Stiahnut.sk

15 najlepších Metro aplikácií pre Windows 8

Windows 8 je tu s nami v plnej verzii už viac ako pol roka, čo je doba viac než dosť dlhá na to, aby sa objavili nejaké tie zaujímavé aplikácie pre jeho nové rozhranie Metro, respektíve Modern UI. Nasledujúci výber, podľa nás, obsahuje naozaj nenahraditeľné aplikácie, ktoré z funkčne osekaného systému urobia nástroj pre prácu aj zábavu, ktorým Windows 8 chce byť.

Práca

Teraz si popíšeme pár aplikácií, ktoré by mali zvýšiť produktivitu vašej práce, nech už je akákoľvek. Ide o šikovné nástroje aj nenahraditeľné aplikácie, bez ktorých dnes už nemá cenu žiť (Skype, Twitter, Wikipedia).

Twitter

Ak nazveme Twitter hanlivým slovom "sociálna sieť", tak sa mu veľmi ospravedlňujeme. Nezaslúži si to, pretože ide o skutočne fenomenálny spôsob, ako zostať v kontakte so zaujímavými ľuďmi a myšlienkami a ako prezentovať to, čo sami svetu chcete povedať. Ak je Twitter vašou šálkou kávy, nemôžete túto aplikáciu ignorovať.

Adobe Photoshop Express

Edícia Express sa plnohodnotnému Photoshopu príliš nepodobá, ale našťastie je upravená pre dotykové ovládanie a stále s ňou väčšinu základných úprav obrázkov urobíte. Môžete orezávať, otáčať, meniť jas i farebnosť, odstraňovať červené oči, alebo pridávať rôzne filtre.

SketchBook Express

Ide pravdepodobne o najlepšiu aplikáciu, ktorú si môžete na Windows 8 stiahnuť na kreslenie. Obsahuje veľa štetcov a nastavení, ktoré by ste možno od bezplatnej aplikácie nečakali.

Google Search

Google a vyhľadávanie, to je rovnaké synonymum ako Photoshop a úprava fotiek, takže tento program by vám rozhodne nemal v Metre chýbať. Okrem bežného vyhľadávania ponúka aj to hlasové. Nie je ďaleko doba, kedy klávesnica naozaj potrebná nebude?

TeamViewer Touch

Bez aplikácie TeamViewer si veľa ľudí nedokáže svoju prácu ani predstaviť. Ovládanie vzdialeného počítača na vlastnej ploche je niekedy úplnou nevyhnutnosťou, či už ide o váš druhý počítač, alebo o stroj niekoho, kto od vás chce pomôcť. Vo verzii Touch je všetko samozrejme prispôsobené dotykovému ovládaniu, ale stále môžete ovládať počítač s Windowsom, Macom aj Linuxom.

Metro Commander

Posledná aplikácia, ktorú by sme na Modern UI čakali, je rozhodne "zastaraný" dvojstĺpcový súborový manager. Ale napriek tomu sme ho dostali v podobe Metro Commanderu, ktorý je jednou z mála šancí, ako sa v Modern UI dostať "pod pokrievku" priamo ku zložkám, bez ktorých si mnoho užívateľov nedokáže ovládanie PC predstaviť.

Skype

Skype sa stal dominantným video-komunikačným nástrojom už pred akvizíciou od Microsoftu. Dnes si túto pozíciu udržiava a dotyková aplikácia pre Modern UI samozrejme chýbať nemôže.

Evernote Touch

Evernote je univerzálny a multiplatformný nástroj na vytváranie poznámok. Nenahraditeľná vec pre každého, kto si niečo musí alebo chce pamätať a pripomínať. Výhodou Evernotu je, okrem samotnej kvality služby, automatická synchronizácia medzi všetkými zariadeniami, medzi ktorými figurujú tablety, telefóny i počítače, pretože všade tam sa s aplikáciou pre Evernote stretnete. Navyše sa môžete do svojho profilu prihlásiť aj jednoducho cez web, takže si svoje poznámky prehliadnete aj na cudzom PC.

Wikipedia

Existuje snáď ešte nejaký užívateľ internetu, ktorý by Wikipédiu nepoužíval ako zdroj relevantných a overených informácií? Táto aplikácia pre Windows 8 sa snaží tento prehľadný, ale nie príliš pohľadný web predviesť v novej podobe, ktorá pritiahne nielen informáciami, ale aj ich prezentáciou.

Zábava

Áno, takmer všetky aplikácie uvedené vyššie sú tiež zdrojom alebo nástrojom zábavy, ale pre tie nižšie to platí dvojnásobne. Spomenieme pár hier, nakupovanie, skvelé príslušenstvo pre Xbox aj populárne čítačky kníh.

Royal Revolt

Tower defense je veľký hit posledných rokov, ale Royal Revolt sa vydalo ťažšou cestou a princíp obrany prevracia naruby. Tentoraz sa starostlivo vybudovanou obranou budete prebíjať vy, ako mladý princ, ktorému škaredí príbuzní ukradli po smrti otca trón. Samozrejmosťou je veľa podarených levelov i schopnosti, ktoré si odomykáte za zdarný prechod misiami. Vynikajúca je hlavne grafika, ako už to tak dnes býva, vysoko štylizovaná do komiksova.

eBay

Nakupovanie v aukciách a vzdialenej cudzine je pre mnohých adrenalínovým športom, preto eBay zaraďujeme do zábavných aplikácií. S aplikáciou pre Metro budete mať svoje nákupy, prihodenia aj predaje neustále pod kontrolou.

Halo: Spartan Assault

Jediná platená aplikácia v našom prehľade je po dlhej dobe prvé Halo hra pre PC. Hra má na Metacritic veľmi zaujímavé skóre 76, a aj keď nejde o to "pravé" Halo, zábava je to parádna. Strieľajte a spoznajte trochu viac z histórie elitných Spartan Ops.

Cena: cca 5 €

Xbox SmartGlass

Tablety sú mocné zariadenia, s ktorými už sa musí počítať aj ako s konkurenciou pre herné konzoly. Microsoft na to však ide šikovne a z tabletu sa rozhodol urobiť skôr rozšírenie svojho Xboxu, ako protivníka. Záleží len na šikovnosti vývojárov, aké možnosti tomuto unikátnemu spojeniu dajú. Napríklad budúci Battlefield by mal mať cez tablet ovládateľný veliteľský mód. Nebol by to ale Microsoft, keby do aplikácie nepretlačil aj televíziu, takže SmartGlass môže z vášho tabletu urobiť aj dosť drahé diaľkové ovládanie.

NOOK

NOOK je populárnou platformou na nákup a čítanie elektronických kníh, novín a časopisov. Ponúka cez 3 000 000 titulov, z ktorých je tretina zadarmo. Umožňuje aj trial predplatného novín, rovnako ako ukážky z kníh zadarmo.

Kindle

Nebudeme opakovať to, čo sme písali pri Nook, pretože Kindle je to isté, len od Amazonu. Vďaka popularite e-ink čítačiek rovnakej značky môže byť Kindle o to lepšou voľbou, pretože synchronizuje obsah medzi rôznymi zariadeniami. Vďaka tomu si na PC čítate knižku a po ceste do práce alebo do školy v MHD len vytiahnete Kindle tablet alebo čítačku a pokračujete tam, kde ste skončili.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.9.2013   |   Zobrazené: 6956x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 f f 9 1 3  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia