Stiahnut.sk

TOP 20: Najlepšie hry pre mobil a tablet roku 2024

Herná zábava na smartfónoch sa od svojich počiatkov posunula obrovskými krokmi vpred. Dnes preto máme k dispozícii stovky skvelých titulov, ktoré sa kvalitou spracovania často rovnajú PC alebo konzolovým hrám. Veď akoby aj nie, keď čoraz viac vývojárov prichádza s mobilnými portami obľúbených klasík.

Rok čo rok tak pribúdajú desiatky výborných hier na mobily a tablety, ktoré si udržujú stálu hráčsku základňu a vďaka aktualizáciám prinášajú hráčom stále nový obsah. Prémiový AAA vizuál, podpora gamepadov, pútavé príbehy či skvelá atmosféra – to všetko nájdeme aj na Androidoch a iOS zariadeniach. A ešte ďaleko viac.

Jednoducho už neexistuje žáner, ktorý by na mobilnom zariadení neprerazil. A aj keď sa stále nájde mnoho hráčov, ktorí nepovažujú mobilné hry za ten pravý "gaming", smer, akým sa vývojári uberajú aj na týchto platformách je daný jasne. Príkladom nech nám sú MOBA hry, ktoré si vďaka technologickým vymoženostiam môžeme užiť aj na smartfóne, napríklad vďaka spojeniu gamepad - mobil.

Náš zoznam je ale oveľa pestrejší a žánrovo bohatý, než aby sme sa upínali len na mobilné porty počítačových hier. Vybrali sme pre vás 20 najlepších hier pre mobily a tablety, originálnych a špecifických, nových aj starších, ktoré sú jednoducho ďaleko pred konkurenciou a hráči sa ich nemôžu nabažiť.

Alien: Isolation - Pravá hororová atmosféra

A začneme hneď jedným z najlepších survival hororov posledných rokov. Alien: Isolation najskôr desila hráčov na počítačoch, aby hrôzu aktuálne vniesla aj na mobilné telefóny. Votrelcovi sa v hre tentokrát nepostaví ikonická Ellen Ripley, ale jej malá dcérka Amanda, ktorá bude vo vesmíre úplne sama a bez zbraní. Pocity úzkosti a bezradnosti prežijete aj na menších obrazovkách, než na veľkých monitoroch, a nemôže chýbať ani podpora pripojenia gamepadu či klávesnice s myšou pre ten najlepší možný zážitok. Mobilná verzia Alien: Isolation ponúka všetkých 7 DLC z PC verzie, takže po zakúpení hry nezostane nikto ochudobnený o žiadny obsah.

Angry Birds 2 - Legenda je späť

Legenda od Rovio Entertainment je späť a lepšia, než kedykoľvek predtým. Nahnevané vtáčiky sa vracajú v mobilnej hre Angry Birds 2, aby poničili všetky prasiatka v stovkách levelov. Nádherná grafika, plynulosť hry, podrobný tutoriál pri všetkom novom a vyladené ovládanie – to všetko robí z Angry Birds 2 prístupnú logickú hru na každý deň, ktorej sa nebudete vedieť zbaviť. A vôbec, prečo by to niekto robil? 

Total War: MEDIEVAL 2 - Ikonická stratégia pre Android a iOS

Milovníci strategických hier by mali zbystriť pozornosť, pretože na mobily prišla jedna z najikonickejších sérií. Total War sa hráčom pripomína s ikonickým titulom Medieval 2, aby nastolila stredovek na Android aj iOS zariadeniach. Opäť ide o výnimočný mobilný port PC hry, ktorý ponúka všetko tak, ako to poznáme.

Real-time ťahová stratégia vám umožňuje dobyť nielen Európu, ponúka široké možnosti vládnutia a nechýbajú ani bitky v reálnom čase. Cirkev, nájomné vraždy, spojenectvá a zrady, pokrok v technológiách a zasadenie sveta do historických udalostí. Total War: Medieval II je presne taký, aký si ho pamätáme. Teraz si ho navyše môžeme užiť kdekoľvek na cestách.

Among Us - Zábava vo vesmíre

Sociálny experiment vo vesmíre, kde sa hráči striedajú v úlohách nevinných členov posádky a podvodníkov. Among Us pobláznil hráčov svojou prístupnosťou, zábavnosťou a znovuhratelnosťou a jednoduchým princípom. Klamanie priateľov je zábava, minimálne v hernom svete Among Us - nevinní hráči plnia úlohy na vesmírnej stanici, zatiaľ čo podvodníci len zapierajú, klamú a sabotujú ich prácu.

Navyše s cieľom zabiť spoluhráčov tak, aby ich nikto nevidel a zostali nažive ako poslední. Akonáhle sa niekde objaví mŕtvolka, všetci hráči sa zhromaždia a hlasujú, koho vyhodia do vesmíru. Pre mnohých hra roka 2020 s takým úspechom, že si dokonca Epic Games vypožičali mód Impostors a zaradili ho do svojej vlajkovej lode Fortnite. Among Us je pre Android a iOS zariadenia úplne zadarmo!

Ronin: The Last Samurai - Japonský kultúrny crossover

Samuraj bez pána, Ronin, sa opäť raz postaví svojmu osudu v hre Ronin: The Last Samurai. Legendárni bojovníci z Japonska sa predstavia v nádhernej anime grafike, aby si hráči užili desiatky zbraní a skvelé súboje napríklad so zombíkmi, bossmi alebo gladiátormi. Fanúšikovia crossover hier si prídu na svoje na Androidoch aj iOS zariadeniach.

Mortal Kombat: A Fighting Game - Ikonická bojová hra

Kto by nepoznal legendárnu bojovú sériu Mortal Kombat? Len málo je takých smrteľníkov v radoch hráčov. Po finančnom úspechu nedávneho filmu od Warner Bros. prichádza aj mobilná hra Mortal Kombat: A Fighting Game v novom grafickom prevedení a s novým obsahom bojovníkov či máp.

Kultové postavy ako Scorpion, Raiden či Sub-Zero hráčom naženú nostalgickú husinu, navyše v nádhenrom vizuáli a s vyladeným ovládaním. 3v3 súboje, špeciálne útoky pre každú postavu, synergie a dokopy 130 postáv z Mortal Kombat sveta sú dôvodmi, prečo má titul stálu hráčsku základňu aj v online bojoch.

Rocket League Sideswipe - Futbal na štyroch kolesách

Keď štúdio Psyonix prišlo v roku 2015 s konceptom Rocket League, prinieslo hráčom dovtedy nevidený zážitok. Futbal hraný z kabíny športových áut si okamžite získal stálu hráčsku základňu vďaka svojej zábavnosti, jednoduchosti a návykovosti. Je úplne jedno, aký skill hráč má, Rocket League Sideswipe zabaví veteránov aj úplných nováčikov. Niekoľkominútové zápasy, rankedy, striedanie súťažných sezón a stále nový obsah v skvelom grafickom prevedení. Čo viac si od originálnej mobilnej hry priať?

Lord of the Rings: Rise to War - Ovládnite Stredozem so známymi postavami

Keď sa povie fantasy, tak sa väčšine vybaví J.R.R. Tolkien a jeho Pán prsteňov. Treba povedať, že právom. Filmová trilógia spracovala knižné predlohy tak, že udala trend žánru a doteraz sa nikomu nepodarilo prekonať jej veľkoleposť. Lord of the Rings: Rise to War tak prináša Stredozem na smartfóny a tablety v strategickom prevedení, kde nechýbajú obľúbené postavy, kultové miesta a najznámejšie bitky druhého veku. Nielen pre fanúšikov Tolkienovho diela povinnosť. Rise to War si užijú všetci milovníci taktických stratégií pre jej komplexnosť, epickosť a znovuhrateľnosť.

UFC Mobile 2 - Prepracované súboje v ringu

UFC Mobile 2 vám prinesie realistický zážitok zo súbojov v klietke, keď práve nebude prebiehať žiadny zápas. Autentické brutálne súboje v prémiovom AAA titule tak, ako si to predstavujeme - Známy fightery, váhové kategórie, eventy aj RPG prvky, kedy si môžete svojho bojovníka mierne vylepšovať. Bojovníci majú špecifické pohyby, ktoré vyniknú v nádhernej grafike a užijete si ich vo vyladenom ovládaní. Lepšiu bojovú hru z prostredia UFC zápasníkov na mobiloch nenájdete!

Hitman Sniper: The Shadows - Zabíjajte z temnoty

Kto by nepoznal vynikajúci sériu Hitman o námojnom zabijakovi? Nostalgická legenda ale stále nie a nie umrieť, a po PC hrách prichádzajú na rad aj tie mobilné. Hitman Sniper: The Shadows hráčov opäť zavedie do neľútostného sveta vrážd na objednávku s obrovským množstvom spôsobov, ako zabiť. Okrem sólo hry je možné vyskúšať si aj PvP režim proti iným hráčom. Práve ten je skvelým doplnkom, ktorý niekedy až prevyšuje samostatú kampaň. Za hrou stojí známe štúdio Square Enix.

Crossout - Mad Max sa dočkal svojho pokračovania

Svet Mad Maxa na smartfóne a tablete? Presne taký pocit budete mať z hry Crossout, pôvodne PC titulu, ktorý ale dostal výborný mobilný port. Graficky podmanivá MMO hra, kde si hráči postavia vlastné vozidlo a pustia sa do boja proti súperom ponúka široké spektrum máp, nekonečné možnosti pri tvorbe automobilov a stovky účinných aj zábavných zbraní na ničenie protivníkov. Jednoducho oktánové gladiátorské súboje na otvorenom priestranstve.

Crash Bandicoot: On The Run! - Dynamická postrehovka s obľúbenou líškou

Crash Bandicoot: On the Run! je splneným snom konzolových hráčov, ktorí si svoju obľúbenú šibalskú líšku môžu vziať kamkoľvek so sebou. Akčná zábava s Cortexom, Dingodilom alebo Nitrusom Briom sa opäť presunie na známe lokality Lost City či Temple Ruins. Beh, uhýbanie sa prekážkam, skákanie, zbieranie jabĺčok či odpálkovanie nepriateľov – všetci to milovali a môžu znova! Ako bonus prichádza aj Crashova parťáčka Coco Bandicoot a je to výživná adrenalínová jazda. Poteší aj asynchrónny multiplayer na zdieľanej, rozdelenej obrazovke na jednom zariadení.

Minecraft - Musíme niečo dodávať?

Kto by nepoznal Minecraft, že? Aj po rokoch od svojho vydania je hra rovnako živá, ako v začiatkoch a ponúka hráčom neobmedzené možnosti, ako si vybudovať vlastné obrovské stavby, prechádzať otvorenou krajinou a bojovať proti mobom či bossom. Single aj multiplayer, realizovanie predstáv na obrovskom pieskovisku a skvelá hrateľnosť – to je Minecraft v mobilnej edícii Pocket Mobile.

League Of Legends – Wild Rift - Najhranejšia MOBA všetkých dôb

Najhranejšia MOBA (multiplayer online battle arena) League of Legends od štúdia Riot Games je aj na mobiloch! Presne tak, za svojich obľúbených Šampiónov si môžu hráči zahrať kdekoľvek a kedykoľvek. Menšie zmeny síce s mobilným portom prišli, najmä pokiaľ ide o ovládanie (pochopiteľne), ale hrateľnosť zostala prakticky nezmenená. 5v5 súboje na malej mape, skvelá grafika a rôzne herné módy sú to, prečo ľudia League of Legends: Wild Rift na mobiloch a tabletoch hrajú.

Tropico - Staňte sa diktátorom

Stať sa diktátorom je veľmi jednoduché, teda aspoň v hre Tropico. Po výbornej sérii PC hier prichádza titul aj na mobily, aby ste si v neohrozenej pozícii mohli pripnúť na uniformu medaile, zapáliť si cigaru a vystavať malú zem v Karibiku úplne od základov. A jej osud? Nestrachujte sa. Je to vo vašich rukách a len vy rozhodnete, či sa budú mať vaši poddaní zle alebo veľmi zle. Feral Interactive ponúka mobilný port hry Tropico pre Android a iOS zariadenia za veľmi solídnu cenu.

Sky: Children of the Light - Podmanivý vizuál a príbeh

Fanúšikovia adventúr ocenia vynikajúci mobilný titul Sky: Children of the Light, ktorý nielen nádherne vyzerá, ale ponúka aj úžasný príbeh. Kráľovstvo postupne upadlo do záhuby a je len na hráčoch, aby postupne vliali do sveta a životov ľudí svetlo. Okrem singleplayeru nechýba multiplayer, ako aj úžasný hudobný sprievod, ktorý hre dodá ešte výraznejšiu rozprávkovú atmosféru.

Call of Duty: Mobile - Moderná vojna na mobiloch

Herná séria Call of Duty aktuálne neprežíva najlepšie obdobie na PC a konzolách, ale vo svete mobilných hier exceluje. Až na výnimku CoD: Warzone je táto akčná franšíza na pokraji veľkých zmien (dúfajme) a radosť im môže robiť aspoň Call of Duty: Mobile. Okrem tradičných módov totiž disponuje aj battle royale, ktorý sa teší mimoriadne obľube. Podarená hrateľnosť, skvelá grafika, realistické zvuky, voice chat aj zombie mód sú neodmysliteľnou súčasťou mobilnej verzie Call of Duty.

Civilization 6 - Skvelá zábava pre stratégov

Legendárna ťahová strategická séria Civilization už je nejaký ten piatok k dispizícii aj na mobilných zariadeniach. Konkrétne Civilization 6 ponúka všetok obsah, ktorý hráči milujú z PC verzií vrátane obidvoch datadiskov Rise and Fall a Gathering Storm. Pre fanúšikov ťahových stratégií je to povinná jazda, ktorú si so sebou môžu vziať kamkoľvek.

Fortnite: Battle Royale - Najlepšia battle royale pre všetkých

Vo výbere top mobilných hier pre Android a iPhone zariadenia určite nesmie chýbať najobľúbenejší battle royale titul Fortnite. Je úplne zadarmo, ponúka skvelú hrateľnosť ako na PC a konzolách a vývojári z Epic Games hru pravidelne rozširujú o nový obsah. Podporované je hranie cez gamepad, ale pre hráčov, ktorí majú radi výzvy, je k dispozícii aj upravené ovládanie na dotykovej obrazovke.

GRID Autosport - Realistický zážitok zo závodných áut

Fanúšikom závodných áut asi netreba hernú sériu GRID predstavovať. Pôvodne počítačová a konzolová hra nedávno zavítala aj na mobilné telefóny a tablety a darí sa jej výborne. GRID Autosport má nádherné grafické spracovanie, intuitívne ovládanie a za menší poplatok hráči získajú jednu z najlepších auto-moto sérií súčasnosti aj do svojho smartfónu.

Podobne ako pri Alien: Isolation, aj tentokrát je hra vybavená všetkými rozšíreniami, v ktorých nechýba realistické ovládanie, známe trate a najlepšie autá, ako aj skvelý systém poškodenia automobilu. Pretože bez toho by sa rallye hra jednoducho nezaobišla.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.4.2024   |   Zobrazené: 11617x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 8 b 7 2 3  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia