Stiahnut.sk

7 najlepších rozšírení pre Google Chrome na zvýšenie produktivity aj bezpečnosti

Najpoužívanejší internetový prehliadač Google Chrome ponúka tisíce užitočných rozšírení na zvýšenie produktivity či blokovanie reklamy. Skrátka možnosti, ako si spríjemniť každodennú prácu v prehliadači a vo väčšine prípadov aj úplne zadarmo. Funkcionalita sa, samozrejme, líši a každému môže vyhovovať k práci či bežnému fungovaniu niečo iné. Vybrali sme preto 7 výborných Google Chrome rozšírení, ktoré majú široký záber používateľov a môžu sa hodiť každému.

V zozname nájdete rozšírenia na organizáciu záložiek, zmenu farebnej témy, zvýšenie produktivity, zlepšenie nakupovania na internete aj už spomínané blokovanie reklamy. Zámerne sme preto vybrali menej známe, ale kvalitné, rozšírenia a vynechali klasický Adblocker, Grammarly či Google Translate.

Najlepšie rozšírenia pre Chrome:

  • Ghostery
  • Last Pass
  • Dark Reader
  • Pocket
  • OneTab
  • Honey
  • Stay Focusd

Ghostery

Rozšírenie Ghostery je alternatívou k AdBlockeru, ktoré je ale čistejšie a intuitívnejšie. Ponúka aj pokročilejšie nastavenie zobrazovaných prvkov na stránkach, čo je pri niektorých weboch obrovské plus. Inak ale spoľahlivo blokuje reklamy, bráni v sledovaní trackermi a chráni súkromie pred odovzdávaním vašich informácií tretím stranám.

K tomu vám dokáže prehľadne poskytnúť informácie o sledovacích programoch, ktoré blokuje a vy tak vidíte, aké údaje by inak o vás zhromažďovali. Na základe týchto informácií sa potom môžete rozhodnúť, ako naložíte s blokovaním reklamy na každej stránke. Ochrana súkromia v prehliadači Google Chrome začína pri blokovaní reklám a trackerov.

LastPass

Prehliadač Chrome ponúka už v základe ukladanie hesiel, ale ak chcete posunúť mieru bezpečnosti o level vyššie, siahnite po rozšírení LastPass. Ide o rokmi overený samostatný program na ukladanie a zabezpečenie hesiel, ktorý už dlhšie figuruje aj v Chrome obchode ako rozšírenie prehliadača. Oproti Chrome ukladaniu hesiel ponúka rozšírené možnosti zabezpečenia ako dvojfaktorové overovanie, zdieľanie hesiel a väčšiu podporu zariadení.

Prístup k uloženým heslám je navyše podstatne jednoduchší, než hľadanie prístupových údajov v Google Chrome nastaveniach. Bezplatná verzia LastPass je obmedzená na používanie na jednom zariadení, čo bude vyhovovať používateľom pracujúcim na jednom PC alebo notebooku.

Dark Reader

V kvalitne spracovaných mobilných aplikáciách samozrejmosť, vo webovom rozhraní stránok nie až tak zaužívaná prax – tmavý režim prehliadania. Ak pracujete v noci, alebo si čítate články či pozeráte videá, svetlá téma webu ťahá oči a namiesto toho, aby ste museli sťahovať celkový jas obrazovky, môžete siahnuť po rozšírení Dark Reader.

Tento populárny pomocník vám umožní zobraziť si akúkoľvek stránku v tmavej téme a v ponuke sú aj ďalšie možnosti prispôsobenia prehliadania. Nechýba napríklad upravenie jasu, kontrastu, zobrazovania sivej alebo ignorovanie jednotlivých stránok či povolenie tmavej témy len na špecifických stránkach.

Pocket

Rozšírenie Pocket sa hodí najmä pre používateľov, ktorí často nemajú čas dostať sa k obsahu na internete a v budúcnosti zabudnú na to, že si chceli niečo prečítať alebo pozrieť. Ide o šikovný nástroj, do ktorého si uložíte všetok obsah "na potom", aby ste sa k nemu mohli pohodlne vrátiť z prostredia prehliadača Google Chrome a nemuseli ste si to ukladať do poznámkového bloku či posielať do súkromnej správy na Messengeri. Pohodlne si tak uložíte články, videá aj iný obsah a Pocket vám ho potom prehľadne zobrazí a ponúkne na opätovné otvorenie.

K obsahu máte prístup z akéhokoľvek zariadenia, kde máte Pocket v prehliadači nainštalovaný. Súčasťou je možnosť pridávať tagy k uloženým odkazom a organizovať si odkazy napríklad podľa témy či formy obsahu (články, videá a pod.). Poteší aj funkcia návrhov zaujimavého obsahu na základe vami uložených odkazov. Návrhy vám Pocket vygeneruje automaticky a vy sa tak môžete dostať k zaujímavému článku alebo videu na základe vašich preferencií.

OneTab

Máte problémy s otvorenými oknami v prehliadači? Vyskúšajte rozšírenie OneTab, ktoré vám ich zjednotí do jedného celku a vy si môžete vybrať, ktoré z nich chcete znovu otvoriť či obnoviť. K dispozícii je aj možnosť otvoriť si všetky okná naraz a vrátiť sa k rozrobenej činnosti. Rozšírenie sa hodí aj v prípade, že máte pomalší počítač a čím viac otvorených okien v prehliadači máte, tým väčšia záťaž na pamäť PC a notebooku to je. Navyše bude váš prehliadač pôsobiť oveľa prívetivejšie a zbavíte sa chaosu s oknami v hornej lište.

Honey

Rozšírenie Honey poteší všetkých vášnivých nakupujúcich online. Ide o nástroj, ktorý automaticky skontroluje daný web a ak je to možné, ponúkne zľavové kupóny/kódy pre daný obchod. Ešte predtým, ako za produkt zaplatíte, tak môžete využiť tlačidlo "Apply Coupons", ktoré automaticky skontroluje a použije zľavové kupóny, ak sú nejaké k dispozícii. Nemusíte tak nič hľadať ručne a ak sa daný internetový obchod nachádza v databáze rozšírenia Honey, pravdepodobne ušetríte. Podporovaných obchodov je mnoho vrátane veľkých internetových predajcov, ale je dobré si pred nákupom tento zoznam skontrolovať.

Užitočnou funkciou rozšírenia je Droplist, ktorá sleduje cenu daného produktu naprieč časom. Zadáte si do nej URL adresu produktu a nastavíte cenu, po ktorej dosiahnutí vás rozšírenie upozorní a vy tak produkt kúpite za výhodnú cenu.

StayFocusd

Bojujete s prokrastináciou pri práci na počítači, špecificky v prehliadači Chrome? Využite nástroj StayFocusd, kde si nastavíte limity a obmedzenia na vaše aktivity online a čas využijete efektívnejšie. Môžete si nastaviť osobné obmedzenia na čas alebo na návštevu špecifických stránok, takže sa nebudete príliš rozptyľovať.

Aplikácia vám jednoducho nedovolí danú stránku zobraziť, prípadne vám ju zablokuje po uplynutí časového limitu. V nastaveniach si môžete dokonca zvoliť aj úplné zneprístupnenie stránky v danej hodine počas dňa či noci, aby ste napríklad nestrávili hodiny na sociálnych sieťach či pozeraním videí na YouTube. Možnosť Nuclear Option je extrémnym riešením, kedy vám rozšírenie zakáže návštevu akýchkoľvek stránok okrem tých, ktoré ste si povolili otvoriť. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.7.2023   |   Zobrazené: 733x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 c 7 a 7 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia