Stiahnut.sk

EA Sports FC 24 novinky: Všetko, čo potrebujete vedieť o nástupcovi FIFA série

Spoločnosť Electronic Arts stratila práva na názov svojej najhranejšej série FIFA, a tak prichádza na scénu nová EA Sports FC 24. Očakávané predstavenie prvého gameplay traileru ale nedopadlo práve najlepšie. Sčasti to bolo spôsobené divnými, miestami až smiešnymi tvárami známych futbalistov a futbalistiek. A nemalý podiel na tom mal aj fakt, že trailer neukázal žiadne zábery z hry a jej hrateľnosti. Keďže ale ide o pokračovanie hry FIFA 23, len pod iným názvom, EA môže očakávať rovnakú hráčsku priazeň, akej sa tešila s franšízou FIFA doteraz.

Kedy vyjde nová FIFA 24?

Novinku EA Sports FC 24 a aj jej pokračovania môžeme očakávať už 29. 9. tohto roku. V nastolenom trende vydávania predošlých FIFA hier tak bude EA pokračovať aj tento rok. Aj preto je na mieste stále hovoriť o FIFA 24 – rovnakí vývojári, FUT mód a len malé množstvo zmien.

Vyzerá to tak, že EA neplánuje robiť so svojou veľké zmeny, ale skôr nadviazať na to, na čo sú hráči zvyknutí. Novinky, samozrejme, budú, ale neočakávame nič obrovské. Hodnotiť ale budeme môcť až po ukážkach priamo z hry, respektíve po prvotných reakciách hráčov na novinku.

EA Sports FC 24 vyjde vo vyššie spomínanom dátume v základnej verzii pre PC, PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Drahšia Ultimate Edícia sa do obehu dostane už 22. 9.

Licencie v EA Sports FC 24

teraz máme potvrdených viac než 19 000 hráčov a hráčok, cez 700 tímov, 115 štadiónov a viac ako 30 ligových súťaží v hre EA Sports FC 24. Hviezd je v novom ročníku viacero, čo dokladá aj oficiálna obálka hry, kde je hneď niekoľko desiatok popredných futbalových mien z mužského aj ženského futbalu. Najväčšia pozornosť sa ale tento rok venuje ostrostrelcovi Erlingovi Haalandovu z Manchasteru City.

Z klubových a národných súťaží sa môžeme tešiť na Ligu majstrov UEFA, Európsku ligu UEFA, Európsku konferenční ligu UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundesligu, LaLigu, Seriu A, americkú MLS a národnú ženskú futbalovú ligu. Pravdepodobne bude opäť chýbať česká aj slovenská liga, ale informácia bude známa opäť až po vydaní hry.

Technológia HyperMotionV

EA Sports FC 24 bude rovnako ako FIFA 23 pracovať s technológiou HyperMotion, tentokrát s poradovým číslom 5. HyperMotionV ale bude k dispozícii len v hre na konzolách PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC.

Táto technológia využíva volumetrické dáta z viac než 180 zápasov v UEFA Champions League, Premiere League a LaLige, aby pohyb v hre odrážal skutočný zápas a pohyby hráčov a hráčok. K tomu treba počítať aj s optimalizáciou Opta, ktorá dimenzuje športovcov tak, ako ich poznáme z reálu a zvyšuje tak realistickosť každého individuálneho hráča.

Frostbite engine dostal vylepšenia

Ako FIFA 23, aj EA Sports FC 24 je postavená na Frostbite engine, ktorý aj tento rok dostal mnohé vylepšenia. Všetko v rámci postupného posúvania sa k realistickosti hry a čo najvernejšiemu zážitku. Posúva sa tak chovanie a vzhľad hráčov a hráčok v každom zápase, no pri druhom menovanom by sme boli s vynášaním súdov nanajvýš opatrní, kým neuvidíme reálne vykreslenie hráčov.

Nová FIFA – Nový Ultimate Team a spojenie mužského a ženského futbalu

Najväčšou novinkou bude bezpochyby evolúcia futbalistov a futbalistiek. Odteraz si budete môcť nakombinovať mužský a ženský futbalový tím v móde Ultimate Team, aj keď nevieme, do akej miery bude s týmto prvkom súhlasiť samotná hráčska komunita.

Už teraz sa ukazuje, že niektoré ženské futbalistky majú lepšie štatistiky než ich mužskí kolegovia, čo je prinajmenšom diskutabilné. Na výsledok tejto fúzie si ale opäť budeme musieť počkať až do vydania hry.

Stálice ako Kariéra, Kluby a Volta Football

Kariérny režim opäť ponúkne zaujímavé možnosti príbehu hráča alebo manažéra klubu a nebudú chýbať ani spoločenské módy ako Kluby či Volta Football. Novinkou bude divácky režim, ktorý vnesie do Kariéry úplne nový rozmer. Podporovaný bude aj crossplay na PC a všetkých konzolách okrem Switchu.

 
Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.7.2023   |   Zobrazené: 1614x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 3 4 5 c f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia