Stiahnut.sk

Zábavné, desivé aj tímové: Top 15 najlepších zombie hier na PC

Zombie hry sú mimoriadne populárnym žánrom, ktorý má fanúšikom stále čo ponúknuť. Ich atraktivita je zrejmá: sú zábavné, strašidelné a dávajú hráčom možnosť stať sa hrdinami vo svete ovládanom zombíkmi.

Aktuálne sa tešia popularite aj vďaka skvelej seriálovej adaptácii hry The Last of Us, ktorá sa ale viac než na zombíkov zameriava na vzťahy postáv a fungovanie sveta po katastrofe.

Najlepšie hry so zombie tematikou - kooperácia aj príbehovky

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších zombie hier na PC súčasnosti. Niektoré ponúkajú neprekonateľný zážitok z online kooperácie proti hordám zombíkov, iné sú zamerané na prežitie a crafting a nechýbajú ani príbehovky s poriadne desivou atmosférou.

Dying Light 1 a 2 - otvorený zombie svet

Dying Light je sandboxová hra s otvoreným svetom a pohybom v štýle parkouru, čo znamená, že môžete liezť po budovách a skákať zo strechy na strechu. Hra tiež obsahuje rozsiahly arzenál zbraní, ktoré môžete použiť na likvidáciu zombíkov rôznymi spôsobmi.

Príbeh sa točí okolo vírusu, ktorý zmenil ľudí na nemysliace nemŕtve stvorenia (nazývané "zombie"). Hráte za Kyla Cranea, agenta vyslaného organizáciou Global Relief Effort (GRE), aby prenikol do karanténou postihnutého mesta Harran a získal údaje z jeho prísne tajného výskumného zariadenia skôr, než sa dostanú do rúk teroristov, ktorí ich chcú využiť na vlastné nekalé účely. Ako prvá časť, tak aj Dying Light 2 je skvelou voľbou.

Left 4 Dead 2 - kultová kooperácia pre 4 hráčov

Left 4 Dead 2 je kooperatívna strieľačka z pohľadu prvej osoby od spoločnosti Valve Corporation. Táto hra bola vydaná 17. novembra 2009 pre platformy Microsoft Windows a Xbox 360 a stále platí, že ide o jednu z najlepších zombie na trhu. A to nielen zo štatútu kultových hier, ale aj znovuhrateľných a zábavných.

Hra Left 4 Dead 2 sa odohráva po pandémii, ktorá zdecimovala väčšinu populácie Spojených štátov a premenila ju na na infikovaných jedincov. Hra sa zameriava na štyroch preživších, ktorí putujú medzi bezpečnými domami, aby sa dostali do vojenského evakuačného bodu na medzinárodnom letisku Louisa Armstronga v New Orleans, pričom bojujú proti hordám nakazených ľudí ovládaných umelou inteligenciou (AI) alebo inými hráčmi, ktorí ich ovládajú prostredníctvom režimu pre viacerých hráčov.

Left 4 Dead 2 pozostáva zo štyroch kampaní s celkovo ôsmimi scenármi, ktoré sa odohrávajú vo vidieckych močiaroch Louisiany, v predmestských oblastiach v okolí New Orleansu, ako aj v priemyselných zariadeniach nachádzajúcich sa v blízkosti povodia jazera Pontchartrain; každá kampaň obsahuje päť úrovní, v ktorých sa hráči musia brániť útokom zombie a zároveň sa snažiť nenechať sa zabiť, kým sa dostanú von živí cez rôzne prekážky, ako sú zamknuté dvere vyžadujúce kľúče nájdené na inom mieste v rámci tej istej úrovne, plnenie rôznych úloh a pod.

State of Decay 2 - survival s online kooperáciou

State of Decay 2 je výborná survival hra so zombíkmi, v ktorej hráte za preživšieho v otvorenom svete. Môžete si vybudovať základňu, zháňať zásoby a zbrane a bojovať proti hordám nemŕtvych. State of Decay 2 ponúka kooperatívny multiplayer, takže sa môžete spojiť s priateľmi a spoločne sa postaviť hordám nemŕtvych.

Počas hrania oceníte dynamický svet, ktorý sa mení v závislosti od toho, ako hráte: ak ste pri útokoch na zombíkov príliš agresívni, stanú sa silnejšími; ak ste príliš pasívni, rozšíria sa ďalej po mape.

Zombie Army Trilogy - zombie strieľačka z 2. svetovej

Zombie Army Trilogy je strieľačka z pohľadu tretej osoby, ktorá sa odohráva počas druhej svetovej vojny. Hra obsahuje realistické prostredie aj zbrane a je navrhnutá tak, aby čo najvernejšie odzrkadľovala časy dávno minulé. Taktiež si ju môžete zahrať v multiplayeri s až tromi ďalšími ľuďmi, vďaka čomu je ideálna pre tých, ktorí chcú zažiť zombie apokalypsu spoločne.

Rozmanitosť zbraní, ktoré sú v tejto hre k dispozícii, je pôsobivá: môžete si vybrať medzi puškami a samopalmi, ako aj brokovnicami alebo pištoľami, ak dávate prednosť niečomu menšiemu, ale silnejšiemu ako štandardná puška. Budete mať prístup aj ku granátom - a nezabudnite na zbrane na boj zblízka!

How to Survive - survival zameraný na crafting

How to Survive je hra o prežití v otvorenom svete, ktorá sa odohráva, ako inak, v postapokalyptickom svete. Hráč musí prežiť zhromažďovaním zdrojov, výrobou predmetov a zbraní a bojom proti zombíkom. V hre nájdeme desiatky rôznych typov zombíkov - niektorí sú rýchli, iní pomalí, niektorí silní, iní slabší - takže si pri boji s nimi musíte dávať pozor a najlepšie preto bude naučiť sa ich návykom.

Systém craftingu v hre How to Survive je pomerne prepracovaný: môžete si vyrobiť zbrane, ako sú mačety alebo luky; oblečenie, ako sú topánky alebo klobúky; potraviny, ako je ovocie alebo sušené mäso; pasce na medvede alebo míny; obväzy na liečenie, keď ste zranení; dokonca aj Molotovove koktaily na podpálenie nepriateľov!

Dead Rising 4 - desivé prebudenie

Dead Rising 4 je sandboxová zombie hra s otvoreným svetom, ktorá ponúka rôzne zbrane a exo obleky. Hra sa odohráva v meste Willamette v Colorade, kde hráte za Franka Westa, ktorý sa snaží zistiť, čo sa stalo jeho priateľovi Bradovi Parkovi.

Príbeh sa začína tým, že sa Frank prebudí z kómy po tom, čo bol nakazený akýmsi zombie vírusom, ktorý spôsobuje, že stráca pamäť. Potom sa vydáva na dobrodružnú cestu po Willamette a snaží sa zistiť, čo sa stalo pred stratou spomienok a ako sa tam vôbec ocitol. Pomerne desivá predstava, no nie?

Killing Floor 2 - 5 hráčov proti svetu nemŕtvych

Killing Floor 2 je kooperatívna strieľačka z pohľadu prvej osoby, v ktorej sa spolu s ďalšími piatimi hráčmi postavíte proti vlnám príšer. K dispozícii budete mať celý rad zbraní vrátane brokovníc, pištolí a pušiek.

Hra má tiež rôzne triedy postáv s rôznymi schopnosťami: Commando má útočnú pušku a granáty; Supporty môžu liečiť alebo posilňovať spojencov; Field Medics používajú svoje zbrane na oživovanie padlých spoluhráčov; Sharpshooters sú vybavení ostreľovačskými puškami na útoky na diaľku, no a Firebug specialists používajú ako hlavnú zbraň plameňomet (a skvele dokážu podpáliť nepriateľov!).

Resident Evil - séria s ktorou nestúpite vedľa

Ste pripravení čeliť svojim najhorším nočným morám? Nehľadajte nič iné ako Resident Evil, legendárnu hororovú sériu o prežití, ktorá desí hráčov už viac ako 20 rokov. V týchto hrách budete čeliť hordám zombíkov a ďalších desivých stvorení, pričom sa budete snažiť odhaliť pravdu o zlovestnej korporácii Umbrella.

Vďaka ikonickej hrateľnosti a nezabudnuteľným postavám sa hra Resident Evil stala základom hororového žánru. Aby ste v týchto hrách prežili, budete musieť využiť všetok svoj dôvtip a schopnosti, pretože budete skúmať strašidelné sídla, opustené laboratóriá a ďalšie desivé prostredia. Každá hra zo série ponúka jedinečný pohľad na svet Resident Evil s rôznymi protagonistami, nepriateľmi a príbehmi, ktoré vás udržia v napätí.

Či už ste dlhoročným fanúšikom série, alebo nováčikom, ktorý hľadá strach, Resident Evil (a to ktorákoľvek časť) je pre vás ideálnou hrou. Vďaka strhujúcej hrateľnosti, akcii, pri ktorej bije srdce, a atmosfére, z ktorej behá mráz po chrbte, nie je divu, že sa tieto hry stali klasikou hororového sveta.

Dead Island - "raj" na tropickom ostrove

Dead Island je sandboxová hra s otvoreným svetom, v ktorej hráte za jednu zo štyroch postáv na tropickom ostrove. Príbeh sa točí okolo ich snahy prežiť epidémiu zombie, pričom počas hry musíte bojovať proti hordám nemŕtvych nepriateľov.

Hlavnou hernou mechanikou hry Dead Island je výroba zbraní, ktorá hráčom umožňuje vytvárať si vlastné zbrane z rôznych súčiastok nájdených v celom hernom svete. V hre Dead Island sa nachádza aj niekoľko rôznych druhov zombíkov (vrátane tých, ktorí po smrti vybuchujú), takže nepoužívajte len strelné zbrane, ale vyskúšajte aj zbrane na boj zblízka!

Dead Space - hororový kult vo vesmíre

Pripravte sa ponoriť do desivého sveta Dead Space. Táto kultová vesmírna hororová séria už viac ako desať rokov vzrušuje hráčov svojou jedinečnou zmesou akcie, napätia a hrôzy. V týchto hrách budete hrať za Isaaca Clarkea, inžiniera, ktorý uviazne na zdanlivo opustenej vesmírnej lodi zamorenej grotesknými a smrtiacimi stvoreniami známymi ako nekromorfovia.

Séria Dead Space je známa svojimi inovatívnymi hernými mechanikami, ktoré vám umožňujú rozkúskovať nepriateľov končatinu po končatine, aby ste im zabránili v útoku na vás. Vďaka svojej desivej atmosfére, strhujúcemu príbehu a zapamätateľným nepriateľom je Dead Space dokonalou hrou pre fanúšikov hororov, ktorí hľadajú skutočne desivý zážitok. Aj keď nejde o zombíkov v pravom slova zmysle, príšer a post-apo svet si tu užijete dosýta.

Project Zomboid - survival ako sa patrí

Project Zomboid je ďalšou survival hrou v zozname, ktorá sa odohráva v postapokalyptickom svete ovládanom zombíkmi. Hra obsahuje obrovský otvorený svet, v ktorom musíte zháňať zásoby, vyrábať zbrane a nástroje a brániť sa zombíkom, aby ste prežili. Hra obsahuje aj rôzne charakterové vlastnosti postáv, ktoré môžu ovplyvniť váš gameplay, napríklad náchylnosť na záchvaty paniky alebo vyššiu odolnosť voči infekcii.

DayZ - česká survival pecka

DayZ je česká hra o prežitie, ktorá sa odohráva v postsovietskom štáte, ktorý zasiahla záhadná nákaza a premenila väčšinu obyvateľstva na agresívnych zombíkov. Musíte sa tak ticho pohybovať v nebezpečnom svete, zháňať zásoby a zbrane a snažiť sa vyhnúť zombíkom aj ostatným hráčom, ktorí môžu byť nepriateľskí. Hra obsahuje aj komplexný systém zdravia, ktorý zahŕňa pocit hladu, smädu a choroby.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season je príbehová hra, ktorá sleduje cestu mladého dievčaťa menom Clementine, ktoré sa snaží prežiť vo svete ovládanom zombíkmi. Hra obsahuje rozvetvený príbeh ovplyvnený rozhodnutiami hráča s rôznymi hádankami a akčnými sekvenciami. Hra je plná emotívnych momentov a intenzívneho rozhodovania, vďaka čomu si ju musia zahrať všetci fanúšikovia série.

World War Z - zombie rúbačka vo vysokom tempe

World War Z je kooperatívna hra, v ktorej sa spolu s ostatnými postavíte proti hordám zombíkov na celom svete. Hra obsahuje množstvo zbraní a tried, z ktorých každá má svoje vlastné jedinečné schopnosti a herné štýly. Hra obsahuje aj dynamický systém roja, ktorý umožňuje zombíkom preliezať prekážky a útočiť z nečakaných uhlov. Fanúšikovia masívnych strieľačiek a rýchlonohých zombíkov si prídu na svoje. Vo štvorici je to jeden z najlepších zombie zážitkov, aký sa dá v zozname nájsť.

Call of Duty - Zombie módy by vystačili na vlastnú hru

Call of Duty Zombie módy sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou hernej série Call of Duty. Módy obsahujú samostatnú dejovú líniu s vlastnými postavami a hernými mechanikami zameranými na prežitie proti vlnám zombíkov. Režim bol prvýkrát predstavený v hre Call of Duty: World at War a odvtedy sa stal základným prvkom série.

V režime Zombie musia hráči bojovať proti hordám nemŕtvych nepriateľov, pričom sa snažia prežiť a postupovať jednotlivými kolami hry. Každé kolo pozostáva z určitého počtu zombíkov, ktorých je v priebehu hry čoraz ťažšie poraziť. Aby hráči prežili, musia spolupracovať, zabarikádovať sa na určitom mieste, nakupovať zbrane a muníciu a získavať body na odomknutie nových oblastí a predmetov.

Režim Zombies sa v priebehu rokov vyvíjal, pričom každá nová hra v sérii pridávala nové funkcie a herné mechanizmy. V niektorých hrách sa napríklad objavujú špeciálne typy zombíkov, ako napríklad "Crawlers" v hre Call of Duty: Black Ops, ktorí sú menší a rýchlejší ako bežní zombíci. Iné hry obsahujú jedinečné výhody a schopnosti, ktoré si hráči môžu aktivovať, aby získali výhodu. Celkovo je Zombie mód v sérii tak obľúbeným, že niektorí hráči si kupujú hru iba preň.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 19.4.2023   |   Zobrazené: 1159x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 c 0 1 6 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia