Stiahnut.sk

Ako upraviť odoslané správy na WhatsAppe?

V textovej komunikácii dochádza k častým chybám, či už gramatickým, preklepom alebo faktickým. A mnohé komunikačné nástroje už do svojich funkcií implementovali možnosť prepísať už odoslaný text. Twitter umožňuje upraviť už publikované príspevky, v Gmaili je zase možné zvrátiť odoslanie emailu. Možnosť upraviť text sa konečne dostala aj na WhatsApp a používatelia tak budú môcť svoje odoslané správy upravovať.

Prvýkrát sme o možnosti editovania správ vo WhatsAppe počuli už v roku 2017. Minulý rok získalo pár vyvolených prístup k beta testovaniu tejto funkcie a teraz sa funkcia stáva prístupnou pre všetkých používateľov. K dispozícii je pre iOS aj Android zariadenia.

Ako a kedy môžem editovať odoslané správy na WhatsAppe?

Všetky vaše odoslané správy si budete môcť upraviť na obidvoch mobilných platformách. Jediné obmedzenie bude časové – na editovanie správy na WhatsAppe máte 15 minút. Po úprave správy sa pod ňou zobrazí oznámenie „editované/upravené“, alebo v angličtine „edited“. Príjemcovia správ už nebudú môcť vidieť pôvodnú, staršiu verziu.

Upravenie odoslanej správy vo WhatsAppe na iOS zariadeniach

V Apple zariadeniach funguje editácia odoslaných správ nasledovne – klepnite na požadovanú správu a podržte, z rozbaleného menu vyberte možnosť Upraviť a opravte si chyby, ktoré ste spravili.

Upravenie odoslanej správy vo WhatsAppe na Android zariadeniach

Úplne identický postup, ako pre iOS – klepnite na správu a podržte prst, kým sa nezobrazí menu, kde zvolíte možnosť Upraviť a môžete si správu editovať. Pamätajte však, že túto možnosť máte len 15 minút po odoslaní.

Ako pôvodné, tak aj upravené správy vo WhatsAppe podliehajú end-to-end šifrovaniu, takže sa nemusíte báť o bezpečnosť.

Ak by niekomu nevyhovovala možnosť upraviť správy 15 minút po odoslaní, ešte stále je k dispozícii úplné zmazanie odoslaných správ vo WhatsAppe. Na odstránenie správ vo WhatsAppe po odoslaní máte 2 dni, a teda 48 hodín.

Je tak možné, že sa do budúcna zvýši limit na úpravu správ na viac, než len 15 minút po odoslaní. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.5.2023   |   Zobrazené: 869x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a d 2 f 5 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia