Stiahnut.sk

Zaklínač 4: Všetko, čo vieme o pripravovanej hre od CD Projekt RED

Je len málo fantasy sérií, ktoré sa tešia podobnej celosvetovej obľube ako Zaklínač. Dielo z pera Andrzeja Sapkowského si z kníh našlo cestu na PC v podobe hier, aby sa posledné roky ustálilo aj na poli seriálov vďaka adaptácii od Netflixu. A vždy, keď sa oznamujú novinky zo sveta Witchera, ako mnohí fanúšikovia túto sériu poznajú zo zahraničného prekladu, ide o poriadne veľkú udalosť. Inak tomu nie je ani teraz, keď štúdio CD Projekt RED oficiálne ohlásilo pokračovanie Zaklínača.

Hráči sa tak môžu tešiť na pokračovanie jednej z najlepších herných sérií nie posledných rokov, ale všetkých čias, ktorá získala stovky ocenení pre slobodu v rozhodovaní, úžasný príbeh, skvelé postavy, verné zobrazenie knižného sveta aj úžasné prostredia. Celá herná trilógia Zaklínača začala svoje prvé kroky v roku 2007, kedy ešte malé štúdio CD Projekt RED pripravilo PC verziu.

Prvá časť síce nezabodovala na západnom trhu tak, akoby si možno predstavovali, ale o jej postupný vzostup na herný Olymp sa postarali práve hráči v Poľsku, odkiaľ pochádza herné štúdio aj samotný autor knižnej predlohy, ako aj v Českej republike, na Slovensku či v Maďarsku.

 

Po nie príliš vydarenom hernom titule Cyberpunk 2077 tak poľskí vývojári opäť zamútili vody internetu oznámením, ktoré už teraz nedá spávať nejednému priaznivcovi série o Zaklínačoch. Zaklínač 4, alebo teda The Witcher 4, je vo vývoji, a aj keď je pri projekte stále veľa otáznikov, niekoľko dôležitých informácií už predsa len vieme.

Zaklínač 4: Vývoj hry a Unreal Engine

Veľkou novinkou je exkluzívna spolupráca s Epicom, čo pre hráčov znamená, že nejaký čas po vydaní (pravdepodobne 1 rok, ale zatiaľ ide len o dohady na základe predošlých skúseností s exkluzívnymi hrami pre Epic Games Store), bude PC verzia hry dostupná výhradne na tejto hernej platforme. Prípadne sa objaví na platforme GOG, ktorá priamo spadá pod CD Projekt RED. Pokiaľ ide o konzolové verzie, tie by mali byť k dispozícii ako na PlayStation, tak aj na Xbox zariadeniach.

Ďalšou skvelou správou je postavenie Zaklínača 4 na Unreal Engine 5, ktorý má vynikajúce možnosti pre vývojárov, ako aj pre samotných hráčov vo výslednom produkte. Keďže je tento engine už hotový a používaný, tvorcovia  budú mať s hrou podstatne menej práce, ako napríklad s ich poslednou skúsenosťou Cyberpunk 2077, ktorá vyšla poriadne nedorobená a nedoladená najmä kvôli postaveniu na ich vlastnom Red engine. Hráči sa tak môžu pomaly začať tešiť na skvelú audiovizuálnu stránku hry. Vedúcim vývoja je podľa posledných informácií Jason Slama, ktorý má za sebou prácu na kartovej hre GWENT a svet Zaklínača mu tak nie je cudzí.

Zaklínač 4: O čom bude príbeh a aké postavy v ňom uvidíme?

Ikonický Geralt z Rivie už dal svojmu hernému príbehu zbohom práve posledným, tretím Zaklínačom aj s datadiskami. Naskytá sa tak otázka, kam smerovať herný svet ďalej. Ciri sa stala Zaklínačkou a je možné, že sa stane aj hlavnou postavou novej hry. Od CD Projekt RED už sme dostali niekoľkokrát potvrdené, že Geralt z Rivie sa v nových hrách neobjaví, takže je potreba hľadať najpravdepodobnejšie možnosti.

A tak ide len o počiatočné dohady, či bude hlavná postava muž alebo žena. Fanúšikom série by sa určite páčilo pozrieť sa na známy fantasy svet očami Eskela alebo Lamberta, ale môže sa stať, že sa objaví úplne nová hlavná postava bez predošlého uvedenia. V akomkoľvek prípade by potešil návrat Marigolda, ktorý by tak mohol opäť zastávať úlohu rozprávača.

Naskytá sa aj otázka, či tvorcovia preskúmajú svet po udalostiach z predošlých hier, alebo sa pozrieme na svet retrospektívne, napríklad očami Vesemira. V tomto momente sa ale ako najpravdepodobnejší scenár javí úplne nový príbeh s novou postavou, ktorá ani nemusí byť zo zaklínačskej školy, ktoré hráči poznajú.

Zaklínač 4: Bude podporovaný multiplayer?

Aj napriek tomu, že najhranejšími hrami súčasnosti sú práve multiplayeri, v prípade ďalšieho Zaklínača ide ale zatiaľ o veľkú neznámu. Ak by sme vychádzali z predošlej trilógie, tak ani štvrtý Zaklínač by nemal podporovaný multiplayer. Nič ale nie je oficiálne potvrdené ani vyvrátené, takže je nádej, že aspoň čiastočná kooperácia v rámci príbehu by sa v novom titule objaviť mohla.

Zaklínač 4: Ako bude vyzerať gameplay?

Jednou z najpodstatnejších informácií od vývojárov je potvrdenie otvoreného herného sveta, ktorý vznikne práve v Unreal Engine 5. Ten by tak mal doručiť skvelý zážitok, možnosti bez obmedzení a všetko, čo hráči na predošlých hrách milujú. Na teraz môžeme len hádať, či pôjde opäť o prevedenie z pohľadu tretej osoby, alebo sa dočkáme aj nejakých noviniek. Do úvahy pripadá aj možnosť prepínania obrazu medzi prvou a treťou osobou, čím by sa mohol výrazne zatraktívniť zážitok z niektorých herných pasáží.

Prvky RPG by mali byť prítomné, ale zatiaľ opäť nejde o žiadnu oficiálnu informáciu. Ostáva len dúfať, že spojenie s EPic Games a použitie Unreal Enginu 5 prinesie svoje ovocie a hráči dostanú zážitok, na ktorý sa oplatilo čakať.

Zaklínač 4: Dátum vydania

Hra je aktuálne úplne v rannej fáze vývoja, a tak je veľmi trúfalú odhadovať dátum vydania. Navyše ani štúdio CD Projekt RED neposkytlo k tejto téme žiadne bližšie informácie a vývoj sa pravdepodobne natiahne na niekoľko rokov.

Podľa Macieja Kietlińského z Noble Securities by ale Zaklínač 4 mohol vyjsť vo štvrtom štvrťroku 2025. Svoje tvrdenie dokonca okorenil predpoveďou, že by hra mala vyjsť s dvomi DLC balíčkami, ktoré si hráči budú môcť zakúpiť v prvých šiestich mesiacoch po vydaní pôvodnej verzie hry. Ku svojmu tvrdeniu pripojil ešte jednu špekuláciu, a tou je fakt, že ak bude multiplayerový režim v Cyberpunku 2077 úspešný, mal by ho získať aj Zaklínač niekedy na prelome rokov 2026/2027.

Zaklínač 4: Bude obsahovať češtinu aspoň v podobe titulkov?

Ako sme už spomínali, bez českých a slovenských priaznivcov by herná séria vôbec nemala začiatky tak jednoduché, preto je veľmi pravdepodobné, že nový Zaklínač 4 bude obsahovať češtinu. Teda minimálne české titulky, pretože jedine prvý diel sa dočkal aj českého dabingu a pri zvyšných dvoch častiach trilógie sa hráči museli uspokojiť s českými titulkami, ktoré ale bohato stačili. No a ak by sa o preklad opäť postaral Filip Ženíšek, je veľká pravdepodobnosť, že dostaneme aj známe názvoslovie z pôvodných knižných prekladov.

Zaklínač 4: Minimálne hardvérové požiadavky

Pre Zaklínača 4 je ešte priskoro hovoriť o vydaní, nie to ešte o HW požiadavkách. Minimálne hardvérové požiadavky stále neboli oznámené, nakoľko je hra len na začiatku vývoja a pravdepodobne to tak aj zostane ešte niekoľko mesiacov, pravdepodobne rokov.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 6.4.2022   |   Zobrazené: 1154x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d c c 7 c 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia