Stiahnut.sk

Herný Avatar: Frontiers of Pandora bude pastvou pre oči. Aký bude gameplay a príbeh?

Svet Pandory od režiséra Jamesa Camerona ožije aj v novej akčnej FPS adventúre Avatar: Frontiers of Pandora. Hra bude priamo súvisieť s dvojicou filmov, ktoré zbúrali kiná v návštevnosti a ani v hodnoteniach si neviedli vôbec zle. Za herným spracovaním Avatara stojí švédske štúdio Massive Entertainment v spolupráci s Ubisoftom a má všetky predpoklady na to stať sa konečne úspešnou hrou vychádzajúcou z filmu.

Prvý gameplay trailer k hre Avatar: Frontiers of Pandora

Od prvotného oznámenia hry v roku 2017 ubehlo viac času, než je zdravé. Na druhej strane sú ale fanúšikovia Avatara na čakanie zvyknutí – prvý film z roku 2009 delilo od minuloročného pokračovania neuveriteľných 13 rokov. Až teraz sme sa ale dočkali prvého oficiálneho gameplay traileru k Avatar: Frontiers of Pandora a je sa na čo pozerať.

Pôvodne mala hra vyjsť súbežne s pokračovaním filmu Avatar: The Way of Water, ale vývojári to akosi nestihli. Ak to ale bude znamenať, že hra ponúkne epický zážitok z Pandory, hráči im to zaiste radi odpustia.

Vývojári stojaci za hrou Avatar: Frontiers of Pandora

Švédske štúdio Massive Entertainment už 5 rokov do hry vkladá prvé-posledné a nie je v tom samé. Okrem Ubisoftu dohliada na hru aj produkčná spoločnosť Lightstorm Entertainment založená Jamesom Cameronom, ako aj Disney, ktorý licenciu na svet Avatara vlastní.

Avatar: Frontiers of Pandora bude poháňaný Snowdrop enginom, ktorý si prešiel výrazným vylepšením a v ešte neupgradovanej verzii poháňal napríklad sériu The Division od švédskych vývojárov.

Bude herný Avatar aj v češtine?

Avatar: Frontiers of Pandora aktuálne nemá v podporovaných jazykoch uvedenú češtinu. Je to o to zvláštnejšie, že pri spustení predobjednávok bola uvedená aspoň česká lokalizácia titulkov. Len dodáme, že poslednou hrou od Ubisoftu s podporou češtiny bol Immortals: Fenyx Rising z roku 2020.

Čo ponúkne príbeh v Avatar: Frontiers of Pandora

Po príbehovej stránke ponúkne hra Avatar: Frontiers of Pandora doposiaľ nevidené, takže hráči dostanú nový dej aj postavy. Je ale dobré vedieť, že hra sa odohráva v rovnakom vesmíre ako filmový Avatar a rovnako tak berie do úvahy aj udalosti z prvého filmu. Práve finálna bitka z pôvodného Avatara je pre hlavnú hrdinku hry podstatná, pretože jej zmenila život.

Na Pandoru je priamo vo filme kladený dôraz a inak tomu nebude ani v hernom prevedení. Nekonečné možnosti, ako spracovať planétu dávajú tvorcom voľnosť, takže uvidíme nové lokality, faunu aj flóru, a tešiť sa môžeme aj na nové postavy.

Hlavnou z nich bude mladučká príslušníčka kmeňa Na'Vi, ktorá bola v detstve unesená ľuďmi a zaradená do bojového programu. Ten mal deti naučiť, ako bojovať s cieľom postaviť sa vlastným ľuďom. Z toho plynie aj výučba používania ľudských strelných zbraní, ktoré tak doplnia tradičnejšie luky, kopije či menšie dýky.

Postava mladej hrdinky sa po bitke v prvom filme ocitá v kryokomore - hlbokom spánku, z ktorého sa prebudí až o 15 rokov neskôr. Pandora je stále zmietaná v bojoch medzi ľudskou RDA a domorodcami, takže budú hráči hodení priamo do prebiehajúceho konfliktu. Popri tom budú s postavou objavovať nové lokality, postavia sa svojim väzniteľom a nakoniec sa posnažia získať si kmene na svoju stranu, aby sa spoločne pustili do boja.

Gameplay

Z hľadiska hrateľnosti bude Avatar: Frontiers of Pandora výrazne pripomínať sériu Far Cry. Na svoje si tak prídu milovníci hier z pohľadu prvej osoby, ako aj lineárneho príbehu v otvorenom svete.

Práve ten bude na Pandore alfou a omegou, a hráči z neho nespustia oči. Objavovanie nových lokalít tak bude možné, rovnako ako túlanie sa po krajine, ale pre posun v hre budú hráči nútení plniť dané úlohy, ako napríklad obsadzovať základne RDA.

Avatar: Frontiers of Pandora bude akčnou adventúrou s dôrazom na strety s ľuďmi, v ktorých budú môcť hráči využívať všetky dostupné zbrane. Základ síce budú tvoriť chladné a primitívnejšie domorodé zbrane ako luky, oštepy alebo dýky, no vďaka výcviku v mladosti bude hlavná hrdinka zručne narábať aj so strelnými zbraňami ako samopaly, brokovnice či raketomety.

Pokiaľ ide o skúmanie sveta, k dispozícii budú viaceré možnosti. Základ bude tvoriť presúvanie sa po vlastných nohách, ale nebudú chýbať ani dopravné prostriedky z filmov - cestovanie na ochočených zvieratách, s ktorými si hráči zalietajú, zaplávajú alebo sa rýchlejšie presunú po súši. 

Aby bola hra zaujímavejšia, nebude chýbať crafting predmetov, zber surovín po mape, možnosť navariť si rôzne pokrmy dodávajúce rôzne vylepšenia alebo aj úprava vzhľadu postavy s prvkami RPG. Rovnako tak bude možné prispôsobiť si aj zvieracích pomocníkov, ktorí nájdu využitie aj v boji a bez poriadneho bojového pomaľovania to jednoducho nie je ono.

Otvorený svet, alebo teda open-world, prinesie hráčom najrôznejšie questy aj vedľajšie aktivity, ktorými strávia čas popri hlavnej dejovej linke. Na ceste si hráči prídu aj na zberateľské predmety vďaka plneniu práve vedľajších úloh. Podobne ako vo filmoch, aj v hre bude hrať prím audiovizuálna stránka. Nebude chýbať ani striedanie dňa a noci, kedy práve v tme ešte viac vynikne rozmanitosť a farebnosť tohto krásneho, ale miestami nehostinného sveta.

Avatar: Frontiers of Pandora - Multiplayer

Herný Avatar bude čisto singleplayerovou záležitosťou so zameraním na sólo zážitok z príbehu a objavovania nádherného sveta pretkaný súbojmi. K dispozícii ale bude možnosť zahrať si v kooperácii s ďalším hráčom, podobne ako v sérii Far Cry, a prejsť si tak misie či celý príbeh spoločne.

Dátum vydania Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora vyjde 7. decembra 2023 a to na PC cez Ubisoft Store, ako aj na konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.6.2023   |   Zobrazené: 718x

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 a 5 a b f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia