Stiahnut.sk

Ako viesť rodinný rozpočet

Sledovanie toku rodinných peňazí patrí medzi obľúbené, ale užitočné činnosti. Dvojnásobne to potom platí v prípadoch, že rodina (jednotlivec) pracuje s obmedzeným rozpočtom, rieši hypotéku, snaží sa ušetriť na dovolenku a pod. Mnohí užívatelia majú ešte v živej pamäti trochu neohrabané excelovské tabuľky. Aby z nich vzniklo niečo použiteľné, ​​musel u nich človek stráviť more času a hlavne nesmel zabudnúť, čo ten deň kúpil a zaplatil. Veľakrát tak tento proces vyžadoval ešte medzičlánok v podobe kusa papiera (v lepšom prípade špeciálneho bločku), na ktorý sa ihneď po nákupe zapisovali čiastky a k nim patričné ​​informácie. Postup pripomínal tvorbu telefónneho zoznamu, ktorý si babičky ukladajú nie do mobilného telefónu, ale na biely kúsok papiera. Vzhľadom k neustálemu napojeniu na internet, spoľahlivým cloudovým službám a množstvu mobilných zariadení, ktoré sú v dosahu vo dne v noci, je však na čase pristúpiť k elegantnejšiemu riešeniu. To predstavujú mobilné aplikácie, ktoré ponúkajú obrovskú škálu funkcií. Navyše hneď a kdekoľvek.

V článku užívatelia nájdu 6 zaujímavých mobilných aplikácií, ktoré možno použiť na vedenie rodinného, prípadne osobného rozpočtu. Zaznamenávaniu finančného toku tak možno venovať inak nevyužitý čas v hromadnej doprave, čakárni u doktora, a pod.

Rýchly rozpočet (Fast Budget)

Aplikácia Rýchly rozpočet predstavuje prehľadný nástroj pre vedenie osobného a rodinného rozpočtu. Dostatok funkcií a nástrojov doplňuje skvelo spracované používateľské rozhranie, ktoré sa sústredí na intuitívnosť a rýchlosť pridania záznamu. Zaujímavosťou aplikácie je bezpochyby hravé grafické pojatie, kedy sú jednotlivé kategórie doplnené malou tematickou značkou.

 • Systém: Android
 • Cena: zadarmo
 • Atribúty: prehľadné prostredie, rýchle zadávanie, značky kategórií

Money Manager

Money Manager sa oproti predchádzajúcej aplikácii oveľa viac sústredí na rozsiahle štatistiky a grafy. Zadávanie jednotlivých platieb je viazané k dátumu a hlavné prostredie celej aplikácie tak tvorí kalendár. Užívateľ tak na prvý pohľad vidí, ktoré dni utrácal, v akom objeme a po rozkliknutí zistí aj účel platieb.

Spomínané štatistiky a grafy si možno užiť najmä po spojení aplikácie s PC nástrojom. Skvele tak je možné vizualizovať jednotlivé toky peňazí, výkyvy v úsporách apod.

 • Systém: Android, iOS
 • Cena: zadarmo (k dispozícii aj platená verzia)
 • Atribúty: možnosť spojenia s PC, grafy a štatistiky

Wallet

Peňaženka čiže aplikácia Wallet poteší v prvom rade skvelým českým prostredím. Užívatelia majú k dispozícii jednoduché užívateľské prostredie, vynikajúce ovládacie prvky a na prvý pohľad okamžite vedia, ako sú na tom v danom mesiaci. Veľmi zaujímavými funkciami sú možnosť vyfotiť si účtenku a priradiť ju k danej transakcii, rovnako ako schopnosť zaznamenania polohy daného nákupu.

 • Systém: Android, iOS
 • Cena: zadarmo
 • Atribúty: prehľadnosť, fotenie účteniek, záznam o polohe

AndroMoney

Aplikácia AndroMoney v rámci segmentu finančných aplikácií zaujme najmä svojimi možnosťami v oblasti exportu a spojenia s cloudovými službami (Dropbox a Google Docs). To sa samozrejme viaže na zdieľanie medzi zariadeniami a užívatelia tak vidia svoje transakcie hneď na niekoľkých zariadeniach súčasne. Nechýbajú detailné štatistiky, ktoré sprevádzajú jasné a prehľadné grafy.

 • Systém: Android, iOS
 • Cena: zadarmo (iOS verzia je platená)
 • Atributy: zdieľanie medzi zariadeniami, množstvo kategórií, podpora cloudu

My Budget Book

Mobilný finančný nástroj My Budget Book vystupuje z radu predchádzajúcich aplikácií najmä svojím offline prístupom. Ide o podmienku aplikácie - tá vo svojom kóde neobsahuje požiadavku na pripojenie k internetu, takže sa citlivé dáta jednoducho nemôžu dostať z aplikácie. Na jednej strane ide o skvelé bezpečnostné opatrenie, avšak logicky nie je umožnené zdieľanie dát medzi zariadeniami, prípadne záloha údajov na cloude.

 • Systém: Android, iOS
 • Cena: zadarmo (iOS verzia je platená)
 • Atribúty: striktne offline stav, kalendár, grafy

Rozpočet (Home Budget Manager)

Aplikácia Home Budget Manager - slovensky jednoducho Rozpočet - medzi nástrojmi zaujme najmä vzhľadom základnej obrazovky. Ide totiž o štýl, ktorý veľmi dobre poznajú používatelia systémov MS Windows a ich Metro rozhrania. Úvodný screen je tak rozdelený na farebné dlaždice. Tie obsahujú ako informácie na zobrazenie, tak sú klasickými tlačidlami a prístupmi do ďalších sekcií. Nechýba okamžitý stav, prehľad útrat, mesačné limity pre jednotlivé kategórie, prípadne kalkulačka pre pohodlné sčítanie.

 • Systém: Android, iOS
 • Cena: zadarmo (iOS verzia je platená)
 • Atribúty: Metro vzhľad, skvelé rozvrhnutie funkcií, vstavaná kalkulačka
Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.4.2016   |   Zobrazené: 5206x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 a 6 2 4 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia