Stiahnut.sk

11 najlepších mobilných aplikácií s umelou inteligenciou

Umelá inteligencia je tu s nami už dlho, ale až v posledných mesiacoch sa jej dostalo skutočne toľko pozornosti, koľko si zaslúži. A trh s mobilnými aplikáciami nevynímajúc. S AI nástrojmi a aplikáciami sa roztrhlo vrece a čoraz viac používateľov využíva ich prémiové, a väčšinou aj bezplatné, služby. Bezpochyby najväčší boom spôsobil ChatGPT, ale ani Dall-E a Midjourney rozhodne nezaostali (aj keď v úplne inej sfére) a potom sa to už začalo kopiť. 

Editácia či dokonca vytvorenie fotiek a obrázkov, chatboti, úprava videí alebo pomôcky pre marketérov a copywriterov sa stali pre mnohých súčasťou každodenného života.

S umelou inteligenciou sme sa ale stretávali už dávnejšie a ani sme o tom nevedeli. Jazykový prekladač DeepL využíva AI pre najpresnejšie preklady na trhu, aplikácia Socratic už roky pomáha študentom s úlohami a dokonca aj WhatsApp už ponúka možnosť písať si s chatbotom.

Mobilné aplikácie postavené na umelej inteligencii pribúdajú každým dňom, preto v našom zozname budú aj naďalej pribúdať rôzne vynikajúce nástroje. Teraz si ale predstavíme tie, ktoré nás zatiaľ očarili najviac. V zozname nájdete aplikácie s AI zamerané na:

  • Editáciu fotografií a videí
  • Generovanie obrázkov a fotiek
  • Tvorbu textového obsahu
  • Chatovanie
  • Prehliadanie internetu

SuperImage - AI vylepšenie kvality fotografií a obrázkov

SuperImage je upscaler, ktorý využíva na svoje fungovanie nuerálne siete. V podstate vezme obrázok, zväčší ho na vyššie rozlíšenie a potom inteligentne doostrí obrázky, aby vyzerali čisto. K dispozícii je niekoľko možností, ako napríklad režim, výstupný formát a podobne.

Z hľadiska použiteľnosti však robí len túto jednu vec. Príjemné je, že vďaka nemu niektoré staré tapety z telefónu vyzerajú oveľa krajšie, rovnako aj staré fotky fotené na fotoaparáty s nízkym rozlíšením. Nedostatok možností aplikácie je tak jedinou skutočnou nevýhodou, ale napriek tomu, že ide o relatívne novú aplikáciu, patrí medzi najlepšie aplikácie na zvýšenie rozlíšenia v Obchode Play.

StarryAI - AI generovanie umeleckých diel

StarryAI je generátor umenia umelej inteligencie, ktorý dokáže premeniť jednoduchú textovú výzvu na obrázok. Na tento účel sa aplikácia spolieha na dva modely AI. Prvý využíva na vykresľovanie umeleckých výtvorov špecifickú triedu modelov strojového učenia nazývaných GAN alebo generatívne adverzné siete (generative adversarial networks).

Druhý využíva na vytváranie umeleckých diel a obrázkov stabilnú difúziu. StarryAI je jedným z mnohých generátorov textov na obrázky, ktoré sú v súčasnosti na trhu, a umožňuje používateľom vytvárať všetko od avatarov AI až po vlastné NFT.

Lensa AI - Úprava a retušovanie fotiek pomocou umelej inteligencie

Pokiaľ ide o vytváranie umenia pomocou umelej inteligencie, spoločnosť Lensa je určite na čele. Za posledných niekoľko mesiacov zaujala sociálne médiá funkcia Magic Avatar tejto aplikácie, ktorá dokáže generovať umelecké úpravy a iterácie selfie, ktoré jej poskytnú používatelia.

Aplikácia Lensa, ktorú vytvorila spoločnosť Prisma Labs, využíva neurónové siete, počítačové videnie a techniky hlbokého učenia, aby podľa spoločnosti posunula mobilnú fotografiu a tvorbu videa "na novú úroveň". Aplikácia umožňuje používateľom vytvárať čokoľvek od drobných úprav, ako je rozmazanie pozadia, až po úplne jedinečné vykreslenie.

Imagine - Generovanie obrázkov umelou inteligenciou zadarmo

Imagine je jednou z aplikácií na generovanie umenia s umelou inteligenciou, ktoré pracujú len so slovami. Jednoducho jej poviete, čo chcete nakresliť, a ona to nakreslí za vás. Vyskúšali sme viac ako 20 príkladov a každý z nich vykonala, aj keď nie vždy štýlom, ktorý človek očakáva.

Bezplatná verzia je veľmi znesiteľná. Sledujete videoreklamu a za každé sledovanie reklamy ste odmenení jedným obrázkom. Alternatívne môžete zaplatiť týždennú, ročnú alebo doživotnú cenu, aby ste sa vyhli reklamám. V porovnaní s mnohými konkurentmi to funguje prekvapivo dobre a pomerne rýchlo. PicSo (Google Play a iOS) funguje na podobnom princípe a je len na vás, ktorú si vyberiete. My sa ale prikláňame mierne k Imagine.

Facetune - Profesionálna úprava fotiek vďaka AI nástrojom

Facetune je zábavná a hlavne praktická aplikácia, s ktorou si upravíte svoje fotky ako profesionáli vďaka umelej inteligencii. Už samotný názov aplikácie napovedá, že pôjde o úpravu tvárí na fotkách. Jednoducho si tak môžete upraviť profilovú fotku v tej najväčšej kvalite.

A v čom, že je Facetune tak dobrá? V prvom rade ide o jednoduché a intuitívne ovládanie, kde si ku každej funkcii môžete najskôr spustiť krátku inštruktáž, ako na to. Ďalším a samozrejme hlavným ťahúňom je obrovské množstvo funkcií. Facetune vám umožní vylepšiť váš úsmev (rozšíri kútiky, vybieli zuby), skrášliť pleť (vyhladí vrásky, nechá zmiznúť nedokonalosti ako vyrážky, rozžiari kútiky pod očami), upraviť vlasy (farba, odstráni šediny), upraviť oči (farba, odstráni efekt červených očí, zväčší zreničky), zmeniť štruktúru tvarov tváre a mnoho ďalších vecí.

Ask AI - Chatbot vo vašom mobile

Keď sa objavili prvé chatovacie aplikácie s umelou inteligenciou, nešlo z hľadiska kvality o žiadny zázrak. Preto bolo príjemné konečne naraziť na niečo, čo skutočne funguje spoľahlivo dobre. Ask AI robí to, čo hovorí. Položíte botovi AI poháňanému technológiou Chat GPT otázku a on vám odpovie. To je asi tak všetko, čo robí. Je zábavné klásť mu rôzne otázky a dostávať odpovede.

Samozrejme, neodpovie vám na fylozofické otázky alebo tie vzťahové a súkromné, ale na väčšinu otázok z iných tém áno. Niektoré otázky možno bude potrebné preformulovať, aby umelá inteligencia odpovedala podľa vašich predstáv, ale väčšina chatovacích aplikácií s umelou inteligenciou je na tom rovnako. Trochu zvláštne sú aj prémiové možnosti. Dnes už často nevídať aplikácie, ktoré by prešli z týždenného predplatného rovno na doživotné licencie.

Nova AI - Hravý chatbot na mobile

Nova AI je, podobne ako Ask AI, ďalším dobrým príkladom nástroja Chat GPT vo forme aplikácie. Na odpovedanie na otázky používateľov používa Chat GPT-3.5 a ponúka presvedčivé výsledky. Opýtali sme sa niekoľko desiatok rôznych otázok a odpovede boli po skontrolovaní správne.

Hoci sme s ňou nemali žiadne problémy, niektorí iní používatelia hlásia, že príliš zložité otázky môžu vrátiť chybový kód, takže to bude chcieť otestovať. Inak ale Nova AI vyzerá ako väčšina aplikácií AI chatbotov. Je to len jedno pole na konverzáciu, v ktorom kladiete otázky a dostávate odpovede. Bezplatná verzia je obmedzená a prémiová verzia je pomerne drahá. Neexistuje tu žiadny doživotný prístup ako v prípade aplikácie Ask AI.

Copyist: AI Content writer - Písanie textov na mieru pomocou umelej inteligencie

S aplikáciou Copyist: AI Content writer máte na mobile jedinečnú možnosť, ako tvoriť textový obsah pomocou umelej inteligence. Veľká téma súčasnej doby - pre niekoho plagiátorstvo a strata pracovných pozícií, pre iných nástroj na zlepšenie pracovných výsledkov a šetrenie času.

Vďaka umelej inteligencii v aplikácii Copyist: AI Content writer môžete vytvárať originálny obsah a na najrôznejšie témy. AI je poháňaná GPT-3 a disponuje viac ako 40 nástrojmi, ktoré vám uľahčia písanie textov, nadpisov, reklám aj emailov. Súčasťou sú aj marketingové nástroje aj nástroje na skriptovanie videa. Copyist: AI Content writer má intuitívne prostredie a je k dispozícii zadarmo.

Microsoft Edge: Web Browser - Prehliadač s AI chatbotom

Microsoft Edge je podceňovaný prehliadač, ako na PC, tak aj na mobile. Funguje pomerne dobre a umožňuje vám zapojiť sa do iného ekosystému ako Google alebo Apple. Spoločnosť Microsoft urobila v roku 2023 obrovské vlny, keď do služby Bing zaviedla vyhľadávanie založené na technológii Chat GPT. Túto technológiu nakoniec integroval aj do mobilných verzií prehliadača Edge, ktorá funguje ako väčšina chatbotov.

O niečo ho požiadate a on vám vyhľadá web. Nie je stopercentne presný, takže odporúčame overiť si fakty, ale zdá sa, že v prvých dňoch sa mu darí lepšie ako Google Bard. Očakávame, že Microsoft bude naďalej presadzovať svoj náskok v oblasti umelej inteligencie a vy sa môžete stať jeho súčasťou vďaka tomuto prehliadaču.

Dream by WOMBO - Nechajte AI vytvoriť tie najrozmanitejšie obrázky podľa zadania

Aplikácia Dream by WOMBO sa stala aplikáciou roka v službe Google Play. A my sme rovnakého názoru. Je to umelecký nástroj založený na umelej inteligencii, ktorý dokáže vytvárať najrôznejšie nádherné a štylisticky rôznorodé obrázky. Špecializuje sa na snové krajiny, ktoré matne pripomínajú plagáty, ktoré ste si v 90. rokoch mohli kúpiť v obchodoch. Tieto obrázky sú skvelé na zdieľanie na sociálnych sieťach alebo ako obrázky na pozadia ale využitie nájdu kdekoľvek.

Aplikácia funguje trošku ako vyhľadávač. Zadáte podstatné mená v angličtine, čo chcete vidieť. Aplikácia potom nakreslí krajinu snov s týmito podstatnými menami. A funguje to bravúrne. Niekedy vytvorila dielo podľa opisu a niekedy vynechala kľúčové slová, ale výsledok je vždy úžasný. V každom prípade je v Obchode Play veľa podobných aplikácií, ale aj napriek svojim nezrovnalostiam to Dream robí lepšie ako konkurencia.

Socratic by Google - Nápomocná AI radí študentom už roky

Mobilná aplikácia Socratic už dlho pomáha študentom po celom svete prekonať nástrahy školských úloh a poskytuje im rýchle riešenia doplnené o prehľadné postupy. Základ tvorí matematika, kde si aplikácia poradí so stredoškolskou, ako aj vysokoškolskou matematikou. Stačí tak odfotiť zadanie, byť pripojený na internet a po chvíľke sa zobrazí riešenie aj s postupom. Pri frekventovaných otázkach nebude chýbať ani inštruktážne video.

Aplikácia pracuje s portálom MathPapa, odkiaľ čerpá výpočty a správne riešenia. Online videá sú získavané z Khan Academy a Crash Course. Socratic ale neposkytuje len riešenie matematických úloh, ale takisto aj odpovedá na otázky z histórie, chémie, biológie a pod. Tvorcovia navyše uvádzajú, že aplikácie je a bude vždy zdarma!

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.7.2024   |   Zobrazené: 8046x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 d 7 2 d 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia