Stiahnut.sk

Ako sťahovať videá z Youtube do mobilu a tabletu?

O sťahovaní videí z Youtube sme písali vyčerpávajúci návod už skôr (čítajte tu), dnes to ale bude o sťahovaní priamo do telefónov, na ktorých prehrávame a prezeráme digitálny obsah stále častejšie a v mnohých prípadoch aj oveľa viac, ako na samotných PC alebo notebookoch.

V pomerne uzavretých ekosystémoch, kde si Google môže postrážiť skoro všetko, nie je sťahovanie z Youtube, jeho silného reklamného nástroja, príliš jednoduché. Aplikácie vznikajú a zanikajú, fungujú a následne nefungujú, ... Našťastie existuje niekoľko kvalitných programov, vďaka ktorým získate video z Youtube ( a nie len z tade) do svojho telefónu, či už je s logom nahryznutého jablka alebo priamo s Androidom od Googlu.

Sťahovanie do Androidu cez MediaClip

Najskôr si do svojho mobilného telefónu/tabletu stiahnite aplikáciu MediaClip. Je zadarmo a funguje prekvapivo dobre, aj keď sa to z užívateľského prostredia nemusí vôbec zdať (vypadá otrasne). Navyše je MediaClip plný reklám, no funguje aj na starších prístrojoch (testované na T-Mobile G1 s Androidom 2.3, ktorý tam sotva funguje). Tak, poďme na to:

 1. Spustite aplikáciu MediaClip
 2. Zadajte, čo hľadáte, cez Search – nemusíte sa báť, pretože ihneď vyhľadáva videá, takže sa pravdepodobne trafí do toho, čo hľadáte (dokáže sťahovať aj z iných zdrojov, ako je Youtube, čo sa môže niekedy hodiť).
 3. Vyberte si video, ktoré chcete stiahnuť – normálne naň kliknite, MediaClip totiž funguje do istej miery ako bežný internetový prehliadač
 4. Keď sa otvorí stránka s videom, kliknite vpravo hore na tlačidlo DL
 5. Vyberte si video, ktoré chcete stiahnuť a opäť kliknite na tlačidlo DL
 6. Video sa začne sťahovať – potom si ho môžete hneď prehliadnuť
 7. Video sa uloží na SD kartu do zložky Movies

Program obsahuje vlastný download manager, históriu sťahovania, záložky aj vkladanie URL, takže sa nemusíte báť, pretože toho vie naozaj veľa. Jediné, čo nás mrzí, sú všadeprítomné reklamy a nedotiahnuté prostredie.

Sťahovanie do iPhonu/iPadu/iPodu Touch cez MediaBurner

MediaBurner pre iOS funguje úplne inak – v prvom rade je užívateľsky oveľa prívetivejší a vzhľadovo konzistentný. Bohužiaľ si ho musíte zaplatiť (stojí necelé dva doláre), čo ale nie je až tak veľa, keď si uvedomíte možnosti, ktoré ponúka. Sťahovanie sa tu nazýva „WatchLater“ a je tu oveľa prepracovanejšie prepojenie s Youtube.

 1. Nainštalujte si aplikáciu MediaBurner
 2. Spustite ju
 3. Prezerajte rôzne kategórie alebo vyhľadajte kľúčové slovo, ktoré hľadáte
 4. Video si v programe môžete pustiť
 5. Alebo stiahnuť – kliknite na ikonku videa a stlačte Download
 6. Po stiahnutí môžete videá zdieľať, prípadne rovno púšťať v MediaBurneri
Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.6.2013   |   Zobrazené: 37736x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 7 6 9 9 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia