Stiahnut.sk

12 super tipov a hackov pre YouTube

Viac ako 3 miliardy prezretí za deň? Tým sa môže YouTube pochváliť, rovnako ako (teraz už trošku prehnane) miliardou funkcií a možností, ktoré využíva zlomok jeho návštevníkov. Pridajte sa k nim, pretože si tým používanie YouTube výrazne spríjemníte.

Zoznamy videí bez páuz

YouTube a reklamy, neodmysliteľná dvojica, ktorá dokáže poriadne naštvať. Ak ale chcete používať YouTube hlavne ako hudobný prehrávač, môže vám poslúžiť internetová služba Dragontape (Drag On Tape), ktorá umožňuje vytvárať zoznamy videí, ktoré si potom môžete bez páuz prehrávať a zdieľať (po registrácii). Veľkou prednosťou tohoto webu je jednoduchosť, s ktorou tvorba playlistov prebieha, kedy na časovú os ťaháte videá, ktoré ste si predtým skrz vstavaný vyhľadávač na YouTube našli. Na hlavnej stránke tiež máte prehľad obľúbených playlistov, ktoré vytvoril niekto iný, takže môžete ťažiť aj z práce ostatných.

DragOnTape nájdete TU

Prepojenie s Facebookom alebo Twitterom

Ak ste na YouTube aktívny a chcete využiť synergiu s ďalšími sociálnymi sieťami, menovite s Twitterom a Facebookom, môžete tak urobiť ľahko a automatizovane. V Nastaveniach máte voľbu "Prepojené účty", kde sa môžete napojiť na FB a Twitter a zároveň nastaviť automatické zdieľanie vašich akcií skrz tieto služby.

YouTube TV

Televízny layout pre YouTube vznikol hlavne, úplne prekvapivo, kvôli televíziám. Implementácia tejto služby už je na moderných televíziách úplne bežná, ale viete, že si "televízne YouTube" môžete užiť aj na PC? Nevieme, či je toto rozhranie jednoduché, alebo skôr neohrabané, ale o tom môžete rozhodnúť sami, všakže.

YouTube TV nájdete TU

Nastavenia preferovanej kvality

Spustí sa vám video a už automaticky klikáte do jeho nastavení, aby ste si zdvihli obrazovú kvalitu? Tak to nemusíte, v Nastaveniach (voľba Prehrávanie) si môžete vybrať automatické štartovanie videí v čo najvyššom rozlíšení (a pár ďalších vecí).

Prehrávanie regionálne obmedzených videí

Chcete si pustiť video, ktoré u nás nie je dostupné? Stačí do jeho adresy vložiť sekvenciu /v/ a je to. Navyše sa vám takéto video spustí maximalizované cez celé okno prehliadača (nie však fullscreen), takže výsledná adresa môže vyzerať napríklad takto: https://www.youtube.com/v/watch?v=WMRAJxYlx_A

Odkaz na presné miesto na videu

Asi to poznáte, posielate odkaz na video, ale s dodatkom, že "zaujímavé je to až od piatej minúty". Vďaka pridaniu pár znakov na koniec URL daného videa to ale už nikdy robiť nemusíte. Bez úvodzoviek "#t=XXS" je sekvencia, ktorá sa píše za URL a ktorá slúži k tomu, aby video štartovalo až od daného času, kedy miesto XX doplníte počet sekúnd od začiatku videa.

Živé vysielanie

Twitch nie je jediným miestom, kde uvítajú vaše živé vysielanie. Nastaviť ho cez YouTube chvíľu trvá, ale nemusíte kvôli tomu aspoň zakladať ďalší účet. Detaily nájdete priamo na stránkach YouTube.

Falošné slow-motion video

Toto je už trochu drsná záležitosť skôr pre masochistov, ale funguje. Ako asi viete, YouTube videá sa dajú zapauzovať medzerníkom, prípadne odpauzovať. Čo sa ale stane, keď budete medzerník držať? Jednotlivé príkazy sa budú striedať tak rýchlo, že video bude vyzerať ako spomalené, teda až na blikajúci vodoznak v jeho prostriedku, ktorý vás bude informovať o tom, že video je tu zapnuté, tu vypnuté a tak stále dokola niekoľkokrát za sekundu. Výsledok je prekvapivo pozerateľný, ale skutočnému slow-motion videu sa ani nepribližuje.

Čo zrovna letí?

To zistíte na YouTube stránke https://www.youtube.com/charts. Tá vás rovno presmeruje na slovenskú verziu, ktorá hlása "Populárne na YouTube - Slovenská republika". Ak nechcete vedieť, čo je populárne u nás, jednoducho zíďte dole a v pätičke stránky zmeňte Zem napríklad na Veľkú Britániu alebo čokoľvek iné a znova choďte na stránku uvedenú na začiatku tohto tipu (musíte ísť cez ňu, pretože URL stránky je už napevno nastavená na pôvodný štát).

Celé filmy a seriály zdarma

YouTube nie je asi prvou voľbou pre sledovanie celých filmov a seriálov, ale v niektorých prípadoch to ide. Len nesmiete čakať slovenčinu. Filmy nájdete za odkazom https://www.youtube.com/movies a seriály za https://www.youtube.com/shows. Samozrejme aj tu musíte počítať s reklamou, ale v prípade núdze môže YouTube poslúžiť ako bezplatná internetová televízia, kde si dokonca môžete aj vybrať, čo chcete sledovať.

Prehrať neskôr

Všetky sociálne siete sú tak preplnené obsahom rôznej dôležitosti (väčšinou však veľmi nízkej až pochybnej), že je ťažké si vychutnať to naozaj podstatné, čo sa na nich (výnimočne) objaví. YouTube v tomto ohľade vyšiel užívateľom v ústrety oveľa skôr než konkurencia. Vďaka tlačidlu "Pozrieť neskôr" si môžete videá uložiť do rovnomennej záložky vo vašom profile.

Šikovné vyhľadávanie by Google

Ak chcete svoje vyhľadávanie upresniť a nasmerovať, môžete k tomu použiť za čiarku dopísané „upresňovadlo“:

  • HD – vyhľadá videá vo vysokej kvalite
  • Movie – vyhľadá celé filmy, ktoré si môžete kúpiť (napríklad bez úvodzoviek „Jack Nickolson, movie“ vám nájde filmy s Jackom Nickolsonom, ktoré si môžete zakúpiť)
  • 3D – nájde 3D videá
  • Long/short – keď napíšete short, nájde vám len krátke videá, keď long, tak zase len tie dlhšie ako 20 minút
  • Playlist – veľmi užitočné pre hľadanie hudobných playlistov, ktoré vám to s týmto parametrom nájde
  • Channel – obmedzí vyhľadávanie na oficiálne YouTube účty napríklad umelcov a spoločností
Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.2.2015   |   Zobrazené: 5817x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 0 4 4 9 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia