste nemuseli dlho hľadať, ponúkame vám výber tých najlepších nových aplikácií pre Android aj iOS. V zozname nájdete aplikácie na výučbu jazykov, štýlovú sociálnu sieť založenú na fotografiách aj užitočnú kameru na palubovku auta. Na svoje si prídu aj milovníci zdravej stravy a nechýba ani výber tých najlacnejších leteniek v mobile.

Ak hľadáte inšpiráciu, aké nové aplikácie si nainštalovať, v našom zozname nájdete tie najlepšie nové aplikácie, ktoré svojou kvalitou prevyšujú všetku konkurenciu vo svojich kategóriách.

10. BeReal – Hit sociálnych sietí, kde musíte byť naozaj reálni

Sociálne siete vedia poriadne pokrútiť realitu. Filtre, úpravy fotografií, kompozície... S aplikáciou BeReal sa dozviete, čo skutočne robia vaši priatelia či rodina v danom momente. Ide o skvelú zábavku na každý deň, ktorá všetkým používateľom v rovnaký čas rozpošle upozornenie, kedy majú odfotiť, čo práve robia.

Keďže ide o skutočný život, používatelia sa aktuálne odfotia prednou aj zadnou kamerou. Kontakty, ktoré potom majú uložené, budú vidieť dvojicu fotografií vždy len počas jedného dňa dovtedy, dokým nepríde od BeReal ďalšia notifikácia. Výhodou aplikácie je, že každý profil je automaticky uzamknutý a jeho obsah vidia skutočne len kontakty.

BeReal

9. EWA: Naučte sa anglicky pomocou seriálov a interaktívnych hier

S aplikáciou EWA sa naučíte po anglicky, či už ste začiatočník, pokročilý alebo potrebujete zdokonaliť určitú oblasť jazyka. Pozostáva z mnohých tematických online kurzov, kde sa stretnete s hovoreným slovom, filmovými a seriálovými scénami, nahliadnete na populárne knihy alebo si vypočujete audioknihy.

Precvičíte hovorené slovo, písanie aj gramatiku a to všetko zábavnou formou. Slovíčka aj frázy v angličtine dostanete ako na podnose. K dispozícii budete mať aj viac ako 1000 audiokníh a cez 40 tisíc slov a slovných fráz, ktoré si vďaka interaktívnej forme zapamätáte lepšie a rýchlejšie.

EWA angličtina

8. Goaly - Inteligentné pripomínanie návykov prepojené s Google kalendárom

Goaly je aplikácia na sledovanie vašich cieľov a pokroku. Je integrovaná s Kalendárom Google, aby ste svoje ciele mohli vidieť na viacerých miestach. Aplikácia funguje podobne ako mnohé iné aplikácie na dosiahnutie vašich cieľov. Zadáte, čo chcete spraviť a nechcete zabudnúť, a aplikácia vám pomôže pripomenúť, aby ste tieto veci urobili.

Môže sa pochváliť umelou inteligenciou, ktorá upravuje vaše ciele na základe vašich výkonov, takže ich stále plníte, ale možno nie v pôvodnom časovom rámci, ktorý ste očakávali. Funguje tak ako klasický to-do list, ale pre niekoho môže byť praktickejšie využitie práve Goaly, kde sledujete aj pokrok.

Goaly

7. Little Lunches - Meal Planning - Intuitívne plánovanie receptov a varenia

Vďaka Little Lunches je plánovanie rodinného jedla jednoduché a cenovo dostupné pre každého. Táto aplikácia vám so zdravými receptami a tipmi na detskú výživu poskytuje rady, ktoré potrebujete na prípravu zdravého obeda, obedového balíčka, raňajok, večere alebo desiaty, ktoré sú rovnako chutné ako výživné. Všetky zdravé recepty sú flexibilné a vhodné pre členov rodiny od šiestich mesiacov veku.

Little Lunches

6. Car Camera – Šikovné využitie mobilu ako kamery v aute

Aplikácia Car Camera prichádza v čase, kedy si stále viac a viac vodičov praje nahrávať dianie na vozovke. Namiesto zakúpenia drahej kamery do auta teraz môžu používatelia siahnuť po alternatíve v podobe mobilnej aplikácie Car Camera. Po nainštalovaní premení váš mobil na zariadenie, pomocou ktorého si zhotovíte záznam z cesty autom.

Aplikácia je úplne zadarmo, ale je možnosť si aj priplatiť za prémiové funkcie. Tie si môžete vyskúšať na 14 dní zadarmo. Ako prémiové funkcie dostanete ukladanie videa vrátane GPS súradníc, časozberné videá, náhľad zachytenej trasy v reálnom čase, nahrávanie na pozadí alebo automatické vymazávanie starších záznamov.

Car Camera

5. Dream by WOMBO - Tvorba obrázkov snových krajín pomocou umelej inteligencie

Aplikácia Dream by WOMBO sa stala aplikáciou roka v službe Google Play. A my sme rovnakého názoru. Je to umelecký nástroj založený na umelej inteligencii, ktorý dokáže vytvárať najrôznejšie nádherné a štylisticky rôznorodé obrázky. Špecializuje sa na snové krajiny, ktoré matne pripomínajú plagáty, ktoré ste si v 90. rokoch mohli kúpiť v obchodoch. Tieto obrázky sú skvelé na zdieľanie na sociálnych sieťach alebo ako obrázky na pozadia ale využitie nájdu kdekoľvek.

Dream Wombo

4. Pelipecky – Najlacnejšie letenky kamkoľvek

Pelikán je známa firma na lacné a zľavnené letenky. V rovnakom duchu sa nesie aj ich aplikácia Pelipecky, kde si nájdete tie najvýhodnejšie ponuky na letenky, zľavy aj akcie. Okrem toho ale získate aj prístup k dedikovaným článkom o cestovaní tak, aby ste zefektívnili cestovanie.

Môžete sa nechať inšpirovať v aplikácii pre dovolenku, výlet aj pracovnú cestu, alebo rovno kúpte letenky a vyrazte! Články je možné stiahnuť do mobilu a čítať aj bez pripojenia k internetu.

Pelipecky

3. Sleep Tracker – Sledujte svoj spánok a zlepšite si návyky

Aplikácia Sleep Tracker sa dostala do úzkeho výberu Googlu ako jedna z 9 najlepších aplikácií roka 2022. Ponúka totiž najlepší spôsob, ako sledovať váš spánok, vyvarovať sa chybným návykom a vyspať sa ako kráľ. Nájdete s ňou všetko, čo ste o vašom spánku ani len netušili. Na týchto informáciách potom môžete stavať a pred spánkom sa pripraviť, aby ste si odpočinok užili dosýta.

Sleep Tracker rozpoznáva chrápanie, sny a prispôsobuje inteligentný alarm, aby ste si skvalitnili spánok. Vďaka nej zistíte, aký hlboký spánok máte a ako prebiehajú vaše cykly, nahráte si rozprávanie zo sna alebo chrápanie, uvoľníte sa pomocou zvukov pri zaspávaní, alebo si rovno po prebudení zapíšete poznámky, ktoré by ste inak zabudli (napríklad o snoch).

Sleep Tracker

2. GOM Player – Všestranný multimediálny prehrávač

Po vzore PC verzie prichádza GOM Player aj v tej mobilnej. Ide o bezplatný, jednoduchý a intuitívny multimediálny prehrávač, ktorý podporuje nekódovanie, gestá prstov, správu titulkov, pohyb sekcií, ovládanie jasu alebo nastavenie rýchlosti prehrávania.

GOM Player umožňuje prehrať súbory vrátane mp4 formátu a ovládanie si vychutnáte s posuvnou ponukou menu. Spravujte zoznam svojich obľúbených videí, zapnite funkciu časovača spánku alebo si aplikáciu pripojte k Dropboxu, GoogleDrive, OneDrive, WebDAV alebo FTP.

GOM player

1. Duolingo ABC - Naučte deti čítať hravou formou

Duolingo ABC je aplikácia na učenie pre deti. Táto aplikácia pomáha pri výučbe gramotnosti, ako to naznačuje jej názov. V podstate preberá úspešný vzorec aplikácie Duolingo a aplikuje ho na čítanie. Deti dostávajú lekcie vo forme príbehov, ktoré majú prečítať. Aplikácia sa môže pochváliť celkovo viac ako 700 lekciami čítania.

Medzi ďalšie funkcie aplikácie patrí podpora offline používania, žiadne reklamy a lekcie pre deti až do prvej triedy. Samozrejme, aplikáciu môžu používať aj staršie deti, ktoré majú problémy s čítaním. Mnohé detské učebné programy sú zväčša rovnaké a prezentované rovnakým spôsobom. Duolingo to robí trochu inak; toto je jednoduchý spôsob na naučenie detí čítať.

Duolingo ABC

Bonus: Radio Garden – Počúvajte akékoľvek rádio z každej krajiny sveta

Radio Garden vám ponúka tisícky svetových rádií, aby ste mali vždy čo počúvať. Zoznam online internetových rádií je naozaj obrovský, vrátane najväčších rádií z celého sveta, ako aj malých, lokálnych staníc.

Na zobrazenej planéte sa vám zobrazujú zelené bodky symbolizujúce rádiové stanice. Stačí na ne len kliknúť a spustiť rádio. Každý deň pribúdajú nové stanice, ako aj ubúdajú tie nefuknčné. Zapáčila sa vám nejaké rádiová stanica? Uložte si ju do obľúbených, aby ste ju už nemuseli hľadať.

 
Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.3.2024   |   Zobrazené: 2689x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e a e d c c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia