Stiahnut.sk

Ako si prispôsobiť náhodné prehrávanie na Spotify podľa seba? (návod)

Náhodné prehrávanie skladieb je na Spotify jednou zo základných funkcií. Viete ale, že vôbec nie je tak náhodné, ako by sa mohlo zdať? Možno ste si všimli určitý vzorec pri prehrávaní, ktorý pôsobí minimálne podozrivo. V spustených playlistoch so stovkami skladieb sa totiž často stáva, že niektoré piesne nezahrajú ani raz, iné zase hrajú aj niekoľkokrát za krátky časový úsek. Ako je možné, že Shuffle Play na Spotify je riadené algoritmom?

Pri počúvaní vlastných playlistov som rád, keď objavím skladby roky nepočuté. Pripomeniem si tak niektoré etapy života spojené práve s danou piesňou. Po zistení, že Spotify účelovo zasahuje do náhodného prehrávania, som sa ale chcel pozrieť na to, či by sa s tým nedalo niečo spraviť. Streamovacia služba sa totiž snaží prehrávať skladby podobné tým, na ktorých Shuffle Play začnete.

Výhodou tohto riadeného prehrávania "na náhodu" je, že vám Spotify vytvorí sériu skladieb, ktoré sa podobajú a vy tak máte ucelenejší pocit z posluchu. Čo ale v prípade, keď si naozaj želáte, aby ste dostali všehochuť vášho playlistu a skladby neboli selektované zámerne? Veď niektoré skladby sa neprehrajú vôbec, a ďalšie zase prídu na rad aj niekoľkokrát.

Najhoršie na tom všetkom je, že táto funkcia je v Spotify ako predvolená. Darmo si tak spustíte Shuffle Play, keď táto funkcia má už od začiatku jasne nastavené pravidlá a vy o tom ani neviete.

Ako si prispôsobiť náhodné prehrávanie na Spotify?

Aby ste túto obštrukciu opravili a náhodné prehrávanie bolo naozaj náhodné, musíte sa vydať do Nastavení na Spotify. Tam potom hľadáte položku Automix. Na mobilných zariadeniach iPhone a Android choďte do Nastavení a zvoľte Prehrávanie/Playback. 

Ak počúvate na desktopovej verzii, kliknite na svoj profil a opäť otvorte Nastavenia a Zobraziť pokročilé nastavenia, kde sa vám opäť zobrazí možnosť Playback. Na všetkých platformách potom vypnite Automix a užite si to pravé náhodné prehrávanie.

Už nikdy nebudete vedieť, aká skladba sa bude prehrávať ďalej a v prípade, že sa vám skutočný Shuffle Play zunuje, vždy sa môžete vrátiť k Automix funkcii a nechať Spotify vyberať podobné skladby k tým, ktoré sa práve prehrávajú.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.11.2022   |   Zobrazené: 453x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 0 b d 7 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia