Stiahnut.sk

Nový Votrelec bude singleplayerovou squad strieľačkou. Prinášame dojmy z Aliens: Dark Descent

Univerzum Votrelca sa už čoskoro rozrastie o nový plnohodnotný titul. Aliens: Dark Descent nás vezme do vesmíru 20 rokov po udalostiach z filmu Votrelci 3 a už prvé dojmy naznačujú, že pôjde o iný typ hry, než na aký sme s Alienmi zvyknutí.

Vývojári Tindalos Interactive hru poňali ako singleplayer s možnosťou hrať v squadách s dôrazom na strategické rozhodnutia a riešenie vzniknutých situácií. Obrovskou novinkou je pohľad zhora, čím sa tvorcom otvárajú nové možnosti, ako podať budúcnosť s Votrelcami originálne. Podľa prezentácie na Gamescone ale stále pôjde o hororovú hru s hutnou atmosférou doplnenú o taktické prvky.

Sami autori priznávajú, že zdrojom najväčšej inšpirácie boli filmoví Votrelci od Jamesa Camerona. Aj preto bude dôraz kladený na príbehové linky postáv, ktoré budú čeliť výzvam doposiaľ neprebádaným. Už úvodný teaser trailer ukazuje unikátny herný koncept s viacerými prekvapeniami. Do hry zasiahneme spolu s dvojicou hlavných postáv Maeko Hayes a Jonas Harper, ktorí sa budú snažiť prežiť na mesiaci Lethe, kde so svojou loďou havarovali.

Nový príbeh a survival mód

Nové príbehové linky nás zavedú do ľudských kolónií na mesiaci, kde, ako to už býva, nič nedopadlo tak, ako malo. Vzbura, vyhladenie populácie xenomorfami... Weyland-Yutani je skrátka problémová, nech už sa na to pozeráme z akéhokoľvek programu a do toho stále prítomný zlyhávajúci ľudský faktor. My sa tak pozrieme celej veci na kĺb a okrem tradičného "survival" módu zapneme aj spínač detektíva, aby sme odhalili všetko, čo mesiac Lethe skrýva.

Ako to už býva, rozhodnutia si so sebou ponesú dôsledky. Či už pri stavbe obrannej infraštruktúry alebo používaní špeciálnych schopností sa budú míňať zdroje, ktoré bude potrebné znovu dopĺňať. Tešiť sa môžeme na také novinky ako zapečaťovanie dvier, odomykanie ciest, hľadanie najschodnejších trás alebo založenie bezpečnej zóny.

Pozor na stres postáv

Rovnako tak budeme musieť dávať pozor na úroveň stresu postáv. Dosť, že celá hra bude stresovou situáciou aj pre nás. Nebudú chýbať ani tradičné detektori pohybu, ktoré určia polohu votrelcov presne, o ich elimináciu sa už ale budeme musieť postarať my s naším tímom.

Aby to všetko nebolo tak jednoduché, tvorcovia do hry pridali aj permanentnú smrť. Zomrie postava? Máme smolu, je nenávratne preč. Preto je vhodné vojakov z poľa sťahovať a plánovať, kto sa nasledujúcej misie zúčastní. Pri zranení je preto dobré postavy nechať odpočinúť na lodi a radšej poslať niekoho iného. Prípadne si počkať, kým sa postavy vyliečia - o progres v leveli neprídeme a zostane v rovnakej fáze, v akej sme ho nechali.

Taktická hra s pohľadom zhora

Survival ako sa patrí. Navyše, ak sa votrelci dozvedia o prítomnosti "intrúderov", začnú s hľadaním. Po uplynutí nejakej doby a neúspešných pokusoch o stret s našou jednotkou v tom ale prestanú a my si môžeme na chvíľu vydýchnuť.

Nebola by to taktická hra s pohľadom zhora, keby sa nedal spomaliť čas. Túto funkciu využijeme najmä na plánovanie ďalších krokov v úspešnému zvládnutiu misie.

Samotní vojaci tiež nie sú len stroje, preto budú po čase unavení. Každá misia bude iná, preto budeme musieť voliť vždy odlišnú taktiku. Zdravie, zdroje, stres, výbava - to všetko musíme mať na pamäti pri plánovaní. Za dobre odvedenú prácu budú jednotky odmenené nielen tým, že prežijú, ale aj skúsenosťami a následnými levelmi. Tie sa potom prejavia v tom, že si budeme môcť vylepšiť základňu, vyskúmať nové technológie či zabezpečiť vojakom lepšie zbrane a rýchlejšiu liečbu. 

Nenechajte sa uniest votrelcom

Zďaleka to ale nie je všetko. Votrelci budú ľudí unášať, čo je veľkou novinkou v hrách a dokonca sa stretneme aj s inými stvoreniami. Samozrejme, že nepriateľskými. Rad dôjde aj na kráľovnú či facehuggerov, ako aj na nepriateľské ľudské komando, ktorému naše misie nebudú posrsti. Skrátka nás čaká kopec noviniek, pre ktoré by mohla byť hra Aliens: Dark Descent prelomovým titulom.

Nový príbeh, hororová atmosféra, survival, taktika a pohľad zhora - ak potrebovalo Alien univerzum nový náboj, toto je ono. Aliens: Dark Descent ponúkne približne 30 hodín čistého herného času a naplánovaná je na rok 2023. Vyjde na platformách PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S aj PlayStation 4 a Xbox One.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.10.2022   |   Zobrazené: 771x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 4 4 1 c a  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia