Stiahnut.sk

Aké sú hardvérové nároky pre Hogwarts Legacy?

Systémové požiadavky na Hogwarts Legacy konečne dorazili a pre mnohých hráčov ide o poriadny šok. Predpokladalo sa, že nároky na hardvér budú vyššie, ale toto magické RPG v otvorenom svete si ukrojí poriadnu porciu výkonu aj miesta na disku.

Aby ste sa mohli prechádzať po svete Harryho Pottera, budete potrebovať výkonnú pamäť RAM, prémiové CPU a veľký SSD disk. V odporúčaných požiadavkách na Hogwarts Legacy dokonca nájdeme aj informáciu o najnovších AMD grafických kartách, ako aj o Nvidia GPU s vyššou cenovkou.

Poďme ale pekne po poriadku. V minimálnych požiadavkách na spustenie Hogwarts Legacy nájdeme aj podporu tradičných, starších diskov, ale vývojári z Avalanche Software odporúčajú práve SSD disky, ktoré budú hre "stíhať".

Pozitívnou správou je, že nové upscallingy AMD FSR a NVIDIA DLSS budú hráčom k dispozícii pre zvýšenie FPS hry. Táto informácia sa týka všetkých, ktorí už hru spustia – so staršími a slabšími grafickými kartami, ako aj tými najnovšími a najvýkonnejšími.

Systémové požiadavky pre Hogwarts Legacy

Hardvérové nároky na Hogwarts Legacy sú rozdelené do niekoľkých kategórií a nemáme tak k dispozícii tradičné rozdelenie na minimálne a odporúčané systémové požiadavky. My sme ich ale zjednodušili do tabuľky tak, ako sme na hardvérové nároky zvyknutí.

Ak si budete chcieť hru zahrať na 60 FPS s rozlíšením 1080p, budete potrebovať minimálne grafickú kartu Nvidia GeForce GTX 960 – keďže ide o staršiu generáciu grafickej karty, nejde o nič svetoborné, ale špecifikácie sú vo všetkých prípadoch jasne dané.

Hogwarts Legacy - Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i5-6600 (3.3Ghz) alebo AMD Ryzen 5 1400 (3.2Ghz)
RAM: 16 GB
Dedikovaná VRAM: 4096 MB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 4GB alebo AMD Radeon RX 470 4GB
HDD: 85 GB voľného miesta
Ďalšie: Windows 10 64-Bit, DirectX: Verzia 12
 

Hogwarts Legacy - Odporúčané požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i7-8700 (3.2Ghz) alebo AMD Ryzen 5 3600 (3.6 Ghz)
RAM: 16 GB
Dedikovaná VRAM: 8192 MB
GPU: NVIDIA GeForce 1080 Ti alebo AMD Radeon RX 5700 XT alebo INTEL Arc A770
HDD: 85 GB voľného miesta
Ďalšie: Windows 10 64-Bit, DirectX: Verzia 12
 

Keďže nejde o lacnú hru (59,99 dolárov na Steame pre základnú verziu a 69,99 pre Deluxe verziu Hogwarts Legacy s predbežným prístupom), predpokladá sa, že keď už si ju zakúpite, budete si ju chcieť užiť na maximum výkonu. Kvalitné textúry, tiene a najlepšie svetlá dostanete z grafických kariet GTX 1080 Ti alebo Radeon RX 5700 XT. Prípadne niečo obdobne výkonné. Pri slabších grafických kartách potom treba počítať s tým, že napríklad taký ray tracing nebude k dispozícii.

Hogwarts Legacy na najlepších nastaveniach zažijete na odporúčaných grafických kartách Nvidia RTX 2080 Ti a Radeon RX 6800 XT. Ak tieto finančne náročnejšie kúsky vlastníte, môžete si pokojne dopriať nastavenia na Ultra móde.

Hogwarts Legacy na najlepších nastaveniach

V 4K rozlíšení si ale Hogwarts Legacy užijete len v prípade, že doma máte skutočne výkonné grafiky ako RTX 3090 Ti alebo AMD Radeon RX 7900 XT. Skrátka, aby ste si zahrali tento spinoff Harryho Pottera na najvyšších detailoch, potrebujete do svojho PC zainvestovať, a to poriadne.

To platí aj o požiadavkách na pamäť RAM. Pre 1080p budete potrebovať 16 GB RAM, pre 1440p dokonca až 32 GB. Prejdime ale opäť na niečo pozitívnejšie, a tým je kompatibilita s konzolou Steam Deck od Valve.

Podľa Warner Bros je hra pre Steam Deck overená a len čas ukáže, či sa kompetentní rozhodnú priniesť mágiu aj na túto konzolu. S tým ale prichádza aj otázka, či bude Steam Deck schopný priniesť aspoň ako-tak pozerateľný zážitok z hry. Hogwarts Legacy vychádza 10. februára 2023 a pre hráčov, ktorí si hru predobjednali, bude možné okúsiť svet už o tri dni skôr.

Ďalšie články o Hogwarts Legacy:

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.1.2023   |   Zobrazené: 906x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 3 3 b 6 c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia